AV RECEIVER 300 EUR

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Iščem AV Receiver v rangu 300 EUR... Popolnoma nek vstopni model...Kaj bi priporočali v tem rangu?

Iskal bom 5.1, ne zgolj stereo, zaželjen DAB, AirPlay obvezno, potreboval bi USB priklop, network radio bi bil lep dodatek...
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Kera bi bla pa najbolsa Yamaha v tem razredu? Je toliko modelov da sem kar malo zgubljen.... :)

V tem rangu se giblejo Yamaha, Onkyo, Denon... Pa kak Pioneer se najde... A katera od teh znamk / modelov odstopa oziroma se priporoca bolj kot druge?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Kera bi bla pa najbolsa Yamaha v tem razredu? Je toliko modelov da sem kar malo zgubljen.... :)

V tem rangu se giblejo Yamaha, Onkyo, Denon... Pa kak Pioneer se najde... A katera od teh znamk / modelov odstopa oziroma se priporoca bolj kot druge?
Zaradi tega DABa imaš zelo omejeno izbiro. Jaz bi ti svetoval 7.2, saj ni potrebno, da koristiš vse izhode. S tem imaš večjo izbiro, ostale zvočnike pa po želji priklopiš kasneje.

 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Po pregledanem je trenutni favorit Yamaha rxv 485 (brez DAB)... Glede na vse moznosti predvajanja bo slo tudi brez njega...

Glede zvocnikov pa gledam znamko DALI...Serija SPEKTOR ki ima precej solidne ocene glede na ceno... Zacel bi s SPEKTOR 2, nato dodal SPEKTOR 6 potem pa se SPEKTOR VOKAL ter po potrebi SUBWOOFER... Ima kdo kaj izkusenj s to znamko?
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Bolj ko berem manj vem kaj kupiti :) :) :)

Zdaj sem nasel se...

Tale je celo 7.2. Cena je direktno v rangu prvotnega budgeta... Primerjava z Yamaho...


Kaj bi predlagali?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ta Denon je že start model. Obstaja novejša verzija:


Jaz sem se že tudi napalil na RX-D485, pa zgleda da s tem Denon-om dobiš več. 485 nima dolby atmos in dts:x.

Yamaha bo dala letos nove modele vem rx-v485 je 2018 model. Letos pride ven RX-V4, ki bo imel HDMI 2.1.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Ta Denon je že start model. Obstaja novejša verzija:


Jaz sem se že tudi napalil na RX-D485, pa zgleda da s tem Denon-om dobiš več. 485 nima dolby atmos in dts:x.

Yamaha bo dala letos nove modele vem rx-v485 je 2018 model. Letos pride ven RX-V4, ki bo imel HDMI 2.1.

Denona AVRX1400H dobim za 299 EUR, kar se mi zdi OK cena, ima pa vse kar bi imel... Mislim da bo kar naročen...

Zdaj pa v akcijo za zvočnike... :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.952
113
enako, denar zastaja in bi menjal sonya za novejši povezljiv denon. Javi malo kako se obnese denon...gledam 2600h-DAB
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
In, si nabavil? Tudi sam nekaj iščem.

Že poka :) :) :)

Lahko delim uporabniško izkušnjo ''nepozanvalca''... :) Zadeva špila vrhunsko (za moja nepoznavalska ušesa)... Na iPada sem naložu AVR Remote in HEOS, tako da vse poganjam preko tablice... AirPlay laufa super, na TuneIn najdeš več kot dovolj radijskih postaj... Trenutno sem v fazi selitve, tako da vsega sploh še nisem sprobal... TV sem priklopil - prav tako BP, nisem pa še sprobal MultiZone... Možnosti povezav je nasploh ogromno...
1586437403392.png


Mislim, da je to več kot zadosten vstopni model, kaki audio poznavalci se pa znajo zgražati da je to za v garažo :) :) :)

Seveda je bilo treba kupiti tudi zvočnike... :) Najprej sem gledal navadne Bookshelfe... Potem samostoječe... Na koncu sem pa vzel komplet DALI SPEKTOR (2 x Spektor 2, 2 x Spektor 6, Spektor Vokal pa še en SUB od Dalija) :)... Zaenkrat imam gor priklopljena samo Spektor 2 + SUB, ob selitvi si bom pa uredil tako kot je treba (kompleten surround ali pa celo ločena sistema)...

Naročil sem tudi kable, bananice ter kot popoln laik vse brez problema uštimal...

P.s. Denona sem vzel na electronic4you; takrat je bil 299 EUR, zdaj sem videl da je 329 EUR.