Barcelona city break

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Poleti se je pojavila prilika za kratek izlet v Barcelono po ugodnih cenah. Letalska karta iz Trevisa v Barcelono je bila samo 45€ po osebi, na kar smo poiskali se ugodno prenocisce, hotel blizu glavne zel. postaje (80€ na osebo za 3 noci) z odlicnim izhodiscem za podzemno. Let smo imeli v vecernih urah, zaradi cesa smo v Barko prispeli ob polnoci. Tu smo se z Aerobusom (direkten bus s samo par postajalisci) za 5,9€ peljali do hotela. Opcija bi bila se cenejsi bus redne linije (ki se ustavlja na vseh postajaliscih med letaliscem in koncno postajo) ampak vozijo sam do polnoci. Drug dan zacnemo z ogledi mesta. Zaradi info da je v Sagradi Famiglia ogormna guzva, smo se na to pripravili predcasno. Preko spleta sem ze pred odhodom rezerviral karte za ogled cerkve v prvem jutranjem terminu. Karta za ogled cerkve in vzpon na stolp je bila 29€ na osebo....s tem pa tudi preskocis vrsto pri nakupu kart.











Za premikanje po mestu smo na podzemni nabavili T-10 ticket. Karta za 9,95€ na osebo, 10 vozenj. Ugodno in hitro. Velja tako za bus kot za podzemno.
Po ogledu Sagrade, je sledil premik proti parku Guell. Del parka je odprt za javnost brezplacno, del ki ga vidimo na vseh razgledniah je potrebno placati 8€/osebo.











Ideja je bila tudi ogled ene od Gaudijeve hise (casa Milla, casa Batllo, casa Vicens) ampak zaradi natrpanega urnika nisem upal predhodno rezervirat kart, da nebi bil izlet prevec splaniran...po urniku. Pred samimi hisami pa je bila nepopisna vrsta, tako da smo "hisko" pustili za drugic. In mal zabluzili po mestu.

Slavolok zmage in park de la Ciutadella. Sproscen park...super za vroc dan.









Od tam kratek sprehod do plaze in Barcelonete













Šara "top shit" blagovnih znamk





Z obale smo sli proti spomeniku Crisofa Columba...tam sem se za 6€ povzpel z dvigalom na vrh, za par slikic



La Rambla





Sprehod po ulici Rambla je super. V senci, polno stojnic s hrano, ulicni umetniki. Precej zivahno, baje pa najbolj nevaren predel, vsaj kar se tice zeparjev. Jaz sem se pocutil popolnoma varno s fotoaparatom okoli vratu in stojalom na nahrbtniku. Tukaj si je super ogledati tudi trznico in pa Barro Gothic, stari gotski del mesta z ozkimi ulicicami.
Pozno popoldan smo se odpravili se na trdnjavo Montjuic. Super razgledi...

...Barceloneta



...pristanisce in cist desno v ozadju letalisce



...park







Super panorame











Premik na Plaza de Espana na ogled Magic Fountain























Zadnji dan dopoldan je sledil sam se premik do letalisca s povsem novo podzemno linijo, za katero pa je potrebno doplacat 4,5€.
Skupnih stroskov se je nabralo za 440€ za 2 osebi.

LP
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Super izlet in top fotke! bravo, katere lece si imel?
smile-1.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
ksz

A je kaj narobe z mojim compom ali je kaj drugega, v tej in še v eni reportaži ne vidim nobene slike...
confused-1.gif
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
"kaj drugega" bo .. slike so bile naložene v drobpox, public, pred časom je dropbox vse "public" pretvoril v "private".
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Se opravicujem zaradi slik, razlog je ta ki ga je omenil TGV. Nisem pa ugotovil simpl opcije kako zavedo uredit.

lp
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Enak problem je pri drugi reportaži, ki sem jo kliknil - Islandija. Slike so tudi tam na Dropbox-u.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Dela, hvala. Sem bil ravno par tednov nazaj tam in je bilo prav lepo obnovo narediti.
zmaga.gif