avtoplin trokira, na bencin pa dela bp

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Čisto preprosto, ko dela na bencin dela odlično, ko prešaltam na LPG začne trokirat in čez nekaj časa ven vrže plin in začne delovat na bencin.

Vzel sem dol injektorje jih razstavil pa ni blo nič umazan, notri kot novo. Oba filtra sta lepa, čista, brez umazanije. Uparjalnik vizualno ne pušča, hladilne ne zmanjkuje in hladilna je lepe zelene barve.



Ne vem kje je vzrok, da vozim okol pa mi nekaj menjujejo in zračunavajo kot na bivšem avtu na plin....zato bi rad najprej sam poskusil rešit težavo. Kontakti so vsi spucan.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
:) Dobra... lahko tudi plin slabe kvalitete. Enkrat pred leti ko sem še imel plin sem tankal v MB, pa mi je do Lj ven metalo (po mojem sem 40x preklopil).... ko sem prišel v Lj sem dotankal in je bilo ok.
Drugače pa kaka elektronika če je... težko reči.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Tudi injektorji sčasoma izdihnejo. Sicer odvisno od sistema, ampak strošek tega je v rangu nekaj €, v kolikor so posamezni.
Meni je v garanciji eden crknil in je bil zamenjan v nekaj minutah.
Priklop testerja na lpg kontroler takoj pove, kje je težava.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Ko je avto trokiral, sem enga odklopu in se ni spremenil nič...zdaj se je prižgala še lučka za motor.
Torej je težava v bencinarju in ne plinu...plin kot vem je občutljiv
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Injektor menjal, še vedno trokira. Pomenjal sem tudi rdeči električni del je isto trokira. Torej vrjetno potrebno uparajlnik obnovit.