Bencin teče iz rezervoarja

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.410
5.909
113
pri taščici
Samo v vednost!

Zdele sem moral iti prestavit avto, ker je iz njega tekel bencin. Najverjetnejši razlog je precej pol rezervoar (prevoenih 50km od točenja na polno), sonce in avto postavljen nekoliko v bregu.
Kapljo čez rob je dalo sonce, ker avto je bil parkiran od včeraj pa do nekaj trenutkov nazaj ni teklo nič.
Se res bencin tako širi na vročini (in krči na mrazu)? ali je problematičen sam rezervoar?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Po moje je problematičen rezervoar (razen če si polnil čisto do roba, torej da si dotakal), ker drugače se rezervoar malo raztegne, če je velika vročina pa tak začne bencin hlapet in bi morali hlapi ven it pri ventilu, ne pa tekoč bencin. Pa kaj ti je prav teklo ven ali samo par kapljic?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Je teklo ven pri luknji za dolivanje? V avto se NE SME tankati več bencina kot do točke, ko pištola prvič "izskoči", ker boš uničil sistem, ki z ogljenim filtrom nevralizira bencinske hlape (nato ti bo preprosto v prtljažniku vedno smrdelo po bencinu) ter skrbi za odzračevanje le-teh in drugič, ker se zadeva lahko poliva...

Je pa tako: v zelo vročem vremenu se razteza tako posoda sama kot tudi gorivo bolj hlapi in hlapi tudi nekam morejo... Poznani so primeri avtomobilov s serijsko napako na sistemu prezračevanja posode z gorivom, ki jim je zato počil (!) sam tank...
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Samo v vednost!

Zdele sem moral iti prestavit avto, ker je iz njega tekel bencin. Najverjetnejši razlog je precej pol rezervoar (prevoenih 50km od točenja na polno), sonce in avto postavljen nekoliko v bregu.
Kapljo čez rob je dalo sonce, ker avto je bil parkiran od včeraj pa do nekaj trenutkov nazaj ni teklo nič.
Se res bencin tako širi na vročini (in krči na mrazu)? ali je problematičen sam rezervoar?

Ka maš to Yugota 45
confused-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.410
5.909
113
pri taščici
nop rižarja iz garaže... - Se mi je pa to prvič zgodilo v 4 letih kar ga imam.
Sicer pa je v avtu manjkalo vsaj 6-7 litrov goriva (60km po tankanju).
Je pa res da je avto stal v zmernem bregu.
Iz njega je steglo tako na oko pol litra bencina. Tekel je pa kot žganje po špagci recimo. Ko sem avto postavil obratno (nos navzdol) je bilo ok.

Sumim da je krivo raztezanje bencina in ne rezervoarja. Sklepam po tem: Če pustiš (pvc)kantico (od olja recimo) bencina ne čisto polno na soncu, jo kar lepo napihne...