Avto kamera , dashcam...

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Jaz pa ravno to pogrešam pri sedanjem avtu - ima sicer LDW in avtomatski preklop med zasenčenimi in dolgimi, to dvoje še najmanj potrebujem. Bolj dobrodošel bi bil opozorilnik pred naletom, zato sploh razmišljam o garminih.

Če ni skrivnost, koliko si dal za kamero? Za 179 sem jo našel v eni spletni trgovini, povsod drugod je 199.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Jaz pa ravno to pogrešam pri sedanjem avtu - ima sicer LDW in avtomatski preklop med zasenčenimi in dolgimi, to dvoje še najmanj potrebujem. Bolj dobrodošel bi bil opozorilnik pred naletom, zato sploh razmišljam o garminih.

Če ni skrivnost, koliko si dal za kamero? Za 179 sem jo našel v eni spletni trgovini, povsod drugod je 199.

149 GBP + postnina ... skupaj je bilo dobrih 190€ >> https://www.amazon.co.uk/Garmi...rds=dash+cam+55

Pri nas bo 199€ ... samo nevem, kdaj naj bi jo dobili... menda konec tega meseca ... Tudi drugje jih ni... ker se je prodaja sele zacela. Na Amazonu obcasno pise, da je na zalogi...

Kje si jo pa nasel za 179€? Verjetno tale link, ki sem ga jaz dal... le da nisi uposteval se postnine
smile-1.gif
...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Sem upošteval poštnino (a ne v SLO), link je enak.

Ali je kabel za napajanje kaj daljši ali še vedno le 1,7m?
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
A se lahko to priklopi kako drugače al mora biti obvezno na vtičnico/vžigalnik?
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Pomoje je lahko tudi kako drugace... Prilozen je kabel microUSB > vzigalnik vticnica ... Kamera ima microUSB vticnico ...

sem imel bolj v mislih da bi kabel skril oz samo napeljavo in priklopil k varovalkam ( al kako se to priklopi - nisem električar)..

Drugače pa ena lepših kamer....mi je zelo všeč ker je majhna...
Pozicija kamere pa je najboljša kje?..Sredina?...
Ker pri mojem DS-u je na sredini senzor za dež...in bi jo potem moral dati kar precej nizje...
Še vinjete nisem zelel tja nalimat :p
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Pomoje je lahko tudi kako drugace... Prilozen je kabel microUSB > vzigalnik vticnica ... Kamera ima microUSB vticnico ...

sem imel bolj v mislih da bi kabel skril oz samo napeljavo in priklopil k varovalkam ( al kako se to priklopi - nisem električar)..

Drugače pa ena lepših kamer....mi je zelo všeč ker je majhna...
Pozicija kamere pa je najboljša kje?..Sredina?...
Ker pri mojem DS-u je na sredini senzor za dež...in bi jo potem moral dati kar precej nizje...
Še vinjete nisem zelel tja nalimat :p

Imam kabel speljan pod gumo po robu stekla in pod armaturo ... Imam tudi tam pod ogledalom skatlo s celim kupom senzorjev (za dez in razna druge asistencne siteme... Kamero imam namesceno pod to skatlo.. na sredini ...

IMG_5008-20170420-174843.jpg


IMG_5005-20170420-174910.jpg
 

franZanton

Pripravnik
5. jul 2015
621
7
18
za na avtocesto zelo prav pride tudi kamera zadaj zaradi samomorilskih napadalcev, ki se ti pri 135-140 km/h na prehitevalnem pasu prilepijo na odbijač
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik franZanton pravi:
za na avtocesto zelo prav pride tudi kamera zadaj zaradi samomorilskih napadalcev, ki se ti pri 135-140 km/h na prehitevalnem pasu prilepijo na odbijač

Prehitevalni pas je namenjen prehitevanju. Vozi po voznem pasu.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Saj prehiteva, samo nekaterim ni jasno da prehitevalnem pas ob prometni konici ni samo za njih in bi se peljal z vsaj 2x dovoljeno hitrostjo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
A se lahko to priklopi kako drugače al mora biti obvezno na vtičnico/vžigalnik?
Sem peljal k stromarju, kombinirke pa odcvikal pri vžigalniku, in prilotal nekam na stikalo luči ali tja nekam .
Sem že zadnjič pojambral.
Niti premium avti najbrž še nimajo nekih usb vtičnic na sredi armaturne ali pri ogledalu, da bi take zadeve lahko priklopil. Mogoče bo prvi s tem češki Audi, ki tudi kaj drugega pametnega za nekaj centov vrednosti vtakne v avto.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
A se lahko to priklopi kako drugače al mora biti obvezno na vtičnico/vžigalnik?
Sem peljal k stromarju, kombinirke pa odcvikal pri vžigalniku, in prilotal nekam na stikalo luči ali tja nekam .
Sem že zadnjič pojambral.
Niti premium avti najbrž še nimajo nekih usb vtičnic na sredi armaturne ali pri ogledalu, da bi take zadeve lahko priklopil. Mogoče bo prvi s tem češki Audi, ki tudi kaj drugega pametnega za nekaj centov vrednosti vtakne v avto.

Saj lahko bi kamero ze imeli vgrajeno... oz. vsaj prostor zanjo, da jo doplacas... edino bojim se, da ne bi v takem primeru kostala ene 700€
wink-1.gif
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Nov C3 ima kamero v srednjem paketu opreme za 300€ doplačila, pa še deluje precej dobro
smile-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
959
113
Obišči stran
No ja. Garmin recimo preko USB kabla na USB vtičnico jamra, če zalaufa mass storage mode. In edina opcija je, da se dobi kabel ali pretvornik, ki dovaja zgolj power in ne data, torej dve žile... Pa kolikor berem po netu niso drugi nič boljši
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno: