Auris hybird

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Zdravo,

mi lahko nekdo napiše kako se avto obnese pa ali ima ta zadeva enak hibridni sklop kot prejšnji prius / lexus ct200h?
Vem, da je bil nek FL nekje v sredini 2015. Kakšne so kaj razlike pred in po FL? Toyota safety sense je bil že po FL vgrajen ali je to šele od 1.1.2017 na vseh toyotah?

Hvala vsem za info.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
770
113
TSS še vedno ni serijsko v vseh Toyotah, je bil pa na voljo v Aurisu po prenovi (konec leta 2015?). Ali je sistem serijski je odločitev uvoznika in paketa opreme, v realnosti je pa res tako da je pri nas sistem serijski že v večini Toyot, v Yarisu vem da je še vedno za doplčailo.

Hibridni sklop je enak kot v prejšnji generaciji Priusa/CT200h, ampak neke nianse v softwaru so se, če verjamemo Toyotinemu PR, zgodile. Koliko je to zaznati med vožnjo pa ne morem rečt, ker ga še nisem vozil.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Hibridni sklop je tako kot si napisal. Gre za prejšnjo generacijo.
TSS se je pojavil nekje z FL.

Po mojem bo Auris prenovljen nekje v tem ali naslednjem letu na novo platformo. Je že 5 let zunaj.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kar se tiče prenove - razlike so predvsem v notranjosti - glavni zaslon je precej bolj všečno narejen, meni osebno je bil pred FL preveč plastičen, po FL mi deluje dejansko všečno.

mislim, da so prenovili tudi infromacijiski ekranček med glavnima števcema, ki zna podati več info in te podaja tudi bolj natančno.

mislim, da sem ga enkrat imel kot nadomestno vozilo, ko sem imel Priusa na rednem servisu - samih razlik v zmogljivostih niti nisem opazil, mi je pa sama pozicija za volanom precej bolj všečna, ter tudi same vozne lastnosti so precej boljše, posledično trše.

sem pa pogrešal HUD, ki je v Priusu serijsko, v Aurisu pa mislim, da sploh ni na voljo ...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Hvala vsem za info.

@DizzyReed: info display med števcema je postal barven s FL, na sredinski konzoli pa ni več fizičnih gumbov okrog displaya. Kar je oboje fajn.

@all: Kaj pa TSS po FL sploh zajema? Ker radarskega tempomata ni za videti pri rabljenih... edino LKA gumbek na volanu je viden.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
TSS pri Aurisu je osnovna varijanta od Continentala. Bazira na eni kameri in lidarju. Nima radarja. Tudi peščev načeloma ne zaznava.

Osnovne funkcionalnosti sistema so:
Pre-Collision System (PCS), Lane Departure Alert (LDA), the Automatic High Beam (AHB), Traffic Sign Recognition (TSR)

Drugo ime za ta sistem je TSS-C.

Prius ima novejši lasten Toyotin sistem TSS-P, ki bazira na kameri in novem faznem radarju.

Novejši Lexusi imajo še novejše igrače z dvema kamerama in faznim radarjem. Več denarja, več muzike.
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Hvala vsem za info.

@DizzyReed: info display med števcema je postal barven s FL, na sredinski konzoli pa ni več fizičnih gumbov okrog displaya. Kar je oboje fajn.

@all: Kaj pa TSS po FL sploh zajema? Ker radarskega tempomata ni za videti pri rabljenih... edino LKA gumbek na volanu je viden.

iskreno, kar sem vozil radar na Priusu četrte generacije ... mislim, ja, dela, it does the job, ampak ... zavira full zgodaj, včasih precej sunkovito, ampak mene je bolj motilo, da rabi celo večnost, da začne pospeševati spet, ko si že zdavnaj brez avta v radarju ... bodo morali kar še narediti, da bo zadeva res dobra in funkcionalna ... (disclamer - v bistvu sem bil z radarji zadovoljen zgolj pri premijskih znamkah - BMW je tu res korak spredaj pred ostalimi, Volvo je naslednji, potem še MB ... radar sem vozil še mislim da P308, Honda Civic, Kia Sorento, skratka, vsi ostali, ki sem jih uspel vozit, so nekje na podoben način - sunkovite reakcije in pa cela večnost, da začne sam pospeševat) ...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
TSS pri Aurisu je osnovna varijanta od Continentala. Bazira na eni kameri in lidarju. Nima radarja. Tudi peščev načeloma ne zaznava.

Osnovne funkcionalnosti sistema so:
Pre-Collision System (PCS), Lane Departure Alert (LDA), the Automatic High Beam (AHB), Traffic Sign Recognition (TSR)

Drugo ime za ta sistem je TSS-C.

Prius ima novejši lasten Toyotin sistem TSS-P, ki bazira na kameri in novem faznem radarju.

Novejši Lexusi imajo še novejše igrače z dvema kamerama in faznim radarjem. Več denarja, več muzike.

Kako je pa s tem pri Lexusu IS300h - letnik 2014 - tisti, ki imajo funkcijo radarja? Teh je sicer zelo malo, so pa.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Če nima kamere, ima morda samo osnovni PCS ali pa še slednjega ne.
Drugače pa se je dobil v opremi, ki ima vse po spisku, le prepoznavanja prometnih znakov ne. Torej PCS, LDA, ACC, AHB, kar pomeni da ima radar in kamero.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Na prvo uč izgleda kot fully loaded z elektroniko.
Če dobiš VIN številko se morda da kaj pametnega pogledat preko support portala, kjer se registriraš zastojn in username dela tudi na Toyota support portalu:
https://www.lexus-tech.eu/

(Euro5 -> Vehicle specifications)
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
Tale Lexus IS je v top opremi.

Jaz sem sicer dobil GS v F-Sport verziji za 39,5k€, Letnik 2/16, tako, da ima tale visoko ceno. Vsaj 2k€ še mora spustiti.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Se strinjam glede cene. Sem našel zadnjič enega takega s tako opremo - za 27.5k, isti letnik. Noro dober za videt. Samo kot kaže je že šel k novemu lastniku
smile-1.gif


Ma dejstvo je, da bo potrebno v nekem doglednem času en avto menjati, enega pa dokupiti. Ta "dokup" bi bil kakšen auris hybrid, menjava bi pa bil IS300h ali GS300h. Vendar nikakor ne oboje hkrati... morda bo pa takrat že bolj v poštev prišel 2017 letnik FL IS300h...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
Tašča je kupila Auris karavan TSS in je nadvse zadovoljna. Prius IV se pelje podobno udobno, le da ima veliko manj prostora v prtljažniku kot Auris karavan in še dražji je Prius. Tehnologija je pa "skoraj" ista in tisti liter manj na 100km je 1300€ na 100kkm.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
No, avta niti pod približno nista istega ranga. Edino prtljažnik je plus pri Aurisu karavanu.
Dokler Auris ne bo prenovljen, je Prius daleč pred njim, po udobnosti, porabi, prostoru za potnike, varnosti in na splošno opremi.

Dokler se zavedamo, da je tudi zaradi tega cenovna razlika, je kul. Ko pa začnemo slovenske neumnosti, v rangu, saj Škoda Favorit je pa kot Audi A8, vse je isto od VW, so pa že klobase.
smile-1.gif
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Ko ste že pri ISu. Sam tudi gledam v prihodnosti da prešaltam iz IS250 na hibrida. Kakšna je realna poraba če je kdo vozil? Je pa treba pri FL modelu kar malo gledat, ker so začeli z enimi čudnimi paketi opreme(brez el.sedežev itd). To ni ravno običajno za Lexus.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Ko ste že pri ISu. Sam tudi gledam v prihodnosti da prešaltam iz IS250 na hibrida. Kakšna je realna poraba če je kdo vozil? Je pa treba pri FL modelu kar malo gledat, ker so začeli z enimi čudnimi paketi opreme(brez el.sedežev itd). To ni ravno običajno za Lexus.

Ni to nič novega, da so vstopni modeli IS-a totalno oskubljeni kar se opreme tiče.
Sam sem točno pred enim letom dobil podaljšan vikend s IS300h za voziti (prvi model, torej pred FL). Prva hecna reč je bila, da ima moj zdaj 8 let star Avensis več opreme kot tisti testni IS300h. Je pa res, da imam "naloadenega" Avensisa 2009 letnik.

Skratka, Lexusa sem fural tako po mestu kot po avtocesti (LJ-MS-LJ relacija) in sem vozil bistveno hitreje kot generalno vozim Avensisa... ker mi je bil avto kul za vozit
grin1.gif

Poraba? Sem bil pozitivno presenečen. Komulativno je bila enaka kot na Avensisu karavan (2.2 D-4D 150hp), ko vozim normalno (6,08L/100km v 130k km - realna poraba, ne po BC). Torej, če potegnem črto, bi imel porabe s tako vožnjo kot furam Avensisa vsaj liter manj pri IS300h. Kljub avtocesti in vsemu. Noro
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.086
113
auris po faceliftu je imel spremenjeno tudi podvozje. Se pelje bolje kot pred faceliftom.
Kaj se tiče motorja je načeloma enak kot pri priusu. Samo malo bolj "nežno" je sprogramiran. Ne zaganja se tolko kot prius. Pa tudi boljše je zvočno izoliran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77