bedaki na cesti

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
149
63
37
Tole mi na pogled zgleda vsaj 2x prelahek kamion za 10 ton peljat.
Tale traktor je imel okrog 7t. Več pomojem ne, ker sem imel podobnega oz. še večjega doma. Tako da kamion, kolikor se vidi šasijo, je bil zadosti močan. Verjetno se je mudilo pri gurtnanju. Ena ketna bi rešila celo situacijo, oz. bi vsaj na bok padlo.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Najprej zato, ker če nisi native speaker, tudi angleščine ne govoriš dovolj dobro. Slovanski naglas angleščine mora biti res krut za poslušat s strani native govorcev. Ampak očitno so oni precej bolj potrpežljivi kot smo mi s priučenimi govorci našega jezika.
Saj tudi nisem native speaker hrvascine in ostalih juznih od nas jezikov in? V teksasu so me malo postrani gledali pa smo hitro prisli na skupni jezik. Enostavno me ne zanima hrvaski jezik, niti nisem toliko star, da bi imel jugo nostalgijo in vrat na nos forsiral ene jezike, ki so mi brezvezni. Nimam nic od tega, z anglescino in se dvema pa kaj zasluzim.

Ja unadva sta bila bila majstra, z gurtnami tak traktor vezala. Nima veze, selekcija je naredila svoje, kakor grdo se slisi.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: stole

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Z jadrnico se pa ne sekiraj gatto, forumski policaj, ali glavna bitch foruma. Imam, no nekaj od boljse polovice. ;) Bohinju sem bil letos samo enkrat tehnicno gledano pozimi, kopal sem se nahitro to je pa vse.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ne razumeš. Če smo konkretni. Tri četrtine linkanega članka o nesreči razume vsak slovenski sedemletnik, ki zna brati in ki se v življenju še ni srečal s hrvaškim jezikom. Govorim o razumevanje prebranega. To ne pomeni da znaš hrvaško tudi kaj povedat in napisat. In to kako obvladaš in neobvladaš ostale jezike pri vsem skupaj nima popolnoma nobene veze.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Ja unadva sta bila bila majstra, z gurtnami tak traktor vezala. Nima veze, selekcija je naredila svoje, kakor grdo se slisi.
Verjamem, da vsak alter junak učvrsti tovor v avtu tako, da se niti premakni ne bi, če bi se avto zaletel v zid. Verjamem, da sta traktor učvrstila toliko, da je tovor ostal na mestu ob najmočnejšem zaviranju. Nista pa računala na to, da se bo vozilo zaradi pnevmatike, ki jo raznese, "vkopalo" na mestu skoraj kot bi zaletelo v zid.
Jaz denimo torbo s prenosnikom pogosto dam na zadnji sedež. V podobni situaciji bi mi lahko zlomila tilnik. Tudi kak liter mleka iz trgovine bi postal nevaren izstrelek. Da o čem težjem ne govorimo in da ne govorimo o tem, da v marsikaterem starejšem vozilu (mogoče tudi novejšem) zadnji sedeži ne zadržijo par kg težkih reči v prtljažniku.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Saj tudi nisem native speaker hrvascine in ostalih juznih od nas jezikov in? V teksasu so me malo postrani gledali pa smo hitro prisli na skupni jezik. Enostavno me ne zanima hrvaski jezik, niti nisem toliko star, da bi imel jugo nostalgijo in vrat na nos forsiral ene jezike, ki so mi brezvezni. Nimam nic od tega, z anglescino in se dvema pa kaj zasluzim.

Ja unadva sta bila bila majstra, z gurtnami tak traktor vezala. Nima veze, selekcija je naredila svoje, kakor grdo se slisi.

No ne nažigaj. Če bi odprl članek bi razumel z malo logike. Kamion, vezano, teretni prostor, kabina, sam ti se omejuješ iz principov. V bistvu si hotel izpasti frajer, pa si se namesto tega pohvalil, da si zabit. Mi je pa zanimivo, da ti je jezik soroden tvojemu brezvezen. Kakšna generacija je za nami zrasla...jaobože.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Verjamem, da vsak alter junak učvrsti tovor v avtu tako, da se niti premakni ne bi, če bi se avto zaletel v zid.
Če ne prej začneš verjet takrat, ko ti en tak predmet škodo nardi. Vedno če je le možno je prigurtnano ko kaj takega vozim, kar lahko prileti naprej.
Če je kaj težjega rad pretiravam z gurtnami.
Enkrat je blo dovolj, da so mi skije mimo glave letele.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Stojimo že 20 minut pred celjem. Resevalni pas kaj je to? Folk se na srefinsko črto postavi ne na rob
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
To je čist relativno. Mislim, da je dost odvisno kako se folk na začetku postavlja. Jaz sem bil nedolgo nazaj tudi v koloni, ko je bil nesreča v Trojanskem tunelu. Sem bil bolj med prvimi in smo se vsi lepo postavili na stran (res, da je tudi obvestilo bilo na tabli) in so lahko vsi reševalci, itd. čisto brez problema vozili.
Če je pa že od začetka kaos pol pa se verjetno zatakne po celi črti. Sem bil v Nemčiji v koloni in isto so bila vozila nametana vsepovsod in je rešilec le stežkoma šel mimo.
Edino res je, da recimo v Avstriji kjer sem večkrat ob zastojih večina takoj zapelje bolj na rob. Z leti obveščanja se bo to tudi pri nas utrdilo.
Nekaterim pa nikoli ne bo jasno. Tako kot vidiš nekatere, da vozijo dojenčke/otroke v naročju ali pa kar sami sedijo ali lazijo po vozilu. Takim pač ni pomoči dokler se njim kaj ne zgodi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Tu ni kaj relativnega. Recimo ta tovornjak...
Tudi med osebnimi je bilo tako ozko, da niti motorist ni prišel mimo
 

Priponke

  • IMG_20180721_120455~2.jpg
    IMG_20180721_120455~2.jpg
    709,7 KB · Ogledi: 306

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.275
113
...ksz...

Saj ne vem kako naj to pokomentiram :valjamse::bonk:

Z invalidskim vozičkom skozi predor Markovec

KOPER – Koprski policisti so bili ob 3. uri zjutraj nemalo presenečeni, ko so dobili obvestilo, da se je iz predora Markovec proti Izoli pripeljal moški na invalidskem vozičku. Na izvozu je policija izsledila 65-letnega domačina, ki je invalidski voziček upravljal, čeprav ni invalid. Kaj ga je gnalo v to nevarno početje, ni znano, so ga pa policisti nemudoma odstranili s hitre ceste in mu izdali plačilni nalog.
Vir: https://www.slovenskenovice.si/novi...alidskim-vozickom-skozi-predor-markovec-74239
 

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
Zjutraj se je že veselo vozil po Izoli po sredini ceste, očitno mu policaji niso najbolje razložili cpp.