Audi A4 Start/Stop

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Na živce mi gre, ker se avto ugasne ko na prehodu počakam pešcu ali ko npr samo bremzam pred uvozom, čeprav se nisem še niti ustavil, enkrat se mi je zgodilo, da sem hotel na hitro potegnit pred nasprotnim avtom in sem čakal da se prižge nazaj (sicer se vseskupaj zgodi hitro, ampak vseeno je malo zamika)... Sem se pa navadil, da prižgem avto in ročno ugasnem start stop.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
To meni že od začetka ne deluje. Sicer pri vsakem zagonu jamra da ne dela, uradni servis ni nič ugotovil. Jaz se pa tudi ne obremenjujem.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Pozdravljeni vsi skupaj! Imam Audi A4 2.0TFSI letnik 2016 in mi ena stvar gre zelo na živce - Start/Stop sistem. Še posebej ker ima avto avtomatski menjalnik. Zadevo bi rad ugasnil za vedno. Kontaktiral sem par avtoservisev, ki se s tem ukvarjajo, ampak vsi znajo zadevo narediti samo v povezavi s prižgano klimo (torej: Start/Stop ne dela ko je prižgana klima). Jaz bi rad da Start/Stop ne dela tudi ko je klima ugasnjena. Ali ima kdo to narejeno oz. sploh obstaja ta možnost? Na koga se obrniti?


Sicer koliko sem pregledal ni nujno da dela kompresor klime, dovolj je da je da je ventilacija vklopljen in ventilator na minimum da to dela.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Ali ve kdo za podobno rešitev pri
novem Berlingu, kjer sta S/S in line assistent vklopljena po defoultu in ne ko se uporabnik sam odloči za vklop?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Mogoče bom napisal kaj mimo, ampak če ne vprašaš, ne veš:

je mogoče na "navadnem" Audiju vklopit "kazalce", da se ob vklopu motorja "zabijejo" do konca (za hitrost ter obrate) , kot naprimer pri S4 (RS4)?
Torej kot nek test mode?


Temu se reče needle sweep. To lahko vklopiš sam z kablom za 20eur in 10min časa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Zakaj vam gre na živce S/S. Bencin prepoceni? Ali slabo delovanje le tega?

Jaz sem ga na mojem avtu (BMW 3) izklopu, oz. mi ga je mtl izklopu. Zadeva me je res živcirala (avtomatik), ne vem, men je to najbolj neumna stvar. Ko mi ga je izklopu sem si reku, sej če bom pa včasih na kakšnih dolgih semaforjih al v gužvah si ga bom pa pač sam vklopu (še vedno ga lahko vklopim z gumbom). Ugante kolikokrat sem ga v enem letu vklopil? Niti enkrat! Zadeva je meni totalno brezvezna in moteča. Ko bom kupoval drug avto, če ne bo štromar, bo ena od glavnih zahtev, da se da to trajno izklopiti, v določenih primerih je zadeva po mojem tudi nevarna, recimo v kakšnih križiščih, ko moraš hitro speljati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Po mojem pa bo bolj "slej" kot "prej". Pa tudi gumbi niso noben faktor pri tem, že danes bo nekdo bolj papeški od papeža očital, da lahko vsakič ob zagonu fizično pritisnemo na gumb, ne smemo pa sistema trajno izključiti.

Sicer pa je še dosti zadev pred preverjanjem delovanja sistema S&S za poštimat ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Pa sej a se ne gre počasi na elektriko, kjer start stop ne bo problematičen. SJTV1 a lohk eno off topic? Verjetno si sodeloval z bivšim AM urednikom Česnjem,... Kaj temu tipu dogaja. A se mu je zadnja leta skisalo, al je bil zmer ''poseben''?
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Pozdravljeni vsi skupaj! Imam Audi A4 2.0TFSI letnik 2016 in mi ena stvar gre zelo na živce - Start/Stop sistem. Še posebej ker ima avto avtomatski menjalnik. Zadevo bi rad ugasnil za vedno. Kontaktiral sem par avtoservisev, ki se s tem ukvarjajo, ampak vsi znajo zadevo narediti samo v povezavi s prižgano klimo (torej: Start/Stop ne dela ko je prižgana klima). Jaz bi rad da Start/Stop ne dela tudi ko je klima ugasnjena. Ali ima kdo to narejeno oz. sploh obstaja ta možnost? Na koga se obrniti?
Nisem bral ampak pri meni bi slo prek kabla nastavit minimalno napetost, da S/S dela ali ne. Probajte tole.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Mogoče bom napisal kaj mimo, ampak če ne vprašaš, ne veš:

je mogoče na "navadnem" Audiju vklopit "kazalce", da se ob vklopu motorja "zabijejo" do konca (za hitrost ter obrate) , kot naprimer pri S4 (RS4)?
Torej kot nek test mode?
Vroom vroom :evil:

Na temo, kako se ne navadite stisnit gumba, ko pac peljes..jaz ze podzavestno stisnem pred prvim ovinkom.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Ja, če si veliko na avtocesti drugače po teh ozkih vijugastih cestah je stvar brezvezna, pravtako S/S, ima več negativnih stvari kot pozitivnih.

90% se vozim izven AC.
Naštej mi prosim negativne stvari!

Nauči se voziti po sredini pasu, ne sekaj ovinkov, uporablja žmigovce (tako kot je to prav)...pa to to ne bo motilo.
Tudi mene je na začetku motilo, ampak ko vsaj malo pomisliš, je to en super stvar.

Ali se ti ni nikoli zgodi, da si za trenutek pogledal na telefon, displey,... pa si že bil na drugem pasu ali na bankini? Verjamem da si ti je.
Takšna stvar ti lahko reši življenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Glede start - stop sistema: nazadnje sem se pošteno prestrašil kot sopotnik, ko je VW avtomatik ugasnil pri zavijanju v levo, še ustavilo se vozilo ni. Ker je pač to križišče, kjer moraš hitro potegniti in je tudi vsake toliko kak nalet, sem v desetinki sekunde že videl, da bova v črni kroniki. No, trenutek zatem, se je dizel spet grdo zatresel in sva se spravila iz križišča. Prihranek goriva in vpliv na okolje je moral biti ogromen. S tem istim avtom sva šla tudi malo dalje v našo bratsko južno republiko na teren in se je hudič ugasnil na vsaki cestninski. Če bi vozil jaz, bi mu vsekakor privoščil pritisk na tisti magični gumbek. Saj ga nekje ima.
Še bolje pa bi bilo, če bi bilo v tem sistemu vgrajene nekaj več pameti.