Audi A4 Start/Stop

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
90% se vozim izven AC.
Naštej mi prosim negativne stvari!

Nauči se voziti po sredini pasu, ne sekaj ovinkov, uporablja žmigovce (tako kot je to prav)...pa to to ne bo motilo.
Tudi mene je na začetku motilo, ampak ko vsaj malo pomisliš, je to en super stvar.

Ali se ti ni nikoli zgodi, da si za trenutek pogledal na telefon, displey,... pa si že bil na drugem pasu ali na bankini? Verjamem da si ti je.
Takšna stvar ti lahko reši življenje.
Nauči se upoštevat CPP in varne vožnja! Ne rabiš nobene asistence, razen klime!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Pa sej a se ne gre počasi na elektriko, kjer start stop ne bo problematičen. SJTV1 a lohk eno off topic? Verjetno si sodeloval z bivšim AM urednikom Česnjem,... Kaj temu tipu dogaja. A se mu je zadnja leta skisalo, al je bil zmer ''poseben''?
Poznala sva se, delal pa nikol nisem z njim. Je zaključil preden sem jaz začel tudi za AM delat.
Poseben je bil sicer vedno malo, ampak v tistih časi še dokaj zdravo poseben (je pa res, da je moral imeti vedno prav in zadnjo besedo). Zdaj pa ... Človek je imel že obiske kriminalistov (ali policije) zaradi psianja, pa je vedno hujši.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Pozdravljeni vsi skupaj! Imam Audi A4 2.0TFSI letnik 2016 in mi ena stvar gre zelo na živce - Start/Stop sistem. Še posebej ker ima avto avtomatski menjalnik. Zadevo bi rad ugasnil za vedno. Kontaktiral sem par avtoservisev, ki se s tem ukvarjajo, ampak vsi znajo zadevo narediti samo v povezavi s prižgano klimo (torej: Start/Stop ne dela ko je prižgana klima). Jaz bi rad da Start/Stop ne dela tudi ko je klima ugasnjena. Ali ima kdo to narejeno oz. sploh obstaja ta možnost? Na koga se obrniti?

Jaz sem to reseval na nacin da sem ob zagonu motorja pritisnil se eno tipko za izklop start/stop sistema.
Sem vzel v zakup da je dandanasnja realnost vozila stvar tipkanja (in ne vec voznje)..miske se nisem imel vgrajene da bi poklikal.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
In cemu se tako bojite tega sistema? Ce te moti ze vnaprej kupis star avto brez tehnike, ne pa pol miljon popravkov in predelav. Ocitno pa ima VAG tole res slabo reseno, ker cel cajt poslusam, da se ugasa tudi vroc, na prvem kriziscu itd.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Pri vožnji v normalnih razmerah ni nikoli tako vroč, da ga nebismel ugasnit.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
In cemu se tako bojite tega sistema? Ce te moti ze vnaprej kupis star avto brez tehnike, ne pa pol miljon popravkov in predelav. Ocitno pa ima VAG tole res slabo reseno, ker cel cajt poslusam, da se ugasa tudi vroc, na prvem kriziscu itd.

Saj ni problem, samo naj dajo opcijo. Magar da ti računajo 100€ da ti izklopijo in problem rešen.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Dvomim, da bi bilo 100 € dovolj. Ob trajnem izklopu bi najprej država želela, da doplačaš DMV, ki se računa na CO2. Na dodatni DMV pride seveda še višji DDV. V primeru novega voza, rabi svoje EU, ker je treba tako vozilo drugače upoštevati v prodajni kvoti glede izpustov za loto za morebitne kazni v letu 2021.
Proizvajalec, ki bi mu dokazali, da se to da preveč zlahka izklopiti, bi se utegnil znajti v resnih težavah. Vsekakor pa proizvajalec, ki bi na svojih servisih sam omogočal izklop.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Zato pa pravim, nekaj na svojo roko. 100€ pa v pojočo travico in nazaj za volan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ltd

ReBo

Pripravnik
15. jul 2014
65
0
8
To se da narediti ,na zelo enostaven način.
Potrebuješ samo OBD napravo
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Takoj kakor hitro je imel mtl čas mi je izklopil to nesnago na Audiju, sedaj že nekaj let brez tega sranja :cheer:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Carista app 10 eur tedenski pass pa en obd Bluetooth ali WiFi dongel rabiš.
Pa porihtaš.