Beograd - dinarji

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
180
13
18
Kje se splača za Beograd zamenjati denar?
Pri nas na banki, dol v menjalnici, bankomat oz. ali je boljše plačevanje s kartico?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Kamorkoli greš, je najbolje plačevati s kartico. Ker pa to v Beogradu ni v praksi, boš rabil dinarje. Zdi se mi, da jih boš najbolje menjal doma. Kurzi so objavljeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Nete ga no srat - v Beogradu ni praksa s karticami plačevat ... (no - taksije res ne).

Drugače pa predvsem odvisno katero banko imaš doma. Če je recimo NKBM (OTP grupa) lepo poiskati OTP bankomat in z DEBIT! (bankomat) kartico dvigniti brez konverzije.
Revolut postaja tricky, ker vedno več škatl (bankomatov) hoče neko provizijo.

Drugače pa klasika - z EUR šuškavci na bilo katero menjalnico in tam menjati - kurz je itak napisan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
180
13
18
Ok, hvala za odgovore :).
Še neki kok so dol kej kartice za internet oz. ali si vklopite dodatne zakupe pri naših operaterjih?
 

xit

Zelenc'
9. maj 2019
2
0
1
Beograd, vse lahko plačuješ s karticami. Tudi taksi, čeprav pri taksiju moraš pazit v katerega se vsedes, doloceni ze imajo, sprejemajo kartice, evre vsi.

Mobilni operater, kupiš Yettel za 3 eur in maš za 1 tedn povsem zadost. Prepaid.

Gotovino rabiš samo za kakšne malenkosti, pekarna, kiosk....
Menjalnice so na vsakem koraku
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Nete ga no srat - v Beogradu ni praksa s karticami plačevat ... (no - taksije res ne).

Drugače pa predvsem odvisno katero banko imaš doma. Če je recimo NKBM (OTP grupa) lepo poiskati OTP bankomat in z DEBIT! (bankomat) kartico dvigniti brez konverzije.
Revolut postaja tricky, ker vedno več škatl (bankomatov) hoče neko provizijo.

Drugače pa klasika - z EUR šuškavci na bilo katero menjalnico in tam menjati - kurz je itak napisan.
seveda je. Pošteni taxiji, al pa rečmo jim legalni, imajo možnost plačila s kartico. Predlagam, da jih nikoli ne kličete na ulici, ampak si instalirajte aplikacijo, vnesete noter neko prepaid kreditno in rešeno. Js najraje uporabljam Pink in dela bp.
Gotovino mam dol samo še za kupit kako malenkost v kioskih, al pa v kake mini shopu sredi noči, vsak vsaj malo normalen bar lai restauracija, trgovine pa itak, pa ima možnost plačevanja s karticami.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Ok, hvala za odgovore :).
Še neki kok so dol kej kartice za internet oz. ali si vklopite dodatne zakupe pri naših operaterjih?
js nimam možnosti dopupa kakega paketa pri svojem operaterju (beri: šihtni telefon), pa si dol kupim najcenejšo prepaid za 20, 300, 400 al pa mal več, odvisno koliko ostaneš. Poceni in dela super. Imajo v vseh trafikah, bencinskih, za odtenek dražje pa v centru v teh telekom shopih, pa še tam je morda par 100 več.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
Revolut postaja tricky, ker vedno več škatl (bankomatov) hoče neko provizijo.
Imamo kakšen seznam, kateri so taki bankomati in kateri so OK? Kot npr. v Sloveniji se je za izogibati NLB in NKBM bankomatov, ki za tuje kartice hočejo 4 EUR, četudi tvoja banka ponuja brezplačno uporabo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Imamo kakšen seznam, kateri so taki bankomati in kateri so OK? Kot npr. v Sloveniji se je za izogibati NLB in NKBM bankomatov, ki za tuje kartice hočejo 4 EUR, četudi tvoja banka ponuja brezplačno uporabo.


Niti ne - ker se stalno menja. Tisti, ki je včeraj dal brez provizije, danes ne da več.
In jaz jih ne iščem več - je Orban moj nartabouš prijatu.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
Aja, saj imam tudi jaz eno novo "prijateljico" Inteso, ki ima lovke povsod. :cheer: Samo je bila zdaj bolj za rezervo...
 

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
180
13
18
Ali je na poti do dol v bližini avtoceste kaj lepega za videti ali je najboljše pičit dol in potem raziskovat sam Beograd?
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Od ZG do BG lahko raziskuješ koruzna polja in travnike.
Boš videl ko se boš dol peljal.
Dolgčas od dolgčasa.
Ups. pozabil na Vukovar in njihov razjeban vodovodni stolp.
Brezveze, samo je treba z avtoceste dol.

Da ne pozabim. Pri hrvatkotih je tudi na AC regulirana cena goriva. AMPAK!
Ponavadi je to le ENA tankštela, desna ali celo malo skrita, ostale imajo same premium jajca,
za precej več €. Pazi.

Srečno pot!
 
  • Všeč mi je
Reactions: SPICEK

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Če si lovec, lovište Morović. Tito se je tam rad zadrževal. Pa običajno se da kaj dobrega pojest.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SPICEK