bedaki na cesti

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Kolesarji v Ljubljani so kot kamikaze, da o električnih skiroistih ne izgubljam besed.
Zarad ene take kolesarke v napačno smer na prehod za pešce imava dva stolčene avte in sitnosti. Ona ima sam srečo, da je cela.
Zavijal sem desno z Dunajske na Vilharjevo. Tam pride kolesarska pod ostrim kotom in se moraš res stegnit, da vidiš, če je frej. No tko ustavim, pogledam ostro desno, še pogled na levo za napačnosmerci in speljem, nakar prileti kolesarka po Vilharjevi po kolesarski in zapelje levo izza drevesa na prehod za pešce direkt pred mene. Ustavim, v tistem me pa dec nabaše. Tip je videl, da sem speljal, pogledal še ostro desno in pok. Takih situacij z Lj kolesarji je čuda, skiroji so pa še razred višje.
 
Nazadnje urejeno:

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Kolesarji v Ljubljani so kot kamikaze, da o električnih skiroistih ne izgubljam besed.
Zarad ene take kolesarke v napačno smer na prehod za pešce imava dva stolčene avte in sitnosti. Ona ima sam srečo, da je cela.
Zavijal sem desno z Dunajske na Vilharjevo. Tam pride kolesarska pod ostrim kotom in se moraš res stegnit, da vidiš, če je frej. No tko ustavim, pogledam ostro desno, še pogled na levo za napačnosmerci in speljem, nakar prileti kolesarka po Vilharjevi po kolesarski in zapelje levo izza drevesa na prehod za pešce direkt pred mene. Ustavim, v tistem me pa dec nabaše. Tip je videl, da sem speljal, pogledal še ostro desno in pok. Takih situacij s Lj kolesarji je čuda, skiroji so pa še razred višje.
Podobno se mi je zgodilo ko sem zavijal desno v Tivoli. Pogledaš naprej in pogledaš nazaj v smer, iz katere naj bi legalno pripeljal kolesar. Spelješ in potem ti kar naenkrat iz neprave smeri prileti kolesar.
Hvala bogu niso sprejeli da lahko vsak z B izpitom vozi do 125ccm motorno kolo. To bi pa pomenilo totalno štalo. No glavno je da se bodo gospoda policaji z ultra zmogljivimi makinami vozili po avtocesti gor pa dol.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
A imam res to nesrečo s pešci v krožnem križišču?

Da ti bo še malo bolj jasno: prehod za pešce se začne že na kolesarski, ne šele na cestišču (se vidi tudi na posnetku), tako da če pešec že tam stoji na prehodu, si DOLŽAN ustaviti (in tudi morebitni kolesar!)! Ne šele takrat, ko je na cestišču...

Ne mislim ti pamet solit, samo da ti malo obzorje razširim... :evil:

Drugače so se pa pešci vzorno obnašali. Tudi ti, ko si ustavil... :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Kaj pa če sem hotel pokazat z drugim videom, kako se dela - pešci, rolkarji....? Mogoče tudi, kako se dela vozniki?

Lepo sem ga videl, ko sem zapljal V koržišče, ker sem vedel, kako bom križišče prevozil - takoj izvoz. Med mojim približevanjem je stal DALEČ od smernega vozišča, NA! zebri narisani na pločniku. V tistih 5 sec je 2x pogledal mena - kontrola, kako se gibam, istočasno imel nadzor nad približevanjem drugega otroka.
Ko je videl, da sem ustavil KREPKO pred prehodom je še enkrat preveril otroke in jih popeljal čez, ter ves čas prečkanja spremljal! Brez panike, divjanja ali strahu pred mano.
Tudi sam sem speljal ŠELE ko so bili preko mojega smernega pasu.
Ne nisem kak strokovnjak, vendar če so drugi OK, bom jaz ŠE BOLJ!

Ja, video sem dal gor zato, da boste videli razliko, kako se lepše in varnejše hodi čez cesto- pešci, kolesarji, rolkarji ....

p.s. pbutec nisi slab človek. ne vem, zakaj si tako negativno nastrojen proti meni. in ni mi vseeno, da si jezen na mene!
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Da ti bo še malo bolj jasno: prehod za pešce se začne že na kolesarski, ne šele na cestišču (se vidi tudi na posnetku), tako da če pešec že tam stoji na prehodu, si DOLŽAN ustaviti (in tudi morebitni kolesar!)! Ne šele takrat, ko je na cestišču...

Ne mislim ti pamet solit, samo da ti malo obzorje razširim... :evil:

Drugače so se pa pešci vzorno obnašali. Tudi ti, ko si ustavil... :cheer:
Lepo si me podučil. Še mojih 5 centov!

Govora je o omenjeni situaciji.
Prehod za pešce se NE začne na kolesarski poti - kolesarska pot na pločniku ni označena v smeri njihovega gibanja, je ni - manjkajo pa! črte prehoda za pešce - prekinjene označbe prehoda.
Kolesarska pot je samo označena okoli krožnega križišča.
Ja, nekje so črte tudi na 'pločniku' - tam kjer stojijo! In to JE ŽE prehod za pešce - označba prehoda. In razlog, da ti policaj, da kazen, ker je bil pešec NA prehodu in nismo ustavili.
In, cesta je tudi eventualni pločnik - tako kot tu. Verjetno si hotel napisati: Ne šele takrat, ko je na VOZIŠČU (mesto, kjer vozijo motorna vozila).

Point je bil tisti Celjan.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.375
213
63
A kolegu pa je niso? :oops1:
Ker v MB pri "Žoharju" so točno to delali, kolesar z desne po kontra smeri kolesarske, šofer gleda samo levo od koder prihaja normalen promet in spelje ter nabaše kolesarja. Kazen kolesar za nepravilno smer vožnje in voznik ker je "na prehodu/kolesarski" nabasal kolesarja.
Tam je stalen punkt za tovrstna srečanja, enkrat sem naletel na eno kot priča, ko je kolesar (seveda iz napačne smeri) s sprednjo zavoro praktično kipnil ob že nekaj časa stoječi avto, ki je čakal, da se sprosti prednostna cesta. Je želel nekaj komplicirati o izsiljevanju ter skasirati na roko, pa smo mu razložili, da lahko takoj pokličemno policijo in se je spokal dalje.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Po mojem so krožišča dobra stvar za ne pregost promet vozil iz vseh smeri in slaba rešitev za situacije, kjer je hkrati veliko peščev in kolesarjev. Prav tako niso primerna za situacije, kjer so zastoji standard in je glavna smer vozil samo ena. Pri nas gre ob zaprti avtocesti iz katerega koli razloga promet po vzporedni magistralki. Neverjetno, kako se je pretočnost znižala, kar so malo dol z avtoceste postavili krožišče. Prej so lahko policisti z usmerjanjem problem dokaj dobro rešili, sedaj se ne da več nič narediti, tudi če bi ostale uvoze praktično zaprli in pustili samo glavni tok.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Haha, da pri NIZKI hitrosti tako obrneš vozilo na streho, moraš pa bit že mojster.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Je bil ta vikend kaj posebnega? 2x prehitevanje v škarjice, enkrat odvzem prednosti...

Jaz nisem navajen takih dogodkov, pol časa se mi je roka tresla zaradi adrenalina...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Jaz sem naredil kar nekaj km, pa ni bilo nič posebnega...
Razen v nedeljo sem na par nedeljskih mečkačev naletel.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Haha, da pri NIZKI hitrosti tako obrneš vozilo na streho, moraš pa bit že mojster.
Bi tebe rad videl v njegovi situaciji dnevno, pomoje imaš prvi dan polne hlače. Policista ki je imel to nesrečo zelo dobro poznam, njegova žena sedi ta hip nasproti mene in njej in njegovim otrokom ni prav nič haha. Da ne govorim o tem, da mu ni nihče pomagal, so raje slikali in objavljali na FB. Zdrsnil je z zgornje ceste na spodnjo, zasledoval je pa roparje, ki so pobegnili na to zgornjo cesto, ko je že skoraj ustavil je avto zdrsnil dol.
Močno upam, da nikoli ne potrebuješ policistov, da bi zate tvegali življenja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Kalbo
Mirsy style
A poznaš ga od takrat, ko te je zalotil v spalnici z njegovo ženo
;)


Malo bolj resno; upam da so dovolj resno popisali lopove preden so jih izpustili.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Ja to da gledajo sllikajo, snemajo in ne pomagajo ter po možnosti še ovirajo reševalce je kar naš nacionalni šport.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Bi tebe rad videl v njegovi situaciji dnevno, pomoje imaš prvi dan polne hlače. Policista ki je imel to nesrečo zelo dobro poznam, njegova žena sedi ta hip nasproti mene in njej in njegovim otrokom ni prav nič haha. Da ne govorim o tem, da mu ni nihče pomagal, so raje slikali in objavljali na FB. Zdrsnil je z zgornje ceste na spodnjo, zasledoval je pa roparje, ki so pobegnili na to zgornjo cesto, ko je že skoraj ustavil je avto zdrsnil dol.
Močno upam, da nikoli ne potrebuješ policistov, da bi zate tvegali življenja.
Kateri od vaju tak smrdi, da se nista kar skupaj usedla?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Kalbo
Mirsy style
A poznaš ga od takrat, ko te je zalotil v spalnici z njegovo ženo
;)


Malo bolj resno; upam da so dovolj resno popisali lopove preden so jih izpustili.
Tega ne vem. Vem pa, da gre za enega boljših ljudi kar jih poznam. Taki idioti, kot je Mirsi in Pbutec jih pač nimajo za ljudi, ker so policaji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi