Avto za kratke razdalje

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Mini F56 je zadnja generacija, in ni tako zelo zanič, kot se tule piše...
In pa ponuja se tudi s 5 vrati ;)
1.5 turbo imajo 136km

Je pa še ena opcija, Mazda cx-3 G150... 2.0 150km...
Je pa res da poraba ne bo 5 litrov pri taki uporabi
Ampak je pa avto brez turbine in posebnih težav z motorjem
Mini bi mi bil eden od top pickov, če ne bi bil na tako slabem glasu. Verjetno brez spraševanja na alterju, kot je nekoga zgoraj motilo. Tudi drugje ne najdem kaj preveč pozitivnih komentarjev o njem. Če minija, bi vzel F56.
CX-3 ni slab. Sem si jih že malo ogledoval. Mazda je verjetno tankaj in vozi brez kakšnih večjih težav?

Avto v katerega se z veseljem vsedes je tisti, ki ga kupis na gotovino, te ni strah vzdrževanja, ker imas vedno jurja, dva na stran za popravila hkrati pa redni servis ne presega 120eur. Govorim za povprecno fizicno osebo. Vecina ljudi se vedno ne dojame, da je avto vecji strosek kot hrana za 4 clansko druzino.

Da bo sosed zavisten in njegova zena nevoscljiva, si enkrat na teden privosci drugo zensko ali pa jih menjas sporadicno. Ceneje, bolj zabavno z vec ucinka.
Ja, se strinjam. Samo vseeno ne gre samo za smiselnost. V novega dusterja bi se veliko manj z veseljem vsedel kot v recimo omenjeno malo rabljeno CX-3. Pa čeprav je cena podobna, duster ima garancijo, cenejše servise ... Tako da ni vse v logičnosti in racionalnosti.
Ne bo se nam pa menjava avta kaj dosti poznala v proračunu.
S sosedi se dobro razumemo in najbolje je, če tako ostane tudi vnaprej. Imamo vsi največ od tega.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Mini F56 je zadnja generacija, in ni tako zelo zanič, kot se tule piše...
In pa ponuja se tudi s 5 vrati ;)
1.5 turbo imajo 136km

Je pa še ena opcija, Mazda cx-3 G150... 2.0 150km...
Je pa res da poraba ne bo 5 litrov pri taki uporabi
Ampak je pa avto brez turbine in posebnih težav z motorjem
Cx 3 dobra ideja saj pomoje bi bil že G120 čisto zadosti. Sam je do15kEUR bolj boga izbera. Sem pa videl da acosmos enoleto stare službene G120 takumije prodaja za 17k. Pomoje dober nakup če še kakšen euro spustijo.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Cx 3 dobra ideja saj pomoje bi bil že G120 čisto zadosti. Sam je do15kEUR bolj boga izbera. Sem pa videl da acosmos enoleto stare službene G120 takumije prodaja za 17k. Pomoje dober nakup če še kakšen euro spustijo.
Pri 15k sem raje zaokrožil navzdol, da imam malo več prostora. Opazil sem tudi dve Mazdi 3 pod 20. Ne vem, koliko so tam še pripravljeni spustiti, ampak verjetno je še boljša od CX-3? Všeč mi je bolj od na začetku omenjene Toyote.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
To gledaš zadnjo generacijo trojke? Cx-3 je narejen na osnovi Mazde 2 , tako da gre za majši avto kot trojka, pa tudi zadnja trojka je novejša generacija medtem ko cx3 je zunaj že kar nekaj let. Odvisno je od tebe kaj želiš in koliko si pripravljen plačat. Drugače pri Mazdi niso kaj preveč radodarni z posusti, vsaj pri novih vozilih ne.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Ja. CX3 je okoli 17-18k, aktualna 3 pa od 18 naprej.
Cx3 je ali tik pred ukinitvijo (zamenjan s cx 30?) ali pa prihaja nov model. 3 je nova in bo še nekaj časa aktualna. Glede na mazdino hitrost menjavanja modelov očitno še dolgo.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
ne, cx30 je vmesni model med cx3 in cx5. Pac, crossover trg je velik in mas drug avto za prakticno vsak pricepoint.

Btw, G120 se bp remapa na 175 konjev, tako da ni potrebe po g150 razlicici :)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.137
113
Avto v katerega se z veseljem usedeš, lahko za kratke razdalje in pod 15k€? V kolikor ni zadeva (kabinsko/potniško) premajhna bi jaz vzel tole...
Ga tudi ni videti na preveč dvoriščih, je pa starejši od 5 let.

Pa še en...
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Generik

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ja. CX3 je okoli 17-18k, aktualna 3 pa od 18 naprej.
Cx3 je ali tik pred ukinitvijo (zamenjan s cx 30?) ali pa prihaja nov model. 3 je nova in bo še nekaj časa aktualna. Glede na mazdino hitrost menjavanja modelov očitno še dolgo.
mazda je (že spet) zabluzila z imeni modelov

cx-30 je v bistvu suv trojka, se prav večji od cx-3
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
ne, cx30 je vmesni model med cx3 in cx5. Pac, crossover trg je velik in mas drug avto za prakticno vsak pricepoint.

Btw, G120 se bp remapa na 175 konjev, tako da ni potrebe po g150 razlicici :)

x2

Imel G145 6 odprto na 170. Razen predolgega menjalnika (top speed doseže v 4.) vse super. G120 odprt na 170 v Cx3 bi bil že skoraj overkill oz. vsekakor zabavna igračka. Pa tudi poraba je za 2.0 atmosferca smešno nizka.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
F30. Ne ustrasi se dizla, imam isti avto z ogromno kratkimi relacjami (in tudi seveda daljse). Izbire ogromno, cene od 7 jurjov dalje. Avto se pa tut voz odlicno za ta rang, poraba smesna. Nekaj felerjov je treba sanirat, ce niso ze (ketna pri 2.0 dizlih) in tankas vozis. Pa zaradi tega, ker je bavarc, je v svojih parih letih zgubil ogromno na vrednosti proti novmu, tako da je tut to selling point.

V drugo skrajnost pa recimo citigo iev/eup, ce ti rata se kje dobit.

Počasi čapci prehajajo na to generacijo, tako da bi zame že iz teh razlogov odpadlo.

Moj predlog bi bil kak Focus ali pa Leon FR, eventualno tudi kak Civic.

Za hrabre pa kaj takega. :)

 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Avto v katerega se z veseljem usedeš, lahko za kratke razdalje in pod 15k€? V kolikor ni zadeva (kabinsko/potniško) premajhna bi jaz vzel tole...
Ga tudi ni videti na preveč dvoriščih, je pa starejši od 5 let.

Pa še en...
Nekaj takega bo zagotovo čez nekaj let, ko se podmladek ne bo več vozil z mano. Dobra izbira!

:srce:

Sam tega pa moraš iskat, da ga najdeš na vsaj 1 dvorišču ... rariteta.
Taka, da ga prodaja že od takrat, ko se je nosilo kratke hlače in nizke nogavice. Ne dolgo nazaj sem si ogledoval dve q30 in čakal, da jima pade cena, ampak sta se očitno prodala. Navzven mi q30 še bolj potegne, notri po pa vsi tisti deli, ki niso od MB milo rečeno čudni. q50 je znotraj skladnejši.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Imajo motorji kaj skupnega z renojem? Zgleda že tako (1,5dci, 2,2dci...).

Kar se tiče pa 370Z: predhodnika je imel sodelavec, pa se je večinoma v službo vozil z fotrovim avtom, tako da ne vem če je to daily driver na kratke razdalje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.137
113
Zakaj pa ne bi bil? Drugo je potem to, če se ti ga zdi škoda....
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Imajo motorji kaj skupnega z renojem? Zgleda že tako (1,5dci, 2,2dci...).

Kar se tiče pa 370Z: predhodnika je imel sodelavec, pa se je večinoma v službo vozil z fotrovim avtom, tako da ne vem če je to daily driver na kratke razdalje.

2.2 na srečo ni renojev večni bolnik 2.2 dci, je MB OM motor, sajkek pravi da je to top shit od motorja.

1.5 pa je renojev dci, ampak ga na srečo ni v Q50 (bi bil prešvoh za tako maso), v tistih majhnoh ženskih infinitijih je 1.5, QX30 če se ne motim glede oznake.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
V6 avtomatik, pa mustang. Realno pogledano ga stegne praktično vsak 2.0 dizl z cipom.
Hudič je težak, z torque converter avtomatom in bogimi 210 konji. To je v ameriki avto za tajnice pa pobijalce mnozic