Banke

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Živjo
Sem dal sem, ker je bolj brano.
Ali banka zaradi varnosti res rabi cel vikend, po četrti popoldan, ali med prazniki da opravi transakcijo med računi? In kdo odobri, uslužbenec? Ker če bi šlo prek računalnika, bi bilo takoj, recimo tako kot plačaš prek PP, trgovin...
Oziroma povejte kako stvar dela. Je v tujini enako?
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Nekje po 16:30 oziroma 17:00 do dopoldneva naslednjega dne mislim da 8:30 ne dela plačilni promet med bankami, enako je v evropi, zato denar ni viden če kaj nakazuješ razen če nakažeš iz računa na račun pri isti banki (interni bančni plačilni promet pa dela). Dobro nam je to znano npr. na velikonočni petek vsako leto ko se ne da tisti dan popolnoma nič nakazovati. Bo pa kmalu drugače saj neka evropska uredba zapoveduje da mora to delati nonstop in še hitreje...na hitro, denar bo moral biti na računu kjerkoli v nekaj sekundah 24/7.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Je v tujini enako?
TARGET2 sistem za poravnavo sistema EURO - deluje od ponedeljka do petka od 07:00 to 18:00 po srednjeevropskem času - banke se lahko odločijo da oddajo plačil zaključijo prej, zaprt pa je ne glede na državo in lokalne praznike:
  • 1 januar
  • Veliki petek (mnogokje uradno ni praznika)
  • Velika noč
  • 1. maj
  • 25 december
  • 26 december (mnogokje uradno ni praznika)
+ znotraj vsake države je promet zaprt še na vse lokalne praznike.

V nekaterih državaj je lahko še slabše, ker imajo še neke interne "bremze" (pregovorno znana je počasnost skupine Societe Generale)