Avtodom / van ... VanLife

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Oj!

Že dolgo me ni bilo tu, pa da sprobamo uporabnost foruma :D

Avtodomarji (ali pa tisti, ki ste to kdaj bili), kje poiskati kakšen dober, rabljen avtodom. Naš avto.net ima bedno izbiro (mobile.de ni veliko boljši). Tak, ki bi se ga dalo koristiti npr. celo leto. V resnici bi bil aktivno v rabi kakih 6 mesecev na leto.

Kakšnega izbrati? Predelan VAN ali kar avtodom? Kaj paziti?

Ogromno sem že pregledal a me zanima predvsem mnenje uporabnikov. Predvsem, če v AD preživite več časa naenkrat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
Oj!

Že dolgo me ni bilo tu, pa da sprobamo uporabnost foruma :D

Avtodomarji (ali pa tisti, ki ste to kdaj bili), kje poiskati kakšen dober, rabljen avtodom. Naš avto.net ima bedno izbiro (mobile.de ni veliko boljši). Tak, ki bi se ga dalo koristiti npr. celo leto. V resnici bi bil aktivno v rabi kakih 6 mesecev na leto.

Kakšnega izbrati? Predelan VAN ali kar avtodom? Kaj paziti?

Ogromno sem že pregledal a me zanima predvsem mnenje uporabnikov. Predvsem, če v AD preživite več časa naenkrat.

kako je svoh ponudba? veliko je vozil na izbiro. sam ti se mores odlocit kaj bi rad.

koliko bi vas potovalo?
kam vse bi potovali?
koliko imas doma prostora za parking?
koliko si razvajen glede luksuza?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Pr avtodomu je tko. Dober ni nikol na Anetu več kot par ur. Je treba kr spremljat in ko pade gor to kar rabiš nič cincat, sam gas. Morš met pa budget vsaj 25 jurjev, če češ kaj, kar ni pogonjeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
kako je svoh ponudba? veliko je vozil na izbiro. sam ti se mores odlocit kaj bi rad.

koliko bi vas potovalo?
kam vse bi potovali?
koliko imas doma prostora za parking?
koliko si razvajen glede luksuza?

Grem kar po vrsti:

koliko bi vas potovalo?
1 + 2 psa do 3 + 3 psi

kam vse bi potovali?
Brez omejitev. Začetek Evropa, ne vem zakaj ne tudi širše. Kjer bo pač OK.
Ne načrtujem ogromno kilometrov na leto, počasno potovanje, majhne premike; čas ne bo pressure. Seveda, če bo cilj Mongolija, se bo treba do tja pripeljati.
Kake pol leta bo v uporabi, pol pa parkiran (give or take few months)

koliko imas doma prostora za parking?
Dom je zelo relativna stvar. Recimo, da s parkiranjem ne bo težave.

koliko si razvajen glede luksuza?
Kaj je to luksuz?
Je pa treba upoštevati, da se bo treba v njemu preživelo po več mesecev in tudi delalo.

Verjetno je tu še vprašanje proračuna... nekje med 20.000€ in 30.000€ (pa raje manj, ali pa proti sredini a če bo kaj res uporavnega lahko tudi kaj več)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Sam bi na tvojem mestu gledal manjšega integrirca. Budget bo mogu bit prej 30 kot 20, ne bo ti žal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ganesh

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Ganesh dej odklikaj na bedni avto.net in tukaj nalepi dva tri tebi najmanj bedne avtodome. potem pa kaj pokomentiramo

še najbolje da kar linke od tistih ki si jih ze pregledal v zivo pa zraven se napis kaj ti je oz ti ni všeč
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Ganesh dej odklikaj na bedni avto.net in tukaj nalepi dva tri tebi najmanj bedne avtodome. potem pa kaj pokomentiramo

še najbolje da kar linke od tistih ki si jih ze pregledal v zivo pa zraven se napis kaj ti je oz ti ni všeč

Bedna izbira ni enako, kot izbira bednih.

Pa, da boš razumel: če uporabiš sopomenko od bedna; recimo slaba se stavek bere: "Naš avto.net ima slabo izbiro (mobile.de ni veliko boljši).". Iz tvojega odgovora je razumeti, da si stavek prebral v smislu: Naš avto.net ima izbiro slabih (mobile.de ni veliko boljši)."

--------
Široko izbiro (dobro izbiro) pa iščem, da se lažje odločim kaj nabaviti. Npr. idea shopping se lahko dela predvsem na širokem naboru primerov.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Ja maš res, lahko se pa greš slavista....
Sam ne se preveč čuditi zakaj ti nihče nič ne svetuje
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ganesh

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Jaz bi pred tako investicijo raje nekajkrat po Jurja reskiral za najem, da bi ugotovil kaj rabim in kaj ne, oziroma česa ne smem kupiti. Ker če boš napačno kupil bo glava bolj bolela od cene rentanja. Razen če boš res dobro kupil in se bolje potem prodal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in cappy

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Bedna izbira ni enako, kot izbira bednih.

Pa, da boš razumel: če uporabiš sopomenko od bedna; recimo slaba se stavek bere: "Naš avto.net ima slabo izbiro (mobile.de ni veliko boljši).". Iz tvojega odgovora je razumeti, da si stavek prebral v smislu: Naš avto.net ima izbiro slabih (mobile.de ni veliko boljši)."

--------
Široko izbiro (dobro izbiro) pa iščem, da se lažje odločim kaj nabaviti. Npr. idea shopping se lahko dela predvsem na širokem naboru primerov.
Ampak široka izbira je zgolj pri novih. Rabljeno je tko k sem ti rekel.... pride in če je dobr, takoj gre. Zdej pa deli s tem podatkom kar hočeš in špilej Toporišiča.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Jaz bi pred tako investicijo raje nekajkrat po Jurja reskiral za najem, da bi ugotovil kaj rabim in kaj ne, oziroma česa ne smem kupiti. Ker če boš napačno kupil bo glava bolj bolela od cene rentanja. Razen če boš res dobro kupil in se bolje potem prodal.

Ja, sem že premišljeval o tem a: jurja je npr. 10 dni najema. V tem času ne bom videl ne prednosti ne pomanjkljivosti v primerjavi z nekim dolgoročnejšim življenjem v avtodomu, ko moraš imeti vse, kar potrebuješ res pri sebi. Vsaj jaz tako gledam. Nek dolgoročnejši najem, za npr. 3 mesece (če bi sploh kdo dal), je pa že 1/4 vrednosti rabljenega avtodoma. Razen, če zna kdo to zrihtati ful ugodno :D

Po moje bom moral en kup stvari pregledati in se potem odločiti. Ti mininajemi mi trenutno niti niso izvedljivi.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Ja maš res, lahko se pa greš slavista....
Sam ne se preveč čuditi zakaj ti nihče nič ne svetuje

Kaj češ. Res težko shajam z ljudmi, ki so ali funkcionalno nepismeni ali pa namerno obračajo besede, da servirajo butast odgovor.
Pri tebi gre očitno za kombinacijo obojega, saj glede na reakcijo tudi EQ ni na ravno neki visoki ravni.

Uživaj v življenju, jaz bom pa kljub bedni izbiri avtodomov še vedno redno spremljal sicer dobri avto.net.