bedaki na cesti

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
Njegova objava je pa parih urah bila umaknjena. Le zakaj (verjetno nekdo iz vrha AMZS dal komando)..... :)
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.403
113
V zgodbi ni omenjeno da je voznik invalid takoj ponudil plačilo kazni. Če ni je še večja 'faca' kot policaja.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Gre se za to, da team buildingov sploh ne bi smelo biti ta cajt cesar nihce od mojega posta dalje ni pogruntal! A res nikomur ni jasno, da druzenje ne sploh! Ok obstajajo privat ampak, da se en debil pohvali, da so imeli na amzs druzenje kar vrh druzbe celo pogrunta in zahteva umik napisanega vi se pa kregate o policajih. Butale in butalci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
do 10 oseb brez problemov. pa če je swinger pary. sam da imajo maske in da jih ne najdejo.
mislim, da je stvar lažna. če je res, je pa amzs ukrepal odstranitev.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Lool, če je tisto od mladoletnice res, si policisti očitno res želijo uničiti še tisto malo dobrega imena, ki ga imajo.
Namesto da bi ji razložil zakaj mora hoditi po levi strani, če ji že starši niso.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
PU Celje odgovarja


»Policista Policijske postaje Mozirje sta v sredo, 3. marca 2021, v popoldanskih urah, zaradi povečanega števila obiskovalcev in pogostih klicev domačinov, ki opozarjajo na kršitve Zakona o ohranjanju narave, opravljala delo na območju Kranjskega raka, v smeri proti Veliki planini. Nekaj pred 16. uro se je mimo patrulje, iz smeri območja, kjer je promet z motornimi vozli s prometnim znakom prepovedan, pripeljal voznik osebnega vozila. Policista sta se zaradi zaznanega prekrška zapeljala za njim in ga z uporabo znakov za ustavljanje, ustavila na parkirišču in izvedla postopek. Policist je zaradi storitve prekrška vozniku, ki je vozil na območju, kjer je promet motornih vozil prepovedan, izdali plačilni nalog po členu 98/2.1 ZPrCP. Za obstoj in storitev prekrška ni pomembno kdo je lastnik vozila, ampak kdo je neposredni storilec. Globa za prekršek znaša 160 €, v skladu z zakonom je možno plačilo polovičnega zneska v višini 80 €.«

Ob tem dodajajo, da policist lahko tako namesto izreka sankcije kršitelja opozori, če je storjeni prekršek neznatnega pomena in če oceni, da je glede na pomen dejanja opozorilo zadosten ukrep. Policist o izreku opozorila odloča po prosti presoji v zakonskih okvirih in v skladu z diskrecijsko pravico, ki je ne sme zlorabiti in zaobiti namena ter cilja zakonodajalca. Na območju Kranjskega raka, v smeri proti Veliki planini, v letošnjem letu beležimo povečano število obiskovalcev, o gnečah in prometnih zamaških, ki so nastajali prav zaradi obiska Velike planine, ste nenazadnje opozarjali tudi predstavniki medijev. Prav zaradi večjega števila obiskovalcev ter zaradi več klicev občanov, ki jih moti nespoštovanje predpisov, na tem območju opravljamo pogostejše kontrole tako s področja cestnega prometa, spoštovanja določil Zakona o ohranjanju narave, Zakona o nalezljivih boleznih ter drugih predpisov.

Na območju celotne Policijske uprave Celje smo v prvih dveh mesecih letos obravnavali 17.819 prekrškov ter izrekli 11.636 glob in 6.183 opozoril. Delež opozorjenih je torej 34,7 odstoten.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.230
113
Lool, če je tisto od mladoletnice res, si policisti očitno res želijo uničiti še tisto malo dobrega imena, ki ga imajo.
Namesto da bi ji razložil zakaj mora hoditi po levi strani, če ji že starši niso.
Ne verjamem da je slo sam za to ker je pisanje obdolzilca stvar ki ti vzame pol ure casa. Torej je mogla tamala mal na zivc stopit policistu.

Da pa smo natancni, policisti ne morejo izreci opozorila mladoletniku. Ker ga, zaradi mladoletnosti, ne morejo kaznovati. Opozorilo pa je ukrep (kazen). Vse kar lahko naredijo je da obvestijo sodisce. Ki bo najverjetneje mladoletnici izreklo opomin.

V praksi pa pac stran pogledas in je to to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.255
113
Ne verjamem da je slo sam za to ker je pisanje obdolzilca stvar ki ti vzame pol ure casa. Torej je mogla tamala mal na zivc stopit policistu.

Da pa smo natancni, policisti ne morejo izreci opozorila mladoletniku. Ker ga, zaradi mladoletnosti, ne morejo kaznovati. Opozorilo pa je ukrep (kazen). Vse kar lahko naredijo je da obvestijo sodisce. Ki bo najverjetneje mladoletnici izreklo opomin.

V praksi pa pac stran pogledas in je to to.

In sodnik bo izrekel opomin.

Lahko pa bi ji namesto opozorila in zapravljanja časa z pisanjem dal nasvet ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in luciano

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-203
113
Lool, če je tisto od mladoletnice res, si policisti očitno res želijo uničiti še tisto malo dobrega imena, ki ga imajo.
Namesto da bi ji razložil zakaj mora hoditi po levi strani, če ji že starši niso.
Policija tako uvaja strahovlado, in diktaturo po navodilu politike.

Domokracije je vedno manj, prihaja diktatura in policijska država. (s policijskimi urami....) uvajanje neenakopravnosti in drugorazrednih državljanov, za katere veljajo drugačni zakoni...Pravzaprav zakone vse manj rabimo, so dovolj vladni ukrepi, ki kršijo ustavo in niti niso bili sprejeti v parlamentu.

Saj smo videli, nad najstnco brez maske na avtobusu so poslali celo patruljo, ki jo je uklenila, ob istem času pa ministrica brez maske na družabnem srečanju brez kazni. Vlada pa si je medije že podredila, saj so vas že prepričali, da mislite, da jih je najstnica še premalo fasala, ministrica se je pa lahko opravičila. Pa ne samo ona. Koneckoncev je tudi Hojs kršil ukrepe, pa ga je policija branila, namesto da bi ga kaznovala.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.230
113
In sodnik bo izrekel opomin.

Lahko pa bi ji namesto opozorila in zapravljanja časa z pisanjem dal nasvet ?
Ne, strogo po zakonu ne. Ce policist zazna prekrsek je zakon tisti ki doloca kaj lahko (procesno gledano) naredi. In v tem primeru zgolj in samo obdolzilni predlog.

Ce pa prekrska ne zazna (po sistemu “nic nisem videl”) pol ji pa tud nasveta nima za dajat...

Se enkrat: za brezveze se noben ni odlocil da bo pol ure pisal nekaj za kar ve da bo rezultiralo v opominu
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-203
113
Se enkrat: za brezveze se noben ni odlocil da bo pol ure pisal nekaj za kar ve da bo rezultiralo v opominu
Ni samo policaj pisal pol ure nekaj, je zraven še koga drugega na policiji zaposlil, ki bi namesto tega lahko delali kaj bolj koristenega, pa tudi na sodišču se jih bo ene par ukvarjalo s tem, kar bo rezultiralo v opominu. (sodnica, tajnica...)
Da ena mala tako ob živce spravi policaja, da se loti tega, pomeni da ni dorasel svoji službi.

Mogoče je pa samo mislil, da bo dobil pohvalo pri komandirju, ker je zrihtal en ukrep. Nekaj tudi mora delat, da upraviči plačo. Lažje se je na majhno deklico spravit, kot pa na kakega kriminalca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in jendomen

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
Sprva mi ni šlo v glavo, kako se v enaki zgodbi pojavljata 2 različni osebi... Sem potem s članka nekje drugje razbral, da gre za površnost (kvazi) novinarjev.

Drgač pa nisem vedel, da to območje spada pod PP Mozirje, sem mislil, da ima to čez Kamnik.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.255
113
Ne, strogo po zakonu ne. Ce policist zazna prekrsek je zakon tisti ki doloca kaj lahko (procesno gledano) naredi. In v tem primeru zgolj in samo obdolzilni predlog.

Ce pa prekrska ne zazna (po sistemu “nic nisem videl”) pol ji pa tud nasveta nima za dajat...

Se enkrat: za brezveze se noben ni odlocil da bo pol ure pisal nekaj za kar ve da bo rezultiralo v opominu

Težko kaj rečem ker nisem bil v tej situaciji poleg in ne poznam obeh strani zgodbe.

Sem pa že sam doživel da se občasno kakšen policist odloči da bo brezveze kaj pisal. Pol pa še ti upa v faco lagati.

100 ljudi 100 čudi. Še vedno pa ne mečem vseh v isti koš.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.674
113
Vsa stvar je tako smešna, da je prav žalostno. Enkrat dela Policija po predpisih in je vse narobe.
AMZS ima team building. Verjetno se to za podjetje sme, je pa enako oziroma precej slabše kot sestanek Počivalška na Jeruzalemu. Vzemimo torej iste vatle s katerimi smo merili početje ministra in z njim zmerimo početje AMZS.
Policisti upoštevajo prometno zakonodajo, ki jo je včasih v kakih členih pomagal sestavljati prav AMZS. Ampak, ker je zraven njihov član, je ne bi smeli. Oni so pri zakonodaji sodelovali zato, da bi z njo tlačili plebejce, ne pa njih.
Na koncu bo pa iz zgodbe prišla še kaka politična obravnava (medijska je že) in vsi bodo gledali grde policiste. Namesto, da bi v parlamentu rekli: zajebali smo zakonodajo, dajmo napisati, da se v naravi lahko vozijo vozila invalidov, če je za volanom član AMZS v prostem času. Preprosto in učinkovito. V enaki situaciji ne bo nihče več dobil kazni. Vse se da rešiti v parlamentu in člena zakonodaje po kateri je bil kaznovan AMZS-jevec ni sprejela ta vlada, temveč ena od prejšnjih. Torej je bila ena od prejšnjih vlad zelo represivna in neposredno odgovorna za 160 oziroma 80 €. Bodo mediji poimenovali vsaj prometnega ministra v tistem času? Bilo bi pošteno.
Osebno so moje izkušnje s policisti take, da ni nobenega problema, da ti kako stvar spregledajo. Muhe pa gredo na drek in taki imajo po prebranem sodeč težave. Pri Policiji je bolj problem, da se včasih težko zaneseš, da bodo rešili tvoj problem. Če bi mi sedaj grozil sosed pred vrati, bi bilo zadnje kar bi pomislil, da me bo rešila Policija. Ali če bi mi denimo ukradli kolo. Pozabi ali najdi sam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
.... Če bi mi sedaj grozil sosed pred vrati, bi bilo zadnje kar bi pomislil, da me bo rešila Policija. Ali če bi mi denimo ukradli kolo. Pozabi ali najdi sam.
Pozabimo policaje. Pravico v svoje roke.
Najprej na Metelkovo. Za kolo gre!
V svojem življenju plačal 1x prekoračitev hitrosti!