Avtodom!

Car

POSTman
4. avg 2007
8.303
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Z mojo drago nekaj razmišljava v smeri nakupa avtodoma. Vse je še v zelo, zelo zgodnji fazi, zato bi rad pridobil čimveč informacij o samih avtodomih, potovanjih, destinacijah, vzdrževanju, izkušnjah...V glavnem, zanima me vse v zvezi z avtodomi!!!
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sosed je imel to idejo, a jo je opustil. pa čeprav je potem najel za dva meseca in jaz bi ga od njega najel za en mesec. ampak je ugotovil, da so cene zasoljene. potovanje je bilo baje super, urejna postajališča itd. sam je šel proti severu, pa atlantik, ez francijo dol..mogoce korzika..pa nazaj.
jaz sem imel ancrt grcije.

kaj mora met avtodom. cimvec avtonomije, da si resen placevanja itd. men je recimo vsec grcija, kjer free kampiras na plazah, ampak brez stroma, vode itd. zato cimvecje zaloge tega.
vprasanje. zakaj ne orikolica
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Cena registracije in novih gum presega 3 tedenski najem.

Raje ga vsako leto najameš (vsako leto nov model, najboljša roba), kot pa da kupiš svojega in mu cena pada
registracija, gume, servisi, bla bla bla.

Odsvetujem nakup, rentaj zadevo za 100€ na dan pa imas vozilo v rangu 70k.

Mi2 sma oba navdušena avtodomarja, a je matematika tako hudo v prid rentakarjem, da si ga enostavno nikoli neboma
kupila.

Da kupiš zadevo ti pride matematika "skozi", če ga kupis recimo z baratom in fotrom skupaj, pa si ga vi trije
delite, kolko pa ni od vas zaseden ga pa rentate najbližjim in poštenim sodelavcem, tolko da se krijejo stroški
registracije ipd.
Ampak potemtakem je tudi smučat treba it z ADjem in v njem spat.

Vlekel sem bilančne moste levo in desno saj si ga res želim ampak enostavno negre ven, v petih letih crknem
30 jurjev za cca 100 dni uporabe, pa nisem neumen! Če se pol številka deli s 3 (torej oče, brat in ti) se nekako
lažje prenese vseskupaj ampak še vedno... Nevem, jaz ga skratka zlepa ne kupim čeprav je to en najlepših načinov
kako preživet par dni z družino.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Avtodom si kupi, če boš res živel ta način življenja, to pa pomeni več uporabe kot dva tedna poleti.

Poznam kar nekaj lastnikov - AD uporabljajo večino lepih vikendov, za smučarijo + poletne počitnice. Ampak zavedati se moraš, da počitnice AD niso prav poceni. AD sam po sebi ni poceni (najet ali lastniški), poraba je 12+, tujina, vstopnine...
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
AD je postal trend -moda, vsak privatnik ga mora imet, cepravpotem leži nekje parkiran...tako da od takih si ga je potrebno sposodit za tisti teden ali dva pa je.

to je moj edini nasvet...nakup je brezvezen razen če so strašni presežki pri hiši.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
AD pride v postev premoznejsim upokojencem. Se spokajo v AD in gredo za 3,4 ali vec mesecev na ttrip po EU. Vmes pa jim vsakega 1. v mesecu kapne na TRR mastna penzija. Sem srecal en tak nemski par po tripu na Norveski. Sta zivela ze 3 mesec v kamperju.

LP
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
To sem si jaz že zdavnaj rekel, če bom penzjon kdaj dočakal.
evil.gif

Da boš pa Slovenca tako srečal, bo pa težko. Raje za 400€ na mesec tu životari, kakor da bi ga za ta denar od spredaj in zadaj v kaki odročni državi stregli.

LpT
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Avtodom si kupi, če boš res živel ta način življenja, to pa pomeni več uporabe kot dva tedna poleti.

Poznam kar nekaj lastnikov - AD uporabljajo večino lepih vikendov, za smučarijo + poletne počitnice. Ampak zavedati se moraš, da počitnice AD niso prav poceni. AD sam po sebi ni poceni (najet ali lastniški), poraba je 12+, tujina, vstopnine...


No kul, pa grema v to smer.

Kolko dni letno ga pa en povprečnez lahko koristi?

Da mas firmo in dost časa. 50 dni letno?

50x100e=5000e Govorima o minimalno rabljeni zadevi katerih je a.net poln, sicer so doba vozila tudi po 150 na
dan, ampak ce si pri neki firmi dobra stranka, jemljes najem za tri tedne naenkrat so tut cene druge, torej okol 100 na dan.

50 dni si v novem vozilu, zavarovanja, registracije, gume, servisi za to se ti fučka, Letno te košta 5k. (da si res napolno dopustniški)


Pustima zaenkrat nakup vozila.

Registracija, potamalem dva jurja. Kasko vrjetno bo, sploh za vozilo za 70k.

Dva jurja samo registracija, pol pa so še servisi, male okvare, gume (to je takoj 600e).

In si zgonil 3 jurje pa še nisi nikamor šel. In zgonil si jih naenkrat. Pol pa še rabis, recimo
da gres na nordkap, kar greš, če imas AD to moras sfurat, logično. Taka pot je 2k za 14 dni.
Torej si crknil "petko" v zacetku leta že. (spet pustima nakup vozila)

Jaz si pa najamem AD za 14 dni, je to 1400e, dobim ga za jurja ker ga plačam dva meseca prej,
recimo kar v januarju ga plačam za maj, takoj ga dobim za ta denar.

Evo pa še 2 jurčka za porabit, pot + hrana in uživancija. 3k me je stalo. V obrokih. Tebe pa 5.
Spet pustima nakup vozila.

In pol še gres po balkanu enkrat septembra. In se tvoje vozilo vgrezne v tla nekje v Beogradu.
Idi se kregat z zavarovalnico, me zanima če ti bodo v garažo postavli isto drugo vozilo.
Tak mimogrede crknes 15-20k, ker ti ga po evrotaksu ocenijo, in čakas na denar tut po leto in več.


Meni se pa sprdne da bi sel malo, pokličem mojega rentakarja, naj mi uredi zadevo za 14 dni, nekaj novega bi...

Vsakič grem na dopust z drugim novim vozilo, in bilokaj mi crkne, me ne stane niti evra. Še denar za vozovnico mi vrnejo.

Priznam pa, če bi imel sam 7 številk na računu, bi si prec ubodel eno potojočo hišo z dnevno in ločeno kuhinjo in kopalnico.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
AD pride v postev premoznejsim upokojencem. Se spokajo v AD in gredo za 3,4 ali vec mesecev na ttrip po EU. Vmes pa jim vsakega 1. v mesecu kapne na TRR mastna penzija. Sem srecal en tak nemski par po tripu na Norveski. Sta zivela ze 3 mesec v kamperju.

LP

Kaj takega bi jaz sigurno nekoč rad. Ni ti lepšega, ko pa to da maš cajta na pretek, se spokaš v vozilo in greš naokoli,
obiščeš tistega bratranca v španiji, se ustaviš na azurni kjer dopustuje frend, greš na avtosejem v ženevo, nato
malo po italiji,.... Res ni lepšega, pa vsak mesec ti kanejo 3 jurji na kreditko.

Taprav lajf, sigurno dočakaš 95 let
smile-1.gif
(no jaz manj ker pijem dosti)
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
AD pride v postev premoznejsim upokojencem. Se spokajo v AD in gredo za 3,4 ali vec mesecev na ttrip po EU. Vmes pa jim vsakega 1. v mesecu kapne na TRR mastna penzija. Sem srecal en tak nemski par po tripu na Norveski. Sta zivela ze 3 mesec v kamperju.

LP

Kaj takega bi jaz sigurno nekoč rad. Ni ti lepšega, ko pa to da maš cajta na pretek, se spokaš v vozilo in greš naokoli,
obiščeš tistega bratranca v španiji, se ustaviš na azurni kjer dopustuje frend, greš na avtosejem v ženevo, nato
malo po italiji,.... Res ni lepšega, pa vsak mesec ti kanejo 3 jurji na kreditko.

Taprav lajf, sigurno dočakaš 95 let
smile-1.gif
(no jaz manj ker pijem dosti)

I ata bi sine, i ata!
hysterical-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Hobit napihnjeni, da se ne boš razpočil!

AD kupiš, če si ga lahko privoščiš in ti je to način življenja - recimo pozimi (skoraj) vsak vikend v petek na Kronplatz, potem pa smučat soboto in nedeljo. Tvojemu rentarju ga lahko vlečeš, pa ne boš imel AD-ja parkiranega na dvorišču, redno v nizkem štartu. Ko se ti zazdi - se odpelješ. To ni poceni in tega nikoli nisem trdil!

A se to ekonomsko izplača? Zagotovo ne.

Poleg tega pa - zakaj bi rinil na Balkan, ko pa je toliko zanimivejših krajev za videti.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:


Poleg tega pa - zakaj bi rinil na Balkan, ko pa je toliko zanimivejših krajev za videti.

A v franciji pa nemore zmanjkat?


Če si lahko privoščiš, če si lahko privošči,... Vseeno enkonomsko ni matematike, raje si vsako leto rentam
novo zadevo, kot pa da mi lastnemu cena pada, po petnajstih letih je pa vreden tri gajbe piva in porcije čevapčičev.


Sosed od starcev si ga je kupil par let nazaj in jamBra, pa ga letno koristi cca 40 dni, ampak enostavno ni to to,
ker ko gre ta zadeva na servis (na pooblaščenca če želiš garancijo) je jurja v momentu.

Idi si kupit novega master Wanderer za 40k, jaz pa si bom vsako leto za te 3 tedne rental Rimor Superbrig 677 tc.

Ti lepo kr pocolaj 1,4k reg. in kaska da se lahko sploh not vsedeš, jaz pa bom medtem že dva tedna odsončil.

Pa lepo šeprej pocolaj 40k za vozilo, jaz bom pa ta denar dal v sklade. (recimo, oz. bom to dal za en polog garsjonere)
Tvoj avto bo čez 5 let vreden -40 moja nepremičnina pa +40.

Vsakemu svoje.

Torej ti boš vozil 15 let to: http://www.avto.net/_PROSTICAS/ad.asp?ID=3482721


Jaz bom pa letos vozil to:

677%20tc%20slika%20levo.jpg


Pol to:

003.jpg


Pa malo;

presentacionInicio.jpg


trampcl.jpg




Pa ti veš kaki avtodomi bodo čez 15 let? Ko bo tvoja pravokotna kišta zadnje leto s tabo?

Da sploh ne omenim recimo da ti v 15ih letih pride tak, da recimo vsaj 3x negreš na velik dopust (rojstvo otroka, gradnja hiše,
finan. nesposobnost)

Jaz pa si katero leto premislim pa grem z letalom v dominikano, pa malo tja pa malo tajska, ti pa moreš svoj AD
koristit.


Lahko se zdaj tu skregama da tipke letijo od tipkovnice, ampak vsak avtodomar bo potrdil to kaj sem ti rekel,
bo pa v isti sapi tut povedal, da so pač popolnoma zaljubljeni v AD in jim je to oproščeno, pa čeprav se spečeš
za cca 50 jurjev v petnajstih letih.

Matematika in karavaning sta kot zdravje in droga, droga paše, samo kaj naredi pa z zdravjem,
avtodom paše, samo kaj ti pa s financami naredi...


Dve leti nazaj sma ga rentala po dveh tednih sem skupnega budgeta naredil 2,7k minusa, pa nisma bla eno noč v kempu.
(govorim najem + stroški goriva, cestnine, tuneli, filanje s štromom in vodo + hrana + plin za kuho in hlajenje)

Letos grema na križarsko ladjo, Genova, Monaco, Barcelona, Ibiza, Valencia, čez Gibraltar Marocco, Tunizija, Sicilija, Genova,
pa naju za 2 stane 1,6k, puni penzion, sobna strežba hrana 24h, šovi, 5 bazenov, plača se samo alkohol + turistične ture.
Pa mi ostane 1,1k (napram lani) za potrošit.

Je za razmislit, ne pravim da je to boljši dopust, ampak kake sorte dopusta lahko jaz probavam, ti pa si obsojen
na AD. Al pa če res služita skupno 10k mesečno pa vama je ravno vseeno za denar.

Kar pa, z vsem spoštovanjem dvomim.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
A ti sploh bereš kar sem napisal?

Jaz si AD rentam in si ga ne lastim, niti ga ne mislim kupiti v kratkem.

Ekonomske računice pa pri AD ni. Ampka če je to način življenja, kisi ga lahko privoščiš(!), potem naj se gre, kdor želi.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ja, ampak tudi če si ga lahko privoščiš, nevem zakaj bi vozil in servisiral in registriral vsako leto isto kišto,
če si jo lepo za te 3-4 tedne lepo rentaš, vsako leto drugo zadevo, nov model, nimaš nobenih skrbi...
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Enkrat sem že bil na dopustu z sposojenim AD (bil je v lasti strica, računal mi ni nič). To je dejansko svobodni dopust. Ko najdeš punkt, ki ti ustreza, se preprosto ustaviš, tendo ven in gas...

Ne bom težil o tem, kaj se bolj izplača, bom pa prilepil zadevo, ki bi jo takoj kupil, če bi že bilo denarja za 'bacanje'.

EX70HD2M-MANTGA6x6.2-560.jpg