Avtomatske luči

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.306
5.832
113
pri taščici
Tablice in armature nimam osvetljene pri dnevnih. Pa dolgih in meglenke ne morem prizigat. Lahko pa blendam. To se mi zdi dobra resitev
Pri vagu dnevne svetijo sibkeje od kratkih.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Še n-tič: samo pri tistih kjer dnevna luč in pozicijska luč ni ena luč z omejevalnikom svetilnosti za pozicijo - ali po domače, če sveti ista luč spredaj podnevi kot dnevna in ponoči kot pozicijska, potem ob stalnem vklopu pozicijskih izgubiš funkcijo dnevne.
Pri nekaterih novejših vozilih ne več. Če imaš stikalo na pozicijskih in ni kontakta, potem sveti z manjšo jakostjo kot pozicija. Kakor hitro vključiš kontakt, se jakost poveča in sveti kot dnevna ;).
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Drgac moras tud prednje meglenke izklapljat kot dolge luci pa tega noben ne ve. Jest se najbolj za zihr pocutim, da vedno vklopim kar imam. Se pravi zalaufas avto, vklopis dnevne, zasencene, meglenke spredaj, meglenke zadaj in dolge, daljinke, ce jih imas in speljes pocasi.
Ne sprednje, ampak ZADNJE meglenke se bi morale izklapljat kot dolge luči spredaj...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ne sprednje, ampak ZADNJE meglenke se bi morale izklapljat kot dolge luči spredaj...
Ne. Zal si navaden bumbar. Nobene meglenke se ne vklaplja dokler ni vidljivost pod 50m. To s 60kmh prevozis v manj kot 3 sekundah. Ljudje pa prizigate vse mozno, ce je samo napovedana megla 150kmh stran v prekmurju. Zanimiv, da vas tolk motijo dolge luči. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Ne. Zal si navaden bumbar. Nobene meglenke se ne vklaplja dokler ni vidljivost pod 50m. To s 60kmh prevozis v manj kot 3 sekundah. Ljudje pa prizigate vse mozno, ce je samo napovedana megla 150kmh stran v prekmurju. Zanimiv, da vas tolk motijo dolge luči. :)
In zakaj sem bumbar? Si ti pismen? Preberi prosim še enkrat, kaj sem napisal.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Ne. Zal si navaden bumbar. Nobene meglenke se ne vklaplja dokler ni vidljivost pod 50m. To s 60kmh prevozis v manj kot 3 sekundah. Ljudje pa prizigate vse mozno, ce je samo napovedana megla 150kmh stran v prekmurju. Zanimiv, da vas tolk motijo dolge luči. :)

Pozdravljeni,

prosim za bolj prijazno pisanje. Ali pa, če napišem v vašem jeziku: V nasporetnem primeru spi**ite dol s foruma.

Lep pozdrav.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ti pa nisi dolgo na alterju? Na mobisuxu pa sploh nisi bil. Verjetno si njegova zarocenka.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Da moram vsakemu debilu razlagati zakaj je, lohka kar siht pustim. Sprosti se. To je nas nacin pogovora.

Vsak normalen dec ne vprasa sodelavca al pa kolega hihihi kako si se imel za vikend, a si lepo prezivel. Ampak gre pogovor tkole... pes garjav kje si se gonil cez vikend pi.zd.a.a ti mat.....
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: krofica in B81