avto bo omejen s hitrostjo

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Da še jaz nekaj dodam o šoferski kulturi.
Sodelavec je bil tri tedne na zahodni obali ZDA. Tam je omejitev hitrosti na AC od 65-75 mil/h (od 105 do 120 km/h). Največkrat je omejitev 70 mil/h (112 km/h). Vsi vozijo po omejitvah. Noben ne trobi, noben ne blenda. Tudi če je kdo počasnejši gredo vsi lepo mimo. Tu pa tam kdo pospeši do 80 mil/h.
Imajo avtomobile ki marsikateri preseže 250 KM.
Veliko je osemvalnikov in več. Veliko pa je tudi hibridov. V ZDA je razdalja med mesti veliko večja kot pri nas, imajo boljše avtomobile kot mi in boljše ceste kot mi pa se vseeno držijo omejitev.
Ko pa je sodelavec pristal v Milanu in šel z avtomobilom proti Sloveniji je mislil da je prišel v džunglo.

Sem vozil 14 dni nazaj po ZDA. Omejitev 60mph, jaz tempomat na 60 pa so me konstantno prehitevali. Jaz nisem prehitel nikogar.

Pri nas pelješ od Domžal do MB 130 po tempomatu pa te 30 vozil na celi furi prehiti. Če pelješ pa 145 pa 5.
 

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Sem vozil 14 dni nazaj po ZDA. Omejitev 60mph, jaz tempomat na 60 pa so me konstantno prehitevali. Jaz nisem prehitel nikogar.

Pri nas pelješ od Domžal do MB 130 po tempomatu pa te 30 vozil na celi furi prehiti. Če pelješ pa 145 pa 5.

Prehitevali ja. Ampak so bili par milj prehitri. Pri nas pa te prehitevajo z nekaj deset kilometrov večjo hitrostjo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
To GPS omejitev že majo nekje na japonskem. Gledal sem neko oddajo, mislim da top gear. nissan GTR ni šel več kot 130 km/h po cesti, ko je zapeljal na dirkaško pisto se je pa avtomatsko odblokiral na full
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
To GPS omejitev že majo nekje na japonskem. Gledal sem neko oddajo, mislim da top gear. nissan GTR ni šel več kot 130 km/h po cesti, ko je zapeljal na dirkaško pisto se je pa avtomatsko odblokiral na full

Kakšni so pa pospeški do 130 v takem primeru? Tudi navadni cesti primerno okrnjeni na podlagi trenutno omejene moči ali je omejena zgolj "končna" hitrost?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Načeloma sem proti takšnim in drugačnim omejevalnikom. Ampak, če bodo te evroposlanci še enkrat več dokazali svoj intelekt in take neumnsosti sprejeli, upam, da jih vsaj proizvajalci dobro implementirajo v avte. Se pravi da se da zadeva začasno izklopit na način, ki ne ogroža moje varnosti in varnosti drugih. Se pravi nekako tako kot pri omejevalcu hitrosti. Ko pohodiš do kraja, da se zadeva izklopi. Prehitevat john deera, ki je širok kot tank in vozi 45 km/h, ti ga pa prehitevaš z 50 km/h je smrtno nevarno. Če bo pa ta funkcija nekje globoko v fancy šmensi touch menijih, bo pa vse skup za en drek. Bomo pa stara jajca vozli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
To nebo držalo. Sem kar redni voznik po SLO AC. In se redno po tempomatu vozim 150, in me do LJ redko kdo prehiti. Tudi provide me pustijo pri miru, ker moj avto premore smerokaze in vem kaj je varnostna razdalja.
Po občutku se vsi vozijo nekje 120-140.
Relacija Trojane Postojna enako.
Pri tempomatu 150 ne rabiš več gledat v ogledala,ampak Samo se blendas. Mal heca, hočem povedat da pri taki hitrosti težko dozivis 10 voznikov ki te prehiti s 150in več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek