avto nesreča, ozko vozišče

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
pametni za tako stvar uveljavlja parkirišče. uno pred merkatorjem v gorjah k ziher nima kamere :evil:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Maš v Maxi baru zravn zmeram kako "lokalno" kamero k pase zijala na kavi pa čiku :p
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Sedaj ne moreš prav nič, takrat bi šel bistveno bolj od robnika proti njej in pred njo popolnoma ustavil in počakal, kaj bo ženska naredila.

Vem, da po bitki je lahko biti general, se bomo pa mi ostali, kaj naučili, ker sam večkrat doživim, da se sam umaknem oni nasproti pa še vame in iz prakse vem, da je bolje, da grem na takega , ki pride po sredi tudi jaz na sredo, čeprav varno ni in ja zadnji trenutek se še vedno lahko umaknem, vendar navadno potem nasproti vozeči spozna, da ne bo šlo in se on in jaz umakneva vsak na svoj rob in na enkrat je prostora skoraj pre več....

dva otroka zadaj.
na tej cesti vedno pelješ ob robu, nasproti vozeči pa na bankino. bankina je zvožena, kamni so 'umaknjeni' glede na vožnjo vozil.

pazi odgovor zavarovalnice:
cesta je ozka, zahteva pozornost in previdnost. vse skupaj pa je tudi označeno.

dejstvo:
cesta je ozka, ima bankino po kateri dnevno vozimo. označeno ni nič, razen v njeni smeri vožnje rumeno črna palica pred ograjo, ki pa je že na bankini.

zakaj polovička:
ker je nasprotna dala popolnoma korektno izjavo, vozila sem po svoji strani, po asfaltu, on po svoji. nisem kriva, ker bi on ne smel zapeljat v ulico.

dejstvo:
v ulici sem bil davno preden je ona prišla do ozkega dela in zapeljala vanj.

še dodatek.
naši stranki ni treba voziti po makadamu, bankini

pozabil so pa, da ji tudi po mojem avtu ni treba.

strokovnost zavarovalnice in pamet babe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Kaj torej pričakuješ od te situacije?
Naletel si na prasico, bi rad, da te še enkrat pojaha?
Če se ti da zajeb. poslikaj cesto, točno lokacijo, kjer sta počila in napiši ugovor na zavarovalnico. Ne pričakuj pa pozitivne rešitve.
Če ti je bilo pa to jahanje premalo suho, lahko pa policijo pokličeš in prijaviš, morda bosta potem oba še kazen pokasirala. Če ti bo to kaj v uteho.
Drugič pa ravnaj kot je @matofil napisal.
In še to: drugič tudi ob dogovoru o krivdi, se vedno poslika lokacijo obeh vozil iz večih kotov in tako, da je noter še nek nepremičen predmet, da se lahko tudi naknadno točno določi lokacijo.
In pa poglej, če je na tej lokaciji znak za prednost. Pri nas so takšni ozki odseki skoraj vedno označeni. To zelo pomaga v ugotovitvi krivde.
 
Nazadnje urejeno:

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Zavaravalnice so itak koorbe da jih ni vecjih. Ce obstaja najmanjsa moznost, da ne izplacajo, potem tudi ne bo. So pa naravnost smesne tiste ce si stal na miru nisi kriv, ce si peljal si kriv. Pol je najboljse, da vsi stojimo, in cakamo. Polek tega pa kako bos dokazal, da je nekdo stal, nekdo pa peljal, posebno pri tako nizkih hitrostih.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Drugič pa zavaruj avto brez odbitne + odkup prve škode , kar imam jaz, ker je moj SUV deklariran, kot tovorno vozilo, zato imam veliko nižje in kasko in obvezno zavarovanje minus je edino, da parkirišča za tovorna vozila ni, čeprav je avto povsem normalen SUV.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
samo v info. so popravili na 100% izplačila.

hvala strokovni javnosti alterja. mislil sem, da bo od pravih dobil nasvet, dobil sem pa sranje od dežurnih sralcev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
In? Si napisal ugovor? Ali kaj se je zgodilo?
Ali odgovore zahtevaš, rešitve pa potem raje ne daš, da bi še komu pomagalo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marburg

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Očitno si se jim rez zasmilil, pa verjetno že dolgo nobene škode , pa so dali, da boš sedaj zvesta stranka.....
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.289
113
samo v info. so popravili na 100% izplačila.

hvala strokovni javnosti alterja. mislil sem, da bo od pravih dobil nasvet, dobil sem pa sranje od dežurnih sralcev.

manjka več podatkov kako je prišlo do tega rezultata...
a. so priznali da je 100% krivo drugo vozilo
b. sta odstopila od škode in koristila svoj delni kasko
c. zavarovalnica je iz dobe volje in da te nebi zezali na Alterju, odločila da kar obema izplača 100% škode iz druge police...
d. si prišel tja in zagrozil da si boš z izvijačem odrezal roko

:sprasujemse: