bencinar vs dizel

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Nabavna cena je razlike 900 eur (bencin ali diesel)
Registracija je ista (ista razred cestnine in kw)
Servisi so isti, razn diesel ima jermena ki se menjajo na 8 let ali 160.000 km - kar pride prej. Razn tega da pri bencincu menjas svecke na 60.000 km in naftni filter pri dizlu ni neki razlik pri samem servisiranju.
Zato, prosim, zagovorniki bencinarjev, kje je vasa racunica da se bencin bolj splaca?
Krajše vožnje ti znajo pri dizlu praznit tošl.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
ncnifrej To ima smisel, če ti je res vseeno. Hočeš vedeti ali je dizel ali bencin samo zato, da veš za katero ročko na Petrolu prijeti. Drgac pa kupi tistega, ki bi ga raje pa pusti kalkulator stati, kjer pač je. Vedno boš našel razloge in racionalizacije za dražjo varianto, pa vedno te bo neki zmotilo pri onem drugem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
popolnoma enako gre. Samo občutek je drugačn. Ker je pri dizlu tisti bum. pri bencinerju pa vse bolj počasi in zvezno.
250 konjev je pa 250 konjev. pa če jejo oves al pa koruzne kosmiče z mlekom
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Saj je lahko 900 evrov. Pri 15 konjih razlike. Če konji niso omembe vreden faktor, je lahko usput dizel tudi cenejši...
Ko sem js kupoval je bilo še manj razlike, sedaj je pa cca 900€. Ista oprema, isto konjev, en tdi en tsi. Vzel sem pač dizla, ker bi bencinarja čakal pol leta, čeprav delam samo 10k na leto.

1569064050656.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
Njegov je 1400. Megane...

Moj recimo jurja pa pol. Za isto moč. Al pa jurja ceneje, ker ima pač malo manj konj. Na bom zdaj tu trapala, da je razlika v nabavni ceni - 1000€, ker bi mi ustrezalo pač tako v dani debati.
 
Nazadnje urejeno:

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Ko sem js kupoval ....čeprav delam samo 10k na leto....
Mater kako folk naseda na marketinske cifre porabe goriva ... ma se ne da ja*ebat fizike. Takšno in drugačno težo spravit na cilj in nazaj pri določenem izkoristku energije goriva na kolesa in čas z določeno hitrostjo ter še z zračnim uporom vred predstavlja toliko spremenljivk, da ni res. :zavijazocmi: .

Pa saj nobena fabrika ne podaja podatkov iz "real life/trip". Vse naredijo, da te namamijo za nakup, še posebej po krizi l.2k8 !
Pa dizajn/izgled/farba naredijo svoje in redko kdo kupuje avto po resničnih potrebah, ampak po željah in osebnih preferencah.
Želje pa "vlivajo" v glave potencialnih kupcev kar taisti proizvajalci s svojo propagando potrošništva :zardelalter: ... Sam že lep čas ne padam na te finte ... velika večina pa seveda ja ... "bonbončki" rocks za vleko keša iz žepov kupcev :norec: ...
Več vdelane robe, več lahko crkne in to ponavadi garancija ne krije dovolj ali crkne 2 dni po izteku dobe ...

Prognoza razvoja osebnega prometa : Rikša (eko) in lesenjača-avto Kremenčkovih (jabadaba-du) :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
Očitno je, da bi nekateri radi potegnili v debato vse, kar ni stvar cenovne politike in stroškov, zato da bi zracionalizirali svoje želje. Barva ima več veze. Ta je vsaj na ceniku. Ali pa se nehajte sprenevedati pa debatirati o tem, kaj se splača in kaj ne, ker to nima veze.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Vsa dejstva smo ti "zagovorniki" dizlov že našteli...

Če imaš 2 identična avta....bo dizel vedno manj pil... Ker:
1) ima diesel večjo kalorično vrednost od bencina...
2) zaradi narave diesla (zasnove motorja) ima tak motor več navora...
3) posledično ga voziš v bolj optimalnem režimu (kar pripomore k ekonomiji)
4) ker se diesel počasneje vrti je tudi manj vbrizgov goriva=manjša poraba
5) posledično tudi manjša obraba vrteči se delov (zato diesli tud delajo več kmjev)
6)ker ima več navora in večjo kompresijo so tudi deli motorja bolj robustno skonstruirani (za dalj časa)...malo doda k teži sicer ampak overall še zmeram manj pije


7) če si vsaj malo tehnično naravnan vzdrževanje diesla ni dražje od bencinarja (odpade mašenje DPF....šobe bp zdržijo lifetime če menjaš filter pred rokom-vsako menjavo olja naprime-strosek naftnega filtra je komot tudi pod 10eur-internet)...
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
Vsa dejstva smo ti "zagovorniki" dizlov že našteli...

Če imaš 2 identična avta....bo dizel vedno manj pil... Ker:
1) ima diesel večjo kalorično vrednost od bencina...
2) zaradi narave diesla (zasnove motorja) ima tak motor več navora...
3) posledično ga voziš v bolj optimalnem režimu (kar pripomore k ekonomiji)


4) če si vsaj malo tehnično naravnan vzdrževanje diesla ni dražje od bencinarja (odpade mašenje DPF....šobe bp zdržijo lifetime če menjaš filter pred rokom-vsako menjavo olja naprimer)...

Kdo pa pravi, da dizel ne spije manj? Temu pa res nihče ne osporava. Oziroma a je to odgovor na tistilih par postov, ki pravijo, da če se gajslas par km sem pa ke, da zna piti več? Tega ni treba meni obesiti, ker tudi težko verjamem.

Dejstvo pa je, da ko bi fantje radi debatirali, kaj se bolj splača in kaj ne, bo treba pa papir pa svinčnik v roke vzeti. To se ugotavlja za mizo. Pa ne tako, da se v enačbo potegne samo tiste stvari, ki ti odgovarjajo, ostale se ignorira, potem za piko na "I" se pa vleče notri se neke stvari, ki niso sploh za zaračunati. Pa boga mi, če bi imel rajši dizla, kupiš dizla, pa če raje črnega kot belega, plačaš se barvo pa kaj pol... Ampak ne, to se ne sme naglas reči, da bi neki raje imel. Treba je trajbat do konca in nazaj, da se bolj "splača", kot da je življenje od tega odvisno.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Pa saj je model navedel DEJSTVO iz 3mesečne prakse z obema tipoma pogona v identicnem avtu....in to dejstvo je da ga pride diesel PRI NJEGOVEM NAČINU UPORABE 70eur manj na mesec!

Potem si se začela vsajat ti in smo moral prešaltat na ta način debate ZAKAJ JE TEMU TAKO zato da BI še ti lahko razumela in sodelovala v debati! :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Hehe pa rada bi primerjala enake avte, enega dizel in enega bencin, obvezno isto hp. Kaj pa ce to ne obstaja? Redki so primeri, ko imata taka avta isto hp.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Pa ko ravno operiraš z enačbami in hočeš dieslu naprtit nevemkakšno pokvarljivost (PA JE DALEČ OD TEGA!!!) ....če imaš še nevem kolk pokvarljivega diesla....pri 70e/mesec manj ti lahko v dobi 5let crkne vse od A-Ž pa boš še zmeram vsaj na pozitivni nuli... :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
Tip je upošteval samo gorivo. Na en dan ki mu odgovarja. Je bil dizel tudi že dražji od bencina. Avto pa ni identičen ker je dizel svohnej pa ti ni treba navora notri vlaciti, ker TEGA NI NA CENIKU, konji pa so. Debata je to kar je v prvem postu in vprašanju. Se tega preberi.
Kaka pokvarljivost - od kje si zdaj to potegnil?

Miikech
Ce ne obstaja pac ne obstaja, ampak tle pa obstaja, pa je toliko lažje stroškovno primerjavo bencin vs dizel delat.
 

Podobne teme