bedaki na cesti

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Še enkrat preberi, kako so v SLO obravnavani e-skiroji. Potem pa se znova lahko pogovarjava o loterijskih srečkah, samo strani se bosta zamenjali.

In ja, ta teden sem s svojim znanjem rešil življenje kokoši na e-skiroju, katera mi je v običajen rondo (z avtom sem v njem vozil že dobrih 90°) priletela na uvozu brez zaviranja in izsilila prednost na način, da sem jo lahko rešil le s popolno ustavitvijo.
Nauči se brati z razumevanjem. Branje, kjer prebranega ne razumeš nima smisla in je dejansko brezplodno. Beri tako da boš prebrano razumel in tudi znal pojasniti.

Najpogostejšo vzrok zgornjega je da si bralec ne vzame zadosti časa da bi prebral v celoti in vidi samo besede namesto celotnega besedila.
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.713
4.198
113
Dejstvo je da večini folka, ko se presede iz avta na kolo IQ pade za nekje 50%, predvsem je zanimivo to, da imajo običajno osebe z nižjim IQ
vseeno dokaj močan preživitveni nagon in so vsaj tam kjer so šibkejše previdno, ampak to ne velja za kolesarje... Res zanimivo...

p.s. hčerkica verjetno ne bi smela uporabljati električnega skiroja, glede na starost?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.713
4.198
113
Tržaška cesta v Ljubljani in zavijanje na Viško cesto

po vseh običajnih pravilih in prometnim znakom ko zavijaš iz Tržaške na Viško, nimaš prednosti pred vozili ki zavijajo levo iz Tržaške na Viško,
pred prenovo je bil tam znak da si na stranki cesti, sedaj ko pa prenavljajo, pa tega znaka ni, ne vem ali ga bodo dali, ali ga samo še niso,
ampak situacija je trenutno na momenta kar problematična, saj je večina navajena, da vozila ki zavijajo desno nimajo prednosti.

1624121607517.png


Sedaj pa ni am (še) nobenega znaka, trenutno velja desno pravilo, kar pa vozniki niso vajeni, ni označbe da je spremenjena signalizacija,
es pa da je delovišče. In zadnjič zavijam levo, tudi sam nisem bil prepričan tako da sem previdno peljal in iz desne seveda nekdo suvereno
pripiči mimo... To res ni good... Res da je cesta v gradnji, ampak ta znak mi moral bit postavljen.

1624121901405.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: rdr1000

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Nisem bral vsega, je pa prigoda iz znane situacije...fotra je na kolesu na prehodu za pešce zbil avto. Sreča nič hudega, samo materialna...stari v avtu vztrajal in klical policijo...policaj okrivil fotra, ker ni sestopil s kolesa. Se pravi, ti lahko mirno pičiš z avtom, če pravilo na skiroju velja enako, kot kolesarje. Hodit moreš torej polek skiroja, ne se poganjati na njem..., kot moraš s kolesa predvidevam?
Na koncu je bil policaj ali pa vsi toliko razumljivi, da so se razšli brez kazni vsak v svojo smer. Je pa vseeno smešno, kar je tudi policaj trdil, ampak tak naj bi blo?
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.357
113
Čez prehod za pešce lahko le peš, dejstvo.
Ni pa to avtomatsko krivda za vse za kolesarja. Avtomobilisti mora paziti na šibkejše udeležence v prometu. Obstaja tudi sodna praksa. Nekje je bila tema na to, mogoče slotech. Kolesarka v enosmerno kontra al neki takega, kriva voznica.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Kako, a ni kolesar na cesti enakovreden v prometu, ...se pravi avto v nasprotno kriv prekrškar, kolesar v nasprotno kriv voznik avta wtf...pumoj ni blo čist tko?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Nisem bral vsega, je pa prigoda iz znane situacije...fotra je na kolesu na prehodu za pešce zbil avto. Sreča nič hudega, samo materialna...stari v avtu vztrajal in klical policijo...policaj okrivil fotra, ker ni sestopil s kolesa. Se pravi, ti lahko mirno pičiš z avtom, če pravilo na skiroju velja enako, kot kolesarje. Hodit moreš torej polek skiroja, ne se poganjati na njem..., kot moraš s kolesa predvidevam?
Na koncu je bil policaj ali pa vsi toliko razumljivi, da so se razšli brez kazni vsak v svojo smer. Je pa vseeno smešno, kar je tudi policaj trdil, ampak tak naj bi blo?
Pravilno.
Čez prehod za pešce moraš poleg kolesa.
Za navadne skiroje velja pa tisti 4 odstavek 97 člena.

Obstaja pa še ena druga opcija, ki se je trenutno ne spomnim mogoče počakaj na apolla.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Čez prehod za pešce lahko le peš, dejstvo.
Ni pa to avtomatsko krivda za vse za kolesarja. Avtomobilisti mora paziti na šibkejše udeležence v prometu. Obstaja tudi sodna praksa. Nekje je bila tema na to, mogoče slotech. Kolesarka v enosmerno kontra al neki takega, kriva voznica.
Neki je res že minil, možno, da je res bilo na koncu deljeno, pozabil sem, vem, da prvotno je ata krivil fotra, policaj to pritrdil...z možnostjo, da je tud ata kriv..., zna biti ja, skratka vsak v svojo na koncu.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Pravilno.
Čez prehod za pešce moraš poleg kolesa.
Za navadne skiroje velja pa tisti 4 odstavek 97 člena.

Obstaja pa še ena druga opcija, ki se je trenutno ne spomnim mogoče počakaj na apolla.
Nema veze, samo pravim, ker tale na skiroju misli, da je vsemogočni na prehodu,...pa ne zagovarjam nikogar, ampak on bo palačinka na koncu, ne tisti v avtu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
P.izd.a so se te skiroji razpasl. Ok za 3 do 4 letne otroke. Ko vidim odraslega gor bi mu pa najraje podaril 500 eur da si kolo kupi. Pa ne mores no.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Čez prehod za pešce lahko le peš, dejstvo.
Ni pa to avtomatsko krivda za vse za kolesarja. Avtomobilisti mora paziti na šibkejše udeležence v prometu. Obstaja tudi sodna praksa. Nekje je bila tema na to, mogoče slotech. Kolesarka v enosmerno kontra al neki takega, kriva voznica.
Hja, čudno to. 15 let nazaj se je kolegu na havbo nasadil kolesar, ki je priletel v nasprotno smer po kolesarski. So prišli policisti in lepo kolesarju napisali kazen.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Naj
Zakaj si pa ob vstopu v krožišče zapeljal na srednji pas? :p
Če hočeš iskat napake, jih vedno lahko najdeš - ti pri drugih in drugi pri tebi.
Najbrž ni nameraval zapustiti krožišča že na prvem izvozu. Ko je videl folk na pločniku si je premislil in hitro zapeljal proti njim ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hja, čudno to. 15 let nazaj se je kolegu na havbo nasadil kolesar, ki je priletel v nasprotno smer po kolesarski. So prišli policisti in lepo kolesarju napisali kazen.
A kolegu pa je niso? :oops1:
Ker v MB pri "Žoharju" so točno to delali, kolesar z desne po kontra smeri kolesarske, šofer gleda samo levo od koder prihaja normalen promet in spelje ter nabaše kolesarja. Kazen kolesar za nepravilno smer vožnje in voznik ker je "na prehodu/kolesarski" nabasal kolesarja.