Avstralija 2013(Sydney, Uluru, Zahodna Avstralija)

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Pred dvema dnevoma smo se vrnili iz skoraj tritedenskega potepanja po najmanjši, a še vedno ogromni celini. Cilj potovanja je bila Zahodna Avstralija - ogromna (2,6 miliona km2, enako kot skupna velikost Francije, Španije, Nemčije, Italije, Velike Britanije, Poljske in Romunije!!!) in z izjemo okolice glavnega mesta Perth (kjer živi preko 90% od okoli 2.5 milijona prebivalcev) izjemno redko naseljene dežela, polna puščav, divjih plaž in skritih sotesk. Zaradi logistike in seveda ker smo hoteli tudi to videti, pa smo se na poti do Zahodne Avstralije na kratko ustavili še v največjem mestu Sydney ter pri največjem monolitu na zemlji, čarobnem Uluru-tu (Ayers rock). Nekaj utrinkov s poti, ki smo jih objavljali sproti, si lahko ogledate na spletni strani http://www.posvetu.si/avstralija, v tej temi pa bom poskušal podrobneje opisati naše dogodivščine.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Nisem še vsega prebral, samo eno vprašanje iz firbca: koliko časa ste si vzeli za zahodno Avstralijo? Pa kje ste se peljali? Sem naredil pot iz Darwina do Pertha par let nazaj, pa mi je bilo 3 tedne premalo za vse videt + nismo dobili džipa.

LP
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
Nisem še vsega prebral, samo eno vprašanje iz firbca: koliko časa ste si vzeli za zahodno Avstralijo? Pa kje ste se peljali? Sem naredil pot iz Darwina do Pertha par let nazaj, pa mi je bilo 3 tedne premalo za vse videt + nismo dobili džipa.

LP

Za Zahodno Avstralijo (skupaj z Uluru) samo 15 dni, na žalost smo bili precej omejeni z dopusti. Zato (in zaradi deževnega obdobja) smo tudi izpustili severni del (Darwin) ter se skoncentrirali na puščave in zahodno obalo.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Pa začnimo s potopisom. Najprej zakaj sploh Avstralija? Odločitev je padla že v septembru v enem samem dnevu, ko so bile zaradi napake v sistemu na voljo izredno ugodne letalske karte. Ker sva bila že prej načeloma odločena, da bomo v tej zimi odšli nekam v tople kraje in ker je bila Avstralija ena izmed destinacij, ki smo jih v bližnji prihodnosti nameravali obiskati, sva na hitro povprašala znance, ki so v Avstraliji že bili, malo pobrskala po internetu in pozno zvečer že vtipkala št. kreditne kartice. Letalske karte za Avstralijo z odlično letalsko družbo, zelo ugodnimi časi letov in odhodom iz neposredne bližine Slovenije za dobrih 400€ na osebo se pač ne izpusti iz rok.


1.& 2. dan – We are going Down Under
Razburljivosti na poti so se začele že v Sloveniji, saj je (tudi) tisti dan močno snežilo, a nas je voznik kombija po stranskih cestah mimo prometnih nesreč, o katerih so neprestano poročali po radiju, hitro in varno dostavil na beneško letališče. Po opravljenih formalnostih smo se prepustili odlični letalski družbi Qatar Airways, ki nas je varno in udobno s kratkim postankom v Dohi pripeljala do mesta Perth na zahodni strani Avstralije. Še pred odhodom smo se nasmejali množici neuspešnih poskusov letaliških delavcev, da so na letalo za Dubai spravili okoli pol miliona EUR vrednega Lamborghinija Aventador - ne želim si biti v njihovi koži, če bi kdo posnetek pokazal njegovemu novemu lastniku
smile-1.gif



Obe letali sta bili opremljeni s sodobnim AV sistemom z velikim zaslonom na dotik in posebno ploščico za igranje igric, tako da tudi otrokoma ni bilo dolgčas, uspeli pa smo tudi vknjižiti nekaj ur spanja (razen mene, ki mi spanje na prevoznih sredstvih ne gre ravno najbolje od rok).


Po pristanku in izpolnjevanju butastega vstopnega obrazca ter manjših a hitro rešljivih komplikacijah smo tako dobrih 24h po odhodu od doma le stopili ven iz terminala ter poskušali najti na Google Earth lepo vidno otroško igrišče, ki pa so ga na žalost v tem času gradbeni stroji spremenili v gradbišče. Preostalo nam ni drugega kot da si privoščimo prvi sladoled v letu 2013, se z (brezplačnim) avtobusom iz mednarodnega terminala odpeljemo na okoli 10km oddaljeni terminal za notranje lete ter počakamo na naslednji let za Sydney. Na »domestic« terminalu smo tudi izkoristili možnost brezplačnega wi-fi interneta, ki je v tem delu Avstralije precej redka dobrina. Tudi let do Sydneya v režiji Virgin Australia je bil miren in udoben, z identičnim AV sistemom kot na zadnjem letalu qatarcev, tako da sva s hčerko še lahko izpilila najine sposobnosti v igricah (igraš lahko, sicer ob precej primitivni izvedbi, tudi eden proti drugemu). Časa sva imela dovolj, saj na zemljevidu kratek notranji let traja več kot 4 ure. Ja, razdalje v Avstraliji so res ogromne...


Prevoženi kilometri po cesti: 0
Prevoženi kilometri po zraku: 16.750
 

iskalecxx

Pripravnik
24. jul 2009
146
0
16
Vprašanje glede karte: je imel Emirates akcijo v septembru? Je bila časovno omejena - kdaj dol in kdaj nazaj?
sprašujem ker imam eno leto časa
cheer.gif
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik iskalecxx pravi:
Vprašanje glede karte: je imel Emirates akcijo v septembru? Je bila časovno omejena - kdaj dol in kdaj nazaj?
sprašujem ker imam eno leto časa
cheer.gif

Mi smo leteli s Qatarjem, kdaj bodo akcije pa je nemogoče napovedati, je pa nekje pravilo da cca. 3-4 mesece pred odhodom. Spremljaj temo v tem forumu o ugodnih letalskih kartah pa boš izvedel
smile-1.gif
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
3. dan - Samo en dan za ogled Sydneya?
So nas spraševali vsi po vrsti. Ja, pa še to bolj po naključju, sva jim odgovarjala, ugotovila sva namreč, da je do sredine Avstralije ceneje leteti z vmesnim postankom v Sydneyu kot direktno. Ogleda mesta, ki po mnenju večine obiskovalcev spada med najbolj zanimiva svetovna mesta, se seveda nisva branila, zato sva hitro sestavila hitri plan, kako v enem dnevu videti največ. Takoj po prihodu na letališče (sicer s kar nekaj muke, saj jih na celem letališču prodajajo le v eni trgovini) smo si kupili ugodne dnevne karte za javni prevoz (vključuje tudi trajekte) in se z avtobusom in podzemno odpeljali do centralo lociranega hostla, v katerem smo imeli rezervirano edino avstralsko hotelsko nočitev. Tam smo samo pustili prtljago in z novim busom do pristanišča, kjer smo se vkrcali na trajekt, ki vozi do ene od bolj znanih mestnih plaž – Manly. Bolj kot sama plaža pa nas je privlačila pot do tja, saj je prav iz trajekta na voljo najlepši pogled na sydneyjski ikoni - operno hišo in most, ter tudi na celotni center mesta.





Po hitrem skoku v morje smo se vrnili v mesto, izkoristili praznovanje ob začetku kitajskega novega leta za brezplačno kosilo, po kratkem počitku v hostlu pa se odpravili na večerjo z ženino sošolko iz gimnazije. Po večerji smo se ponovno zapeljali s trajektom na drugo stran zaliva v manjši zabaviščni park, od koder smo ob sončnem zahodu imeli zelo lep pogled na mesto. Po vrnitvi v mesto smo skočili še v park poleg našega hostla, kjer je bil center praznovanj ob kitajskem novem letu, na ogled čarobnih lampijončkov in plešočih zmajev. Prijetno utrujeni smo nato le še popadali v postelje.






Prevoženi kilometri z avtom: 0
Prevoženi kilometri z letalom: 0
 
Nazadnje urejeno:

iskalecxx

Pripravnik
24. jul 2009
146
0
16
Citat:
Mi smo leteli s Qatarjem, kdaj bodo akcije pa je nemogoče napovedati, je pa nekje pravilo da cca. 3-4 mesece pred odhodom. Spremljaj temo v tem forumu o ugodnih letalskih kartah pa boš izvedel
smile-1.gif

Hvala. A je bilo potrebno dnevno preverjanje akcij na internetu ali imajo kakšno opcijo da se naročiš na mejling listo?
Sicer že sedaj spremljam in je cena okoli 1150 po glavi, kar je v primerjavi s tvojo ceno...
uf-1.gif
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Tele nocne fotke se mi pa zelo dopadejo. Kak fotic imas VinS?

V pricakovanju nadaljevanja
smile-1.gif


LP

tale (klikni za povečavo)?


Sem kupil tik pred odhodom - Sony Alpha SLT A37, bil na Amazonu za 350€ (v Big Bangu pa 700€), pa še od prej imam teleobjektiv za Sonya. Se kar dobro izkazal, predvsem nočni posnetki iz roke, kar je bilo pri prejšnjem nemogoče.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Super tole, sem vas tudi jst spremljal preko "posvetu", res odlična tura. Fotke pa opis pa le še prilepi
smile-1.gif


lp