Avstrija Vs Slovenija

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Niso buce. Zdaj ce si ti bil serviran takoj se ne pomeni, da so bili vsi.

Tudi znanec je bil v par dneh na terapijah. Zlahka. Ni vse belo, so katere stvari tudi crne. Vi se kar slepite. Opazam ta trend, da pri delavcih v Avstriji ni ene slabe reci o tej drzavi. Ceprav delam v njej dovolj dolgo, da jo poznam in vem, zakaj in kako.
 

VonG

Pripravnik
25. avg 2019
67
24
8
Nevem zakaj bi o tem lagal. Kaj bi mel od tega? Delam tam. Opazam pa, da se Avstrijo prevec opeva. Ja, je bolje, kot v Slo. Ni pa perfektno.

Dejansko je lagala. Ce si uredis v Sloveniji zavarovanje kot delavec v tujini, placujes v Slo dodatno zavar. do te situacija ne more priti, pravtako ni potrebno hoditi na gkk po vracilo stroskov.

In vecina debat vkljucno tole z davkarijo, otroskimi, dopusti, dnevnicami..etc kjer raja toliko joka je produkt tega da so nekateri enostavno nesposobni si sami urediti in prej pozanimati, v Avstriji sistem deluje vsaj ce nisi sam butl. Ni tle kot rupetina kjer vsak pricakuje da bo mama drzava vse sama od sebe dala

Pravtako na gkkju ni "drugorazrednih" strank, a resnicno Slovenci ne znate na sebe drgace gledeta kot pa le zrtev. Tisti uradnik dela svojih 8ur boli njega od kod ste vi, osebnega zdravnika pa si lahko sam izberes tko da enostavno vstopis v ordinacijo , je vec kot dovolj slovenskih...

Itak Avstrija ni obljubljena dezela in ljudje so ljudje, firme pa delajo le za denar, pa vendar gre za povsem drugacen nivo, ker nekje v daljni preteklosti je en pameten Avstrijec skapiral da so ljudje butli in je potreben dober sistem in po mojem mnenju imajo enega najboljsih v evropi

Res pa je da tule ni nic na pladnju servirano, se je potrebno marsikje znajd, to pa ni nekaj kar bi bila nasa vrlina. Me res zanima kolk tisti ki jamra da ne morejo dobit dopustov, pa izguba sluzbe na bolniskih je dejansko poklicala na AK
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Dejansko je lagala. Ce si uredis v Sloveniji zavarovanje kot delavec v tujini, placujes v Slo dodatno zavar. do te situacija ne more priti, pravtako ni potrebno hoditi na gkk po vracilo stroskov.

In vecina debat vkljucno tole z davkarijo, otroskimi, dopusti, dnevnicami..etc kjer raja toliko joka je produkt tega da so nekateri enostavno nesposobni si sami urediti in prej pozanimati, v Avstriji sistem deluje vsaj ce nisi sam butl. Ni tle kot rupetina kjer vsak pricakuje da bo mama drzava vse sama od sebe dala

Pravtako na gkkju ni "drugorazrednih" strank, a resnicno Slovenci ne znate na sebe drgace gledeta kot pa le zrtev. Tisti uradnik dela svojih 8ur boli njega od kod ste vi, osebnega zdravnika pa si lahko sam izberes tko da enostavno vstopis v ordinacijo , je vec kot dovolj slovenskih...

Itak Avstrija ni obljubljena dezela in ljudje so ljudje, firme pa delajo le za denar, pa vendar gre za povsem drugacen nivo, ker nekje v daljni preteklosti je en pameten Avstrijec skapiral da so ljudje butli in je potreben dober sistem in po mojem mnenju imajo enega najboljsih v evropi

Res pa je da tule ni nic na pladnju servirano, se je potrebno marsikje znajd, to pa ni nekaj kar bi bila nasa vrlina. Me res zanima kolk tisti ki jamra da ne morejo dobit dopustov, pa izguba sluzbe na bolniskih je dejansko poklicala na AK

Zanimivo da na GKK samo pri Slovencih neha delati kartica tako 1x na mesec. Potrebno je le poklicati gor in je takoj urejeno. Ampak to je vsaki mesec isto. Pri Avstrijskih državljanih ni tega problema.
Ja Chefarzt ti napiše bolniško za mesec dva naprej. Kartica pa ti neha delati en dan po tem ko si bil pri Chefarztu.
In tako je samo pri tujcih, pri Avstrijskih državljanih se še to ni zgodilo.

No da te vidim.
 

VonG

Pripravnik
25. avg 2019
67
24
8
Kako tocno neha GKK kartica " delat" ? Vsak delavec v AT mora biti po zakonu zavarovan . A to imajo neko ekstra programsko kodo da kartice Slovencev sabotirajo ali gredo le po kljucu "Janez"

Delam v AT ze nekaj let, v stroki, bil na bolniskih... delezen pa sem ves ta cas le spostovanje, profesionalnost in brez zale besede ali namigovanja da sem kaj manj ker sem Slovenec. Kar pa o moji ubogi domovini ne morem reci.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 3287

andrej . folk dajte nehat no. ni vse zlato kar se sveti (al kako ze). AMPAK dajte biti samo malo realni. dolocene zadeve v A so postimane/urejene 99,9. dolocene niso (kje pa so vse). na drugi strani Slo... baje gre vse vec folka ven, podjetja se pocasi selijo, ....da ne bi o penziji, sramota... ampak, ne vse je slabse v A. predvsem, ce si iz Slo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Dejansko je lagala. Ce si uredis v Sloveniji zavarovanje kot delavec v tujini, placujes v Slo dodatno zavar. do te situacija ne more priti, pravtako ni potrebno hoditi na gkk po vracilo stroskov.

In vecina debat vkljucno tole z davkarijo, otroskimi, dopusti, dnevnicami..etc kjer raja toliko joka je produkt tega da so nekateri enostavno nesposobni si sami urediti in prej pozanimati, v Avstriji sistem deluje vsaj ce nisi sam butl. Ni tle kot rupetina kjer vsak pricakuje da bo mama drzava vse sama od sebe dala

Pravtako na gkkju ni "drugorazrednih" strank, a resnicno Slovenci ne znate na sebe drgace gledeta kot pa le zrtev. Tisti uradnik dela svojih 8ur boli njega od kod ste vi, osebnega zdravnika pa si lahko sam izberes tko da enostavno vstopis v ordinacijo , je vec kot dovolj slovenskih...

Itak Avstrija ni obljubljena dezela in ljudje so ljudje, firme pa delajo le za denar, pa vendar gre za povsem drugacen nivo, ker nekje v daljni preteklosti je en pameten Avstrijec skapiral da so ljudje butli in je potreben dober sistem in po mojem mnenju imajo enega najboljsih v evropi

Res pa je da tule ni nic na pladnju servirano, se je potrebno marsikje znajd, to pa ni nekaj kar bi bila nasa vrlina. Me res zanima kolk tisti ki jamra da ne morejo dobit dopustov, pa izguba sluzbe na bolniskih je dejansko poklicala na AK

Hjao. Se enkrat napisem. Je Avstrijka, ne Slovenka. Tak da dodatno zavarovanje nima fore tu.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Kako tocno neha GKK kartica " delat" ? Vsak delavec v AT mora biti po zakonu zavarovan . A to imajo neko ekstra programsko kodo da kartice Slovencev sabotirajo ali gredo le po kljucu "Janez"

Delam v AT ze nekaj let, v stroki, bil na bolniskih... delezen pa sem ves ta cas le spostovanje, profesionalnost in brez zale besede ali namigovanja da sem kaj manj ker sem Slovenec. Kar pa o moji ubogi domovini ne morem reci.

Osebno tudi jaz zadovoljen. Zelo fer odnos, nikoli nisem dobil obcutka, da sem auslender.