blago za strop avtomobila

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
na vw golf 4 se je povesil strop. pena, ki je drzala strop na mestu ne opravlja vec svoje funkcije. blago zdaj na sredi visi dol.

ne najdem vec slovenske firme, ki je to prodajala. material za strop naj bi se imenoval kasirano blago.

ali pa ce iz prve roke kdo ve za kaksnega ugodnega in kvalitetnega tapetnika ...

hvala za info ...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
a se še valaš po hangarjih?
streljaj stran je Avtotapetništvo Mihael Kopač s.p. , Šenčur

Lj pa itak roko v ogenj za Aleša Šetino 041/632-960
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.859
113
Če se je pena (trda plast) odlepila potem enostavno vzameš ustrezno lepilo in z iglo točkovno nalepiš stvar nazaj. Druga stvar je če se ti blago odlepi od pene oz. če pena "razpade".
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
a se še valaš po hangarjih?
streljaj stran je Avtotapetništvo Mihael Kopač s.p. , Šenčur

Lj pa itak roko v ogenj za Aleša Šetino 041/632-960

kopac 140 eur + DDV

setina 150 eur + DDV

v obeh primerih moras dostavit demontiran strop. pa nimam obcutka, da bi jim dela manjkalo, ker se je treba prej narocit. in ta mesec je ze vse polno ...
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.928
5.092
113

Niti ni nujno da uporabiš perforirano blago kot je v originalu. Celo umetno usnje lahko gor nalepiš.

Odmontiraš streho, odtržeš originalno tkanino dol - pa jo uporabiš kot šablomo za novo blago. Tisto oranžno peno zdrsaš dol z čistilnim bencinom. Neostik v spreju in postopoma polagaš gor novo blago.

Ali pa greš na odpad pa najdeš novo nadomestno streho :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63

Niti ni nujno da uporabiš perforirano blago kot je v originalu. Celo umetno usnje lahko gor nalepiš.

Odmontiraš streho, odtržeš originalno tkanino dol - pa jo uporabiš kot šablomo za novo blago. Tisto oranžno peno zdrsaš dol z čistilnim bencinom. Neostik v spreju in postopoma polagaš gor novo blago.

Ali pa greš na odpad pa najdeš novo nadomestno streho :D


strehe na deponiji so enake ali slabse od moje :)

Problem je dobiti pravo blago. ima par mm pene, ki se potem lepi na ociscen (staro blago in peno je treba 100% odstranit) strop.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Saj nerabiš blaga s peno. Lepilo v spreju in blago po želji. Malo truda vložiš in je lahko zelo lepo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.064
788
113
To delata možakarja na flipping bangers, dost cool zadeva. Kupiš umetno usnje npr. ali blago po želeni barvi, odstraniš plastike stebričkov A, B in C. Nagajat znajo lučke po stropu in ročaji. Staro blago uporabiš za šablono. Očistiš, potem pa namensko lepilo v spreju in novo blago na strop. Jaz imam v avtu črn strop, meni to zgleda ful lepo.

Flipping Bangers gledam ju na Viasat Explorer se mi zdi. Golf 4, pomojem bi se upal sam lotit doma. Pač, če kaj ušpičiš, pa ušpičiš, rezultat bo verjetno boljši, kot povešen strop.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
"Tisto oranžno peno zdrsaš dol z čistilnim bencinom."

Pa se kdaj vonj potem ven spravi?

Peno očistiš mehansko, včasih smo to počeli na roke (in preklinjali) , danes pa kupiš krtačni nastavek za baterijsko šravfarico - in si žvižgaš kekčeve pesmi zraven.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.928
5.092
113
Ja, bencin izhlapi. Spodaj je itak plastika.

Verjetno bi pa tudi z baromatom šlo dol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Da izkoristim to temo.
Na enem delu na robu stropa je tkanina odstopila navzdol. Obstaja kakšno namensko lepilo za to rešit?
Pod tkanino je nek rumen zmazek in če tkanino potisnem gor je ok za par minut in potem spet dol pade.