Bitcoin-hudičeva valuta.

davidhq

Zelenc'
21. mar 2021
3
0
1
Štiri predavanja o osnovah delovanja decentraliziranih globalnih računalnikov že na voljo → https://kriptosola.si. Po vstopu je vidno tudi predavanje o osnovah tehnične analize, po udeležbi pa še o novem perspektivem projektu z možnostjo velike rasti v nasl. letih.

V petek 23.4. imamo predavanje o DEX-ih, 30.4. pa o staking in o kompleksnih sistemih.

Ni še prepozno, da se pridružite na spomladanskem semestru, cena je zelo zmerna in študenti imajo 50% popusta.

Preverite stran znova, napreduje precej hitro ! :cool:
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Za mene je Crypto je že od novembra v downtrendu...
veliko sreče vsem ki sedaj kupujete
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Saj ne recem da ni nemogoce, in ce se ne igras z vzvodi mogoce ni napacna odlocitev.
Osebno pa v nakup ne bi sel dokler ne vidim da se je trend obrnil.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Sistem je od 2020 izjemno enostaven. Tako enostaven da noben sploh ne verjame da je to mogoče.
Do 2020 se je gledalo vse možne indikatorje in analize, da se je ugotovilo v katero smer bo mogoče šlo. Ali pa tudi ne. Do 2020 je to bilo nekaj za geeke.
Od 2020 to več ne velja. Takrat je zaradi poplave denarja kripto prešel v mainstream. In tukaj se je pridružil skupini rizičnih naložb, kjer so nahajpane tech delnice, mene delnice kot gamestop, tesla ipd, nateg desetletja imenovan arkk in podobno.
In v tej druščini je podvržen enakim zakonitostim kot ostali.
Ta druščina se giba v približno enakem ritmu, poganja pa jih samo eno: količina denarja.
Zdaj ko se pipica zapira, so to prvi ki so padli. Sledijo jim večji. Zaenkrat sledimo playbooku iz .com balona.
Enostavno povedano: če se denarna politika ne zasuče iz zdajšnje poti postopnega zategovanja, je edina pot za kripto navzdol.
Berem že od novembra guruje, ki popajo lepe grafe s črtami in pravijo: pod x pa res ne more it. Ta x je bil novembra okrog 60k, zdaj se bližamo 30k. Pod 30x pa res ne moremo it...
Kdaj bi jaz kupil? Ko se gospodarstvo stabilizira in vidim novico da bodo začeli zniževati obrestno mero. Ki je trenutno 0 :)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Moj plan, ko bomo blizu rumene črte bom začel študirat, če bi kaj kupil...

1642879042359.png
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Ravno videl ta članek, ki govori točno ob tem kar sem zgoraj pisal.
"Another fact that Bloomberg gets right, is that over the past year, cryptos have transformed from relatively uncorrelated assets providing diversification during market turbulence, into what is effectively a high beta stock. Crypto is reacting to the same kind of dynamics that are weighing on risk-assets globally "

Res priporočam branje

 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
379
83
Je kdo gledal stream, je kaj uporabnega povedal?

Vidim, da stream še traja, nimam časa gledat vse za nazaj :)
in @wilburxxx

Miljon vprašanj je dobil okol kripto, vendar odkar je prodal btistamp ga kripto skoraj več ne zanima. Malo še sledi bitcoinu in eth se mi zdi, to je pa to. Ee kup novih coinov sploh poznal ni.
Njegovo mnenje je, da smo v balonu, ki bo enkrat počil. Primerjal je z letom 2008...

Če sem ga prov razumel, je s prodajo bitstampa zaslužil več kot 100.000.000. Kolk več pa nimam pojma...
Ni več državlja slo, ampak dubaja - to sem sedaj prvič slišal.
Ni pa povedal s čim in na kak način trenutno največ služi.

Take stvari se posluša v avtu, na 1.5 hitrosti ;) Pot veliko hitreje mine...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.207
113
On je služil s kripto menjalnico, torej s provizijo od nakupov in prodaje kripto valut. Torej, njemu je bilo načeloma vseeno, ali je šlo gor, ali dol, ljudje so kupovali / prodajali in Bitstamp si je obračunal provizijo. Malo je presenetil z izjavo, da z Nejcem Kodričem (solastnikom Bitstampa) nima stikov.

Davčni rezident Dubaja, ne državljan. Torej, davke plačuje tam, ker tam preživi več kot 183 dni letno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Vprašanje za tiste ki ste kupili kovance kot dolgoročno naložbo.
Vsteajate naprej ali boste prodali ?