Badminton rekreativni lopar

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Igra kdo mogoče ali pa se kaj spozna na loparje? Kaj je best V4M buy za rekreativca, ki se noče skeširati niti kupovati loparjev v decathlonu?
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Glej da je vsaj nekih 50 eur in dalje, ceprav to ni neko merilo, da ti bi odgovarjal, sam sem včasih s takimi celo bolje igral.
Da je neka srednja trdota, da ni pretrd, čeprav ti za 50-100 načelona niso, ker so namenjeni začetnikom.
Da je težišče nekje na sredi, v glavi je bolj za napredne ponavadi...enim odgovarja enim ne.
Obvezno ga daj napet oz zamenjat mrežico , ker original ne veš kako je napet in kolk časa je že napet, dost bogo...odvisno kako igraš ampak k boš kasnej.menjal bo druga zgodba bolje da takoj menjaš in si navajen na isto...daj vsaj na 9kg do nekje 11kg, pazi podatek na loparju da ne bo preveč čeprou zdržijo več od napisanga. Maš v bit centru tud napenjanje.
S kakim yonexom al pa victorjem ne boš falil maš jih po raznih hervisih pa tud bitcenter (ce boš kupoval babolat ti morda od trenerjev dam cifro za kak popust k majo loparje, bi lah tud mal testiral k majo treninge pa parkat udarš) konex ma tud...malo preglej, kje se da tudi sposodit.
Lahko ti pa tudi posodim za mal filinga en vrhunski li ning (lahko pogledaš mal na li-ning.si ampak so mal draži) in en začetniški yonex k ga mam za dvojice...mam strgano vez in čakam operacijo in mi ni glih za igrat, maš lah dalj časa na testu ;)
Lp
 
Nazadnje urejeno:

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
V BIT-u v Štepanjcu ravno na recepciji badminton dvorane prodajajo ene znižane rekreativne Victorje za 35€. Do ~80€ pa IMHO dobiš za rekreativca glih kar češ.
Yonex, Wilson, Carlton...
Ravno par dni nazaj sem gledal da so v SportsDirect smešno poceni te zadeve ratale.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Jah v bitu so tiste barbike samo na recepciji in nimajo kej dost veze s športom, se pa dobi kakega trenerja in se ga lah povpraša in kaj potestira kar je od tekmovalcev in šole, mislim, da so še na babolat-u, vaj nazadnje so bili.
Omenjeni ma težo v glavi...malo bolj okoren, ni tko hiter pri defenzivi in močnejši smash, ampak to so malenkosti, ki jih občutiš kasneje, na začetku je bl kaj ti paše, na začetku bi raje težiše na sredi...li ninga moj ma težo bolj v glavi...drugi je even balance, tako, da lah občutiš malo, lah tud eno urco odigrava, tok bo že držala noga :)
Je pa omenjeni kar težk, sploh še če ma težo v glavi...povprečje so nekje 85-89g. Ni hudega, ampak če je še head heavy ga jst nebi, ni drama ampak laži ti bo s kako light al pa normal težo.
 
Nazadnje urejeno:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Zlo podobna, tko da nimaš kej zgrešit ne z enim ne drugim, dobra loparčka če mene vprašaš.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.669
822
113
Najboljš da dobiš enih par loparjev na probo/test in vzemeš tistega , ki ti najbolj odgovarja.
JAz sem tako "testiral" cca 5 loparjev od 1 firme ,.....in se šel izločanje , na koncu je ostal .....najdražji :) (cen prej sploh nisem poznal),....ker pa lopar ni ni bil neka "firma" je bil še vedno relativno poceni .