BB 9700 - pomoč pri osnovah

jolene

Zelenc'
16. nov 2010
28
0
1
Hejla!
Jaz sem bolj kot ne še vedno nova pri BB-ju in me zanima nekaj stvari:

1. ne najdem nikjer RADIO - ali ga telefon sploh ima, ali pa sem jaz slepa ali pa preveč pričakujem, ker je to pač kao poslovni telefon?
2. včasih dobim SMS in mi vse zašteka.... grem pod sporočila, pa mi jih sploh ne prikaže. In potem moram iti pod opcijo "compose SMS"; izberem osebo, od katere sem sporočilo dobila in potem se mi odpre sporočilo... zakaj se mi to dogaja, kdo ve? sicer se mi vedno še nekaj napiše, ampak se ne spomnem kaj
smile-1.gif

3. ne morem povezati računalnik ter BB prek bluetootha - pa ga vklopim oz. dam, da poišče računalnik in obratno, pa nič od nič. Kaj pa še naj naredim?????
4.kako si naredim pod bližnjice (tako, da imam ikono nekje v meniju) od Gmail-a, FB, ..?
5. kako naredim, da se mi pokažejo naenkrat VSI neodgovorjeni/sprejeti/odhodni klici??? Enostavno vse kar imam je, da kliknem za slušalko in iščem 500 let... in ko dam na "Options" mi pa prikaže samo za tisto št. kjer pač obstanem.... Edino razlika je, ko imam neodgovorjen klic in pogledam kdo je - takrat imam vse na seznamu (neodgovorjene), ampak, takoj ko grem ven iz menija, je konec...
6. je edina opcija za opomnike narest v koledarju? In da imam samo 1 alarm? Ali pa so še kakšne opcije?


Upam, da ne bodo spet kakšni neumesni komentarji na račun, kok sm zabita itd. in da mi bo kdo lahko pomagal
smile-1.gif

Hvala!!!!!
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Citat:
Uporabnik jolene pravi:
Hejla!
Jaz sem bolj kot ne še vedno nova pri BB-ju in me zanima nekaj stvari:

1. ne najdem nikjer RADIO - ali ga telefon sploh ima, ali pa sem jaz slepa ali pa preveč pričakujem, ker je to pač kao poslovni telefon?
2. včasih dobim SMS in mi vse zašteka.... grem pod sporočila, pa mi jih sploh ne prikaže. In potem moram iti pod opcijo "compose SMS"; izberem osebo, od katere sem sporočilo dobila in potem se mi odpre sporočilo... zakaj se mi to dogaja, kdo ve? sicer se mi vedno še nekaj napiše, ampak se ne spomnem kaj
smile-1.gif

3. ne morem povezati računalnik ter BB prek bluetootha - pa ga vklopim oz. dam, da poišče računalnik in obratno, pa nič od nič. Kaj pa še naj naredim?????
4.kako si naredim pod bližnjice (tako, da imam ikono nekje v meniju) od Gmail-a, FB, ..?
5. kako naredim, da se mi pokažejo naenkrat VSI neodgovorjeni/sprejeti/odhodni klici??? Enostavno vse kar imam je, da kliknem za slušalko in iščem 500 let... in ko dam na "Options" mi pa prikaže samo za tisto št. kjer pač obstanem.... Edino razlika je, ko imam neodgovorjen klic in pogledam kdo je - takrat imam vse na seznamu (neodgovorjene), ampak, takoj ko grem ven iz menija, je konec...
6. je edina opcija za opomnike narest v koledarju? In da imam samo 1 alarm? Ali pa so še kakšne opcije?


Upam, da ne bodo spet kakšni neumesni komentarji na račun, kok sm zabita itd. in da mi bo kdo lahko pomagal
smile-1.gif

Hvala!!!!!

Tole je čudno. Jaz nisem spreminjal praktično ničesar, vstavil sem SIM kartico, ga vključil, namestil BB Desktop, prenesel kontakte in ostalo šaro na telefon, šel na mobitel.blackberry.net, nastavil dva poštna predala in čez minuto ali dve so sporočila začela prihajati. SMS-e kaže v mapi "Text Messages", pošto pa v poštnem predalu alias "Messages" (sicer lahko gledaš pošto vsakega mailboxa posebej, ampak jaz imam emaile v eni mapici, SMS-e in MMS-e pa v drugi). Pa nastavil sem brisanje sporočil brez potrditve, ostalo je pa več ali manj originalno. To je bilo sicer na OS5, ko sem nameščal OS6 je bilo pa praktično isto.

Zgrešeni klici so pa afaik na Messages > menu > view folders > missed calls. Če imaš zgrešen klic, potem to vidiš na ekranu in pritisneš tipko, če pa kasneje hočeš imeti spisek samo neodgovorjenih, so pa v tej mapi
wink-1.gif
.

Bluetooth je pa ena žalost.... Na petki sem se naveličal poskušati, na OS6 pa nisem niti poskusil. Pač vtaknem kabel in posinhroniziram podatke (ali grem na internet).

A telefon imaš nov ali rabljen?

Jernej
 

dex

Pripravnik
27. sep 2007
80
0
6
BT funkcionira super! napravi se prvo morata "spoznati".Potem, ko hočeš kaj prenest greš v Media, pritisneš tole bbtipko (poleg zelene slušalke
wink-1.gif
!!!!!!
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Citat:
Uporabnik dex pravi:
BT funkcionira super! napravi se prvo morata "spoznati".Potem, ko hočeš kaj prenest greš v Media, pritisneš tole bbtipko (poleg zelene slušalke
wink-1.gif
!!!!!!

Saj verjamem, da dela. Ampak nazadnje sem hotel delati sync cez bluetooth in je razlozil, da to pa dela samo cez kabel
wink-1.gif
. He, DELA!!!!

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Citat:
Uporabnik jernejd pravi:
Citat:
Uporabnik dex pravi:
BT funkcionira super! napravi se prvo morata "spoznati".Potem, ko hočeš kaj prenest greš v Media, pritisneš tole bbtipko (poleg zelene slušalke
wink-1.gif
!!!!!!

Saj verjamem, da dela. Ampak nazadnje sem hotel delati sync cez bluetooth in je razlozil, da to pa dela samo cez kabel
wink-1.gif
. He, DELA!!!!

Jernej

He, še vedno pa ne dela internet preko BT. Sem vedel, da nekaj ne štima.

Jernej