avtomat (vzmet) za vrata

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
torej kot že naslov pove....zanima me kako se reče "napravi" - vzmeti ki hišna vrata vrača v osnovni položaj oziroma zapira, ter kje bi to lahko našel, kupil...hvala, lp
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
torej kot že naslov pove....zanima me kako se reče "napravi" - vzmeti ki hišna vrata vrača v osnovni položaj oziroma zapira, ter kje bi to lahko našel, kupil...hvala, lp

ts_1500.jpg



Tole misleš?
smile-1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
jap, točno tole mislim....kako se pravilno reče temu? .......drgač pa, a so še kakšni drugačni modeli al so bolj ali manj vsi podobni temu....aha merkur, še kje? verjetno kaki bauxxxx trgovine??
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja tale v hoferju je res lep in elegantno diskreten, a je verjetno le za notranja lesena vrata ki so lažja....jaz rabim za težja kovinska vrata ki mislim da so celo protipožarna.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Tale s slike je Ferrari med zapiralci
wink-1.gif


jih imamo v službi...nastaviš lahko dobesedno vse na njemu (edin zmontirani so kot fičoti)..
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
ja tale v hoferju je res lep in elegantno diskreten, a je verjetno le za notranja lesena vrata ki so lažja....jaz rabim za težja kovinska vrata ki mislim da so celo protipožarna.

Protipožarna imajo že v tečajih vgrajeno vzmet za zapiranje. Tovarniško. Tako zahteva predpis.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja no pol pa niso protipožarna, vsekakor pa so kovinska in kr težja od lesenih....vzmeti v tečajih vsekakor nimajo.....no hvala vsem za nasvete...lp
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
no še ena zahteva glede teh zapiral....rabil bi tako ki ga lahko zatakneš, se pravi da če, npr. vrata odpreš vče kot 90 stopinj se zaskoči in ostanejo vrata odprta.....se najde tudi kaj takega
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
To imajo zapirala pri katerih roka drsi po žlebu okvirja vratnega krila pri odpiranju.
Tista zapirala z lomljivo (pregibno) roko večinoma nimajo takšne funkcije.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
preverjeno je svoh, je pa res da je montiran na nekih starih kletnih tezkih vratih.

v naši firmi imamo povsod velika steklena težka vrata in so povsod nameščena po dvoje zapiral, ena pri zgodnjem tečaju in ena pri spodnjem tečaju. Verjetno je tako tudi mišljeno za težka vrata...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Malo obujam temo, sem jo ravno našel.

Gledam, da ni toliko ponudbe, kar se zapiral tiče, oziroma, težko se neke opise najde, kako to deluje itd.
Situacija je sledeča.
Gre se za lokal. Krilo je težko vsaj 80kg. Ni pa široko. Cca 60cm. (So dvodelna vrata, ampak se uporablja samo eno krilo).
Skratka problem je v tem, ker dostikrat nekdo, ki za sabo zapre vrata, mu nehote uidejo in butne kot pri norcih. In v obratni smeri isto.
Odpreš vrata malo bolj na hitro, ti uidejo iz rok, butnejo v steno, kjer je sicer štoper, ampak misliš, da bo vrata iz pantov vrglo.

Potreboval bi vzmet/zapiralo, ki bi omogočalo precej enostavno odpiranje(da tudi kelnarca s pladnom enostavno, kot do sedaj odpre vrata), ampak da se pred steno lepo ustavijo in seveda identična zgodba pri zapiranju - da se lepo ustavi preden se zapre, in potem mehko do konca.
In seveda tudi če neka pijandura hoče butnit z vrati, da feder to zadrži.

Kaj je takega v ponudbi? Isto merkur ipd, ali je to že kaj specializiranega treba pogledat?