Audi A4 Start/Stop

ClockZ

Zelenc'
30. mar 2020
4
0
1
Pozdravljeni vsi skupaj! Imam Audi A4 2.0TFSI letnik 2016 in mi ena stvar gre zelo na živce - Start/Stop sistem. Še posebej ker ima avto avtomatski menjalnik. Zadevo bi rad ugasnil za vedno. Kontaktiral sem par avtoservisev, ki se s tem ukvarjajo, ampak vsi znajo zadevo narediti samo v povezavi s prižgano klimo (torej: Start/Stop ne dela ko je prižgana klima). Jaz bi rad da Start/Stop ne dela tudi ko je klima ugasnjena. Ali ima kdo to narejeno oz. sploh obstaja ta možnost? Na koga se obrniti?
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Vsak ki se ukvarja s "čipanjem" mora znati to naresti, ker je bilo tudi meni nadležno...in ni nikamor nič vezan....je izklopljen in nobena lučka ne sveti...če bi pa sicer ne ve zakaj to želel vklopiti pa potem gori lučka na stikalu...ravno obrnjena je zadev kot original kot mora biti.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
Pa to gre na Audiju nareti z programom Carista in obd donglom.

Pa ima Audi S/S kaj drugače kot VW? Jaz na golfu 7 (tudi na tiguanu dela in mislim da tudi na drugih modelih) spremenim dopustno napetost baterije, do katere start stop še dela. V originalu je to 7.9V, ko dam na 12V, ni več pogojev za SS in start stop odide. Ampak potem je SS gone forever ;). Toggle verzije pa vrli VWjevci niso dodali, ker je zgleda to vezano na deklarirano porabo in tega ne pustijo. Pa jasno resetirajo vse skupaj ob vsakem zagonu. No, kolikor vem, je ena od rešitev dodatno vezje, ki nekaj sekund po zagonu vozila "pritisne" startstop tipko in se potem sam odločiš, kdaj boš to spet aktiviral. Sem pa pri sebi v 4 letih to aktiviral in deaktiviral praktično vsako leto, ker poleti to vseeno ni slaba rešitev, pozimi je pa zelo nadležna. Je pa res, da letošnjo zimo tega nisem naredil in sem se navadil, da ob zagonu avtomobila pritisnem SS :).

Delam pa to z ROSS techom in originalnim vmesnikom.

Jernej
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Audi ima možnost da nastaviš da gumb za start stop ostane v tisti poziciji kot ga pustiš tudi pri naslednjem zagonu.
pač lučka sveti na tipki, mislim pa da tudi to spremenit.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Mogoče bom napisal kaj mimo, ampak če ne vprašaš, ne veš:

je mogoče na "navadnem" Audiju vklopit "kazalce", da se ob vklopu motorja "zabijejo" do konca (za hitrost ter obrate) , kot naprimer pri S4 (RS4)?
Torej kot nek test mode?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Pozdravljeni vsi skupaj! Imam Audi A4 2.0TFSI letnik 2016 in mi ena stvar gre zelo na živce - Start/Stop sistem. Še posebej ker ima avto avtomatski menjalnik. Zadevo bi rad ugasnil za vedno. Kontaktiral sem par avtoservisev, ki se s tem ukvarjajo, ampak vsi znajo zadevo narediti samo v povezavi s prižgano klimo (torej: Start/Stop ne dela ko je prižgana klima). Jaz bi rad da Start/Stop ne dela tudi ko je klima ugasnjena. Ali ima kdo to narejeno oz. sploh obstaja ta možnost? Na koga se obrniti?

Na tem vozilu sistema Start&Stop ni mogoče popolnoma izključiti na klasičen način s kodiranjem. Za trajen izklop je potrebno reprogramiranje krmilne enote motornega računalnika (ECU). Za več info pa lahko na privat ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej