Baterija Android vs iPad

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
125
63
Pozdravljeni,

kakšni dve leti imam ipad prve generacije in baterija (še vedno) drži nekako 10 ur normalne uporabe. Na stdby pa drži (ne me preveč držati za besedo) verjetno mesec ali več. Pač tablica, ki deluje vedno, ko jo primeš v roko (tudi ko je baterija na 5% še vedno normalno preberem jutranje SN
smile-1.gif
).
Zanima pa me, kako je s tem pri android napravah. Recimo kako se obnaša Samsung TAB 10 ali 7", kako Asus, kako Prestigio? Koliko zdrži baterija v delovanju (brskanje po internetu, kakšen youtube) in koliko v mirovanju? Namreč radi bi napisali neko aplikacijo tudi za android in smo testirali nekaj 7" in je zadeva porazna
wink-1.gif
. Recimo Yarvik se sprazni v enem dnevu, 3Q naj bi tudi ne zdržal veliko več kot 3 dni (standby da se razumemo)... A je to pravilo za vse androide ali je pri nekaterih vseeno drugače?

Aja, kako je pa z baterijo (delovanje in mirovanje) pri ipad 2-3 in ipad mini? Podobno kot pri ipad prve generacije ali so tudi problemi?

Hvala vsem za odgovore,

Jernej
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Ti zdaj malo mešaš zadeve.

Če ti iPad drži v standby po mesec dni, je logično da ima WIFI izklopljen (oz. se izklopi ko gre tablica v standby). Če boš to naredil tudi na android tablicah, bodo tudi te držale približno enako dolgo (mogoče par dni manj, ker imajo 7" manjšo baterijo kot 10" tablice). Pri non-stop povezanem WIFIju pa ni šans da katera tablica zdrži en mesec, pa tudi če je iPad.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Ipad mini mi je zdržal cca 8-10 ur uporabe in hkrati 7-14 dni standby. Sem pa sedaj na nexus 7 druge generacije, pa zaenkrat cca 6ur uporabe in 3 dni standby, je bil pa samo enkrat polnjen, tako da pričakujem še malo izboljšanja. Najbolj me moti to, da tudi v standbyu porablja kar nekaj baterije, čeprav imam nastavljeno, da se wifi izklopi, ker imam notificatione že na iphonu in nočem da mi dvakrat piska. Ipad mini mi je pobral recimo 1-2% na dan standby-ja, medtem ko nexus nad 5%.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Poglej pod zgodovino porabe kdaj vse je aktiven wifi. Če je aktiven tudi takrat, ko je ekran izklopljen, potem se ne izklopi popolnoma - ali pa ti baterijo žere kak program, ki se želi sinhronizirati vsake toliko časa. Ker takšna poraba ni normalna za standby.

Jaz dajem nexus 4 čez noč na flight mode in mi požere 1% baterije (pa ima tablica neprimerno večjo baterijo). Na dopustu sem ga imel skoraj cel čas v standby in je imel po 6 dneh še tretjino baterije (pa je bil cel čas povezan na GSM omrežje, wifi pa je bil izklopljen).
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Potem je to fail v implementaciji. Če izberem v globalnih nastavitvah, da se wifi izklopi, se more izklopit, pa tud če se vsi programi na glavo postavijo, ker drugače je ta opcija tam brezveze. Nimam pa nič posebnih programov, sumim kakšen skype ali pa facebook, ampak nisem opazil posebnih nastavitev kako bi se naj v standbyju obnašala. Vsakega programa posebej pač ne bom lovil, sploh ker imam več uporabnikov.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Idi pod porabo baterije, pa klikni na tisti graf. Potem se ti bo spodaj pojavil histogram vklapljanja ekrana, wifija, GPSa... Tudi če imaš velikokrat "awake" aktiven je lahko problem - to ti potem nek program v ozadju nekaj dela.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
iPad ne izklopi wifi-ja, ker push notificatione in notificatione za prejete maile dobim takoj tudi, ko je ipad v mirovanju.

Poraba na moji trojki je približno ista kot je bila na enki, pri normalni uporabi. Kake igre, ki pa poženejo quad core grafiko na max pa pa kar hitro cuzajo baterijo. Sicer ga en mesec ne puščam ugasnjenega, je pa po kakem dnevu baterija isto kot je bila, ko je šel v spanje.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
ksz

Med iPad 2 in Mini ne opazim kaksne posebne razlike v porabi, kar pa ne morem trditi za prvi Nexus 7 ki mi je konkretno manj zdrzal, tako "od oke" vsaj za kaksno tretjino manj kot iPada.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
125
63
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Ti zdaj malo mešaš zadeve.

Če ti iPad drži v standby po mesec dni, je logično da ima WIFI izklopljen (oz. se izklopi ko gre tablica v standby). Če boš to naredil tudi na android tablicah, bodo tudi te držale približno enako dolgo (mogoče par dni manj, ker imajo 7" manjšo baterijo kot 10" tablice). Pri non-stop povezanem WIFIju pa ni šans da katera tablica zdrži en mesec, pa tudi če je iPad.

Tako kot so napisali spodaj, wifi imam ves čas vklopljen (skype pozvoni) in ni opaznega padca baterije v nekaj dneh...Pa kolikor sem videl, ni nikjer kakšne opcije, da ga izklaplja. Na testnem androidu je pa očitno izklopilo, ker je vsakič potreboval kakšnih pet sekund, da je internet spet začel delati... Ampak baterijo je pa požrl tako mimogrede
wink-1.gif
.

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
125
63
Citat:
Uporabnik doto pravi:
iPad ne izklopi wifi-ja, ker push notificatione in notificatione za prejete maile dobim takoj tudi, ko je ipad v mirovanju.

Poraba na moji trojki je približno ista kot je bila na enki, pri normalni uporabi. Kake igre, ki pa poženejo quad core grafiko na max pa pa kar hitro cuzajo baterijo. Sicer ga en mesec ne puščam ugasnjenega, je pa po kakem dnevu baterija isto kot je bila, ko je šel v spanje.

To opažam tudi jaz. Nekje v glavi imam, da sem ga dve leti nazaj nosil v torbi s prenosnikom in sem ga dejansko vključil enkrat na mesec, pa je deloval. Z vključenim wifi seveda...

Ampak ni hec v tem, mi bi radi tablico na androidu (8"), ki bi se obnašala vsaj približno spodobno.

Jernej
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.108
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Ti zdaj malo mešaš zadeve.

Če ti iPad drži v standby po mesec dni, je logično da ima WIFI izklopljen (oz. se izklopi ko gre tablica v standby). Če boš to naredil tudi na android tablicah, bodo tudi te držale približno enako dolgo (mogoče par dni manj, ker imajo 7" manjšo baterijo kot 10" tablice). Pri non-stop povezanem WIFIju pa ni šans da katera tablica zdrži en mesec, pa tudi če je iPad.

dvojka porabi v enem dnevu na standby okoli največ 5% baterije o mojih izkušnjah (zelo na oko, ker je redko cel da ugasnjen, ampak tudi če 5x na dan na hitro (minuta ali manj) pogledam maile, ne gre čez 5%), ampak wifi je seveda vklopljen, ker maili prihajajo. Enka je bila nekaj podobnega, trojka pa, kolikor se spomnim, slabša, in to kar opazno slabša.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Idi pod porabo baterije, pa klikni na tisti graf. Potem se ti bo spodaj pojavil histogram vklapljanja ekrana, wifija, GPSa... Tudi če imaš velikokrat "awake" aktiven je lahko problem - to ti potem nek program v ozadju nekaj dela.

Sem zanalašč sam ročno ugasnil wifi, pa je na tem grafu še vedno prikazano da je bil wifi skos prižgan (torej neprekinjena modra črta), tako da ne vem, dvomim da je prižgan, če ga ugasnem, verjetno spet bug.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Moraš ločiti med "wifi vklopljen" in "wifi povezan in aktiven". Ti imaš lahko wifi vedno vklopljen, pa če ni povezan na nobeno omrežje ti ne bo žrl nič baterije (sicer bo vsake toliko časa iskal nova omrežja, ampak to je praktično zanemarljivo).

Kako pa je z "wifi sleep policy" in kazanjem aktivnostjo v porabi baterije pa ne bi vedel. Jaz imam vedno vklopljenega in imam skozi polno črto (razen čez noč ko ga dam na flight mode).

Probaj ročno izklopit wifi pa boš videl kak bo. Pa kak restart naprave tudi ne bi bil odveč, včasih se kje kaj zatakne in restart razreši težavo.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Sej sem napisal, da sem ga rocno ugasnil torej to pomeni z widgetom ugasnjen, hkrati pa je tudi sleep policy nastavljen na ugasni, pa je se vedno polna crta. Bom probal se reboot ja.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Sam imam ipad mini 32g WIFI only. Baterija cca. 10 + ur delovanja z WIFI skoz vklopljen. Standby niti en procent na dan ne pade. Recimo košarkaško tekmo sem gledal live preko aplikacije RTV SLO, povezan z WIFI. Približno 1 ura in 45 minut je baterija padla za 15 procentov. Meni se zdi odlično, za takšno malo napravo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
prevec komplicirate. dejstvo je da android tablice zerejo konkretno vec baterije kot ipad. in to vse. nexus mi zere precej vec kot mi je ipad. samo pri vseh prednostih, ki jih ima android pred pohabljenim ios, se mi gladko yebe za baterijo
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
meni na tablici tab2 baterija zdrži 2 do 5 dni normalne uporabe tudi se je zgodilo že 9 dni pa sem gledal filme.. igre in podobno..
wink-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
To ni merilo. Ipad mini filamo na 2 ali 3 dni. jest ga res bolj malo uporabljam, večina otroci. Vžaen je kolk je standby in koliko uporabe. To je verodostojno svojga tab 2 , če ga boš 7 ur na dan gonu, ga boš filal vsak dan. če nafilam IPAD mini, in ga pustim v stand by, niti 1 procent ne vzame na dan, se pravi, da se bo spraznu v enem letu.

@ Steve

Zdej mi pa povej nekaj prednosti androida pred IOS. Če si nek developer, kar dvomim da si, potem je OK, drigače pa ...

Tipična slovenska zadeva, nekaj kupim za 300 EUR, potem je pa vse zastonj. EH malo morgen. Ampak z malo pameti se tud IOS aplikacije dobijo brezplačno. nevem če sem v enem letu 5 EUR porabu za aplikacije, pa imam kr nekaj aplikacij, ki imajo ceno v redni prodaji od 6 EUR navzgor.
 
Nazadnje urejeno: