barossa 170

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Zdravo1
Spet malo razmišljam o atv-ju (ki ga še nisem kupil
bonk.gif
) in sedaj razmišljam o kymco mxu 250 vs barossa 170.
predvidena uporaba: vožnja po makadamu, gozdnih poteh, brez kakšnega skakanja,... torej dost umerjeno,...
zanimajo me izkušnje lastnikov enih in drugih,...

borovnica
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Že zaradi dobave rezervnih delov, bi se jaz odločil za Barosso (videl skladišče). Za Kymco težko dobiš dele, razen če ima kdo kaj na lagerju. Je pa res, da je MXU močnejši in avtomatik, dočim ima Barossa nožni menjalnik, tako da v končni fazi verjetno ni velike razlike. Povprašaj še na offroad.wbc.si.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Imam 250ko, kar zadovoljen, moti me edino premali tank za gorivo (6L), tako da je kakšne daljše ture treba pametno planirati. 170ke sicer nisem sprobal, ampak baje naj ne bi veliko zaostajala za 250ko, sicer pa če si malo divjaka boš obe kar hitro prerasel, jaz se že spogledujem z Suzukijem.

http://www.avto.net/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=2345297

Ta bi bila pomoje dober nakup, glede na to da je še v garanciji.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
ravno ti dve sem gledal,... ena črna ena rumena obe za 2100€. sicer bi raj mel mxu a je ta cenejša in občutek imam da wbc bolje skrbi za svoje stranke,...
pa še boštjan/el.presitento je dost na forumu da lahko svetuje, pomaga,...

najbolj se mi sicer dopade smc jumbo a tolk denarja tudi pod razno ne dam za zabavo,...morda kdaj kasneje

b
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pomoje je ta rumena barossa bestbuy za tak denar, črna mislim da ni več v garanciji. Odnos z strankami pa je res 1a.
zmaga.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
malo me skrbi da bi bla že takoj prešvoh,... sem pa bral da sta barrosa z ročnim 12 KM in Mxu z avtomatskim menjalnikom in 16 KM nekje tuki tuki po performansah,...

b
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Zakaj pa Barossa 170? Če kupuješ poišči 250 ccm. Vsak motor hitro prerasteš in meni je že 250 ccm premalo. Ravno danes sem dve uri vozil po hribih in sem si zaželel kakšnih 10 KM več. Še sploh pozimi je problem ker ti vožnja po snegu požre kar precej moči.

Sicer nimam izkušenj s Kymco, a sem z Barosso zadovoljen. Tudi servis in rezervni deli so brezhibni. Meni so celo na dom prišli po ATV, ga odpeljali na servis, pripeljali nazaj, zaračunali in odšli. Jaz pa vmes v službi.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
coolpower jaz te razumem,... moje finančno stanje pa ne
evil.gif
,... gledam zadeve za max 2500€ raje za 2000€,... otroci stanejo in ne morem si privoščiti ravno kar bi rad,... Če bi bilo po moje bi bil SMC jumbo ravno pravšnji a ne gre in gledam za švoh baroso ali mxuja,...

l.p. b
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
No saj, če ne boš norel po gozdnih cestah bo tudi 170 ccm povsem dovolj za normalno, morda malenkost bolj dinamično vožnjo.
Za res dober občutek pospeškov pa tudi 250 ccm še zdaleč ni dovolj.
 

kkarola

Pripravnik
30. jul 2007
224
0
16
Barosico mam že 2 leti. (170) Vse je ok le končna hitrost je 20 km/h manjša od 250ccm. Prav tako pospeški saj im tudi manj kw.
do sedaj nobenih problemov servis pa sam naredim tako da je edini strošek bencin in olje za servis.

LP
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ti kaj škripajo kolesa, ko motor dalj časa (recimo en teden) stoji, pred tem pa si ga nazadnje vozil recimo po dežju?
Še to. A ima Barossa kakšno blokado notri? Recimo v uplinjaču in izpuhu?
Kitajčki to imajo, ne vem pa, če jo ima tudi Barossa.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Edino "ekologija" ti pobere kakšnega konja, drugih blokad pa ATVji do 250ccm nimajo, saj so že sami po sebi podhranjeni. Lahko pa povečaš pretok v vplinjaču in izpušni cevi. S tem nekaj pridobiš, nekja pa še pri variomatu, ali pri zobnikih. Koliko se to izplača je pa drugo vprašanje.
 

kkarola

Pripravnik
30. jul 2007
224
0
16
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Ti kaj škripajo kolesa, ko motor dalj časa (recimo en teden) stoji, pred tem pa si ga nazadnje vozil recimo po dežju?
Še to. A ima Barossa kakšno blokado notri? Recimo v uplinjaču in izpuhu?
Kitajčki to imajo, ne vem pa, če jo ima tudi Barossa.


Nič ne škriple. Sam sem naredil še distančnike in menjal zadnji lonec.