bedaki na cesti

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Saj majo kamere za vse. Tam postavijo ob nesreči kamero, ki beleži take dogodke. Potem pa lepo kazen po pošti.
Pač neglede na vse večino spametuje samo udarec po žepu. Velika večina se pa tako napaja na fast charging v tuji nesreči.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
ksz

Popoldne - razcep Kozarje (tam kjer gre ena trasa proti gorenjski, druga pa proti dolenjski), delo na prehitevalnem za Kranj + prometna nesreča. Že dolgo nisem tako na polno bremzal na avtocesti. Konkretna kolona, 80% ljudi na prehitevalnem, 20% na voznem (klasika), nato pa naenkrat po bremzi. Samo čakal sem, kdaj bo počilo od zadaj. K sreči ni. Hvala bogu ... So pa gume konkretno zapele ...
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
ksz #2

A je res tako težko postavit spajkse za vožnjo v nasprotno smer na AC? Ko s pravega konca pripelješ nanje, se lepo upognejo, če pa v nasprotni strani zahakla gumo, te pa avtomatsko ustavi.

Ma grem stavit, da so na Alterju ljudje, ki so zmožni spravit skupaj ene take zobce in jih vdelati v beton ...

Radarje in patrulje pa komot povsod (bi dnevno nabrali dovolj od južnjakov, ki ga žgejo po AC 180+ z novimi Mečkami) ... tam do 160 pa naj nam tolerirajo, saj se vsakemu kdaj mudi. :zardelalter:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Em...sej vem da se neverjetno slisi... sam teh patrulj ni. Fizicno. V naslednjih dveh letih gre v pokoj 700 policistov (in kriminalistov). Novih bo cca 180.

Razmislja se ze tudi o ukinitvi pogoja za policiste, da moras biti drzavljan RS. Tko da predlagati kot ukrep, da naj se poslje neko patruljo nekam je brezveze, razen ce se o fiktivnih zadevah pogovarjamo.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
V pokoj ali v "pokoj"?

Gre namreč za konkreten primanjkljaj. Osebno pa se mi ne zdi, da bi manjkalo novih kandidatov za policiste.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
V penzijo. Vcasih je generacija kadetov stela okoli 400 ljudi.

Stare generacije kandidatov so stele cca 200 ljudi. Nove jih stejejo 100. Pa racunaj da vsi ne zakljucijo solanja.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Ob tem, da imam občutek, da so danes postopki obravnave problema časovno bolj zapleteni kot pred desetletji. Seveda gre lahko samo za občutek laičnega opazovalca, ki se s policistom sreča vsakih nekaj let.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
ksz #2

A je res tako težko postavit spajkse za vožnjo v nasprotno smer na AC? Ko s pravega konca pripelješ nanje, se lepo upognejo, če pa v nasprotni strani zahakla gumo, te pa avtomatsko ustavi.

Ma grem stavit, da so na Alterju ljudje, ki so zmožni spravit skupaj ene take zobce in jih vdelati v beton ...

Radarje in patrulje pa komot povsod (bi dnevno nabrali dovolj od južnjakov, ki ga žgejo po AC 180+ z novimi Mečkami) ... tam do 160 pa naj nam tolerirajo, saj se vsakemu kdaj mudi. :zardelalter:

Že obdelano. Nevarno za pravilno vozeče oz ne deluje.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Vsake toliko tudi kdo obrne na avtocesti. Zaenkrat se vožnje v nasprotno smer ne da dovolj učinkovito preprečiti. Veliko prostora pa je še pri zgodnjem odkrivanju in opozarjanju na nasproti vozeče.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz ocenjujem, da bi morali tudi v avto-šolah in nasploh učit voznike kaj storiti kadar se "pomotoma" zapelješ v nasprotno smer in kaj storiti kadar se ti nekdo pripelje narobe nasproti.

Kot opazujem se večina tudi ko "pokapira" da je v narobni smeri, vozi dalje in sicer po svoji desni, kar je "prehitevalni" pas pravilno vozečih. A nebi bilo bolje, da čimprej zapeljejo na odstavnega in tam počakajo "na pomoč" ali pa poizkušajo varno obrniti v pravo smer?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pbutec , Pepe Sicer sem mislil sarkastično, ampak, ker sta že reagirala - "kučice" na vstopih bi IMHO rešile veliko večino primerov, tudi tega nedeljskega. Namerna in tudi nenamerna obračanja na AC so v vseh primerih vožnje v napačno smer izjema ali pa zavestno dejanje, ki ga pač ne moreš preprečiti.

McGiver Sem se tudi sam spraševal kaj storiti, če bi se meni zgodilo, da bi se znašel na napačni strani. Po logiki takoj potegniti levo preko voznega in počakati na odstavnem ozr. do konca obrniti. Samo a dejansko ob pravem prometu na AC sploh lahko prideš prek voznega?
Ali bolje ustaviti na "prehitevalnem" - vžgati vse 4 in "po sredini" v nasprotni smeri vožnje s trikotnikom in "mahati"?

Kaj storiti, ko javijo, da je na tvojem odseku "gajsterfarer" pa je, upam vsaj, vsem jasno: zmanjšati hitrost, vožnja izključno po voznem (skrajno) desnem pasu in oke na peclje, ter čimprej dol (ali izvoz ali počivališče). Vam povem da ni nič kaj prijeten občutek, ko ob 23:00 v jodlariji ob precej prazni AC (=> možne še višje hitrosti) javijo, da ti nasproti prihaja en tak - sem dobrih 10 minut, do prvega počivališča, vozil prav "posrano".
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Vedno, ko se zgodi nesreče zaradi vožnje v napačno smer se sprašujemo, kaj bi vse lahko naredili - ampak se nikoli nič nikamor ne premakne.

Tukaj se enostavno prelahko zapelje na napačno stran.
Jest ne vem kaj Darsovcem in strokovnjakom ni jasno, samo zakaj se ne naredi fizične pregrade (kot takrat ko se prenavlja avtocesta) od križišča do uvoza.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Optimalno bi bilo, da v nasprotno stran vozečega na avtocesti čimprej nabaše kak šlepar... tako bi nastradal samo povzročitelj, ne pa tudi kakšna nedolžna oseba.