BeNeLux 2014 by TheBizz

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Nova fotoreportaža je tu
smile-1.gif


Letos sva se odločila glavni poletni dopust preživeti nekoliko drugače kot do sedaj. Odločila sva se da jo mahneva na Nizozemsko, s povratkom čez Belgijo in Luxembourg. Bilo je tudi prvič, da sva se odločila, da bova za prenočitev uporabljala strešni šotor, kateri se je izkazal za enkratnega in izredno uporabnega! Tokratna ruta je na grobo izgledala takole: Groningen-Texel-Amsterdam-Den Haag-Brugge-Bruselj-Luxembourg

Prvi cilj je bil Groningen:
dsc8542.jpg









Naslednji dan sva se odločila, da si ogledava enega izmed otokov na severu, kot veliko drugih sva tudi midva izbrala otok Texel. Vreme je bilo čudovito, tako da se je otok prikazal v res lepi luči.







Sedaj pa za 2 dni na raziskovanje Amsterdama:












Oba sva bila mnenja, da imava dovolj in, da je čas za kaj bolj umirjenega.
Na otok Marken sva se odpeljala z avtom in si na glavnem parkirišču (kjer se cesta za nelakolce konča) izposodila kolo in šla do konca otoka, do svetilnika








Iz Markna v Edam na pokušino sira
smile-1.gif




...in dalje v Zanse schans:



Potem pa preko DenHaaga v kamp na jugu mesta



V DenHaagu sva naredila krajši postanek in več časa raje namenila parku Kinderijk:








Dan sva zaključila v kampu na obrobju centra mesta Brugge na zahodu Belgije. Eno lepših videnih mestec, na tripu pa bi lahko rekel, da celo najlepše:









Po skoraj celodnevnem ogledu mesta sva šla mimo dvorca Ooidonk v Gent:






Za Bruselj sem imel mešane občutke ali si ga ogledati ali ne, midva sva si ogledala samo Atomium in šibala dalje v Luxembourg:







Zadnji večer sva razmišljala, da bova prespala nekje okoli Kimskega jezera na Bavarskem a sva bila tako ogreta za vožnjo, da sva potegnila do doma
cool-1.gif


Stroški:
Za prenočitve sva porabila ~190€ (vse noči sva spala v kampu)
Cestnine: ~120€ (AUT vinjeta, tunelnine v Avstriji in Belgiji ter trajek na otok Texel (36,5€ povratna))
Gorivo: ~400€ (najdražje na Nizozemskem 1,709€/l, najceneje v Luxembourgu 1,344€/l)
Hrana in pijača : ~390€
Za spominke, vstopnine in javni prevoz pa še dodatnih ~190€

prevozila 3350km, porabe 7,2l bencina/100km

Fotografije posnete z Nikon D700 + Nikkor 24-70 f2.8

Lp Andrej
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
aplauz.gif


Fotke so fenomenalne!
zmaga.gif

Ma kaj nosis stativ non stop s sabo? Vidim da je precej fotk slikanih s stativom in dolgimi casi.

Drugac pa zlo lep trip!
Keep up the good work
evil.gif


LP
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
super lepe slikce (kot običajno).

Kateri strešni šotor pa imaš? Letos smo imeli sposojenega VW z dvižno streho in bi ga kar imeli doma, samo cene so pa "adijo pamet", tako da bi kakšen strešni šotor na Berlingota bil precej cenejša alternativa.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.257
150
63
Kako pa zdrži streha dva odrasla - ponavadi je nosilnost strehe in nosilcev tam okoli 60-80kg...?
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Kako pa zdrži streha dva odrasla - ponavadi je nosilnost strehe in nosilcev tam okoli 60-80kg...?

60-80 kg je mišljeno med vožnjo, v stoječem stanju brez problema veliko več.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Zakon! Čeprav sem sam bolj "morski" tip, me je kar zamikal takle road trip.
V kolikšnem času sta obdelala tole?
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Citat:
Uporabnik VinS pravi:
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Kako pa zdrži streha dva odrasla - ponavadi je nosilnost strehe in nosilcev tam okoli 60-80kg...?

60-80 kg je mišljeno med vožnjo, v stoječem stanju brez problema veliko več.

koliko veliko vec? predvidevan, da je v vsakem primeru na lastno odgovornost. niti proizvajalcu sotora, niti avta se ne da pritozit, ce poskduje streha, ali?
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Več kot 50let je podjetje Autohome že na tržišču in verjemi, da če bi bile težave s poškodbo strehe se to do danes ne bi obdržalo. Je zdržalo že na stoenkah, fičotih in drži tudi sedaj na novejših avtih.

VinS gre za Autohome Columbus small, vendar sva si ga tudi mi2 izposodila od sorodnika. Če sem iskren mi je kar malo žal, da si ga nisem že pred leti omislil
smile-1.gif


Slick tole sva bp obdelala v 8dneh...žal ni bilo več dopusta :/

lp Andrej
 

saskia02

Zelenc'
16. mar 2013
25
0
1
kot vedno sem tudi tokrat navdušena nad tvojimi fotografijami. Dobra predstavitev, ki ne potrebuje besed, fotke povedo vse.

aplauz.gif



 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Andrej povej mi, bi bilo mozno kuhati v sotoru v primeru slabega vremena? Ali je prevec majhen in neroden?
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Živjo,

huh si mi dal misliti
smile-1.gif
Pogojno bi se sicer dalo, vendar z veliko previdnosti in premikanja, se mi pa po drugi strani poraja vprašanje kam bi šla para, ker bi v primeru dežja moral imeti stranska vhoda zaprta, para pa bi se verjetno vpila v tekstil na strehi.

Osebno bi v primeru dežja raje zavil v restavracijo ali postavi streho ob avtu in tam skuhal. Lani v Rovinju sva mi2 v nalivu napela platno (med prečke prtljažnika in sosednje drevo) in spodaj skuhala in pojedla.

Lp Andrej