Audi Q7

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Moj oče upokojenec kupuje čim večji SUV (dela malo kilometrov - cca 7.000 na leto, kupuje bencinarja), ker ima težave s hrbtenico. Najbolj mu je všeč rabljen Audi Q7 na cca 10.000 EUR. Rad bi se pač peljal na nivoju, pa da lahko servisira pri lokalnem kozolčarju.

A ni to predrag avto za človeka s 1.000 penzije? Je kakšna pametna alternativa?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
a ma vsaj kakšnega jurčka našparanga?
sicer pa za nakup ni predrag... vprašanje je koliko so to kaj kvarljivi avti (ne poznam)
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Ene 5.000 eur ima rezerve. Bolj me skrbi, da bo že prvo popravilo ekonomska totalka. Je pa res, da je teh avtomobilov trenutno kar veliko na slovenskih cestah - sem računal na kako informacijo iz prve roke.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.074
113
problem vseh velikih suvov je masa in potem so posledično (sploh ti starejši - logično) podvrženi obrabi podvozja, polosovin, zavore, dražje pnevmatike v glavnem vse kar je povezano s pogonom je hitreje hin, bolj obremenjeno in precej dražje.
Tako da, si si kar odgovoril, za nekoga z jurja, bo tole kar odrekanje v primeru okvar, ki pa bodo, brez skrbi. Drugo je če si sam hobi mehanik in se greš zavestno tole.
Ni pa pravil, lahko pa da po nekem čudežu najde tipi topi. Res čudežu. v 99% je vse zgonjeno od 3 ali 5. lastnika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.074
113
Za R velja povsem isto kar sem napisal zgoraj...vse Rje ko sem gledal, so imeli podobne težave, pogon, zračno vzmetenj..vse utrujeno. Motorji večji...ugodno se ne moreš vozit pa da ga J.
če pa naletiš na kaj "mint" condition, pa ne bo malo stalo.
tole v rangu "100.000 km" je vse fejk.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Jurija penzije pomeni da je clovek ocitno višji sloj. Ali misliš da je jurija penzij malo?

In ja če ima urejeno vse v življenju kar rabi, potem z jurija penzije lahko vzdržuje tudi Q7, lahko si plača pa mesečno karto za lokalni golf klub. Oboje bo pa težko šlo skozi, ampak nekaj od luksuza lahko ima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Glej pri penzionerjih je itak tako da lahko mirne duše porabijo ves denar ki ga imajo. In jih ni malo, ki imajo veliko več kot "povprečje" in še vedno hodijo delat gužvo na "dneve upokojencev" v štacune, pa koristijo vse "bonitete" statusa, si pa zato nekaj privoščijo. Kar je prav oz. nismo mi tu da bi sodili.

Če ima keš da skešira Q7 mislim da ni nek problem potem. V najslabšem primeru bo odpeljal stvar na odpad in se vozil z zastonj javnim prevozom.

Se pa strinjam da je tako vozilo hazarderstvo z zelo visokim tveganjem, če je kaj hudo narobe niti "delavec" z 3k plače nima za popravit. Po drugi strani samo za udobje hrbtenice najbrž obstaja še kakšno primerljivo vozilo. Domenvam da trpijo vretenca med vožnjo, pa križ boli in rabi nekaj visokega da se lepo usede. Torej udobno zračno vzmetenje v nekem večjem SUV avtu, Q7 dejansko je celo top izibra oz. realnno gledano najboljša ideja!;)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
normalen človek bi najprej šej h kiropraktiku pa probal bi še par drugih opcij, tudi avtomobilskih, preden bi se oziral za znucanim q7

to je še preden se sploh pogovarjamo o dohodkih
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Moj oče upokojenec kupuje čim večji SUV (dela malo kilometrov - cca 7.000 na leto, kupuje bencinarja), ker ima težave s hrbtenico. Najbolj mu je všeč rabljen Audi Q7 na cca 10.000 EUR. Rad bi se pač peljal na nivoju, pa da lahko servisira pri lokalnem kozolčarju.

A ni to predrag avto za človeka s 1.000 penzije? Je kakšna pametna alternativa?
kupi si naj to, kar mu je všeč, gre za njegov denar.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Prvo naj vpraša kaj bližnji kozolčar najraje popravlja. Mamo dobrega (sicer bmw) mehanika v vasi in pred kafano cayene (bencinar), touareg (V10) in trije x5 (dva dizla, en bencinar), vse staro 15+ let in vse se vozi in tanka na kmečko pokojnino in prihodke od žage, mleka, mesa...

Ampak za slabo hrbtenico sfookan suv vseeno ni. Aja, q7 ni med njimi, tisto je zgleda pa potem res luksuz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi