Asus M51SN ali TOSHIBA A300-1GN

krneky

Pripravnik
10. jan 2008
149
1
18
Kupujem prenosnik v rangu okoli 1000 € s 15" oz. 15,4" zaslonom. V zadnjem času sem zasledil, da za svojo ceno še največ ponujata TOSHIBA Satellite Pro A300-1GN, oba dobavljiva v trgovini ComShop. Je morda še kateri drug prenosnik konkurenčen s tako ceno?
Kakorkoli že, na spletu je zelo težko najti teste oz. primerjave, ker so nekateri modeli dobavljivi samo v določenih regijah, pa še različne konfiguracije imajo. Našel sem le test za Asusa - klik. Oba prenosnika sta po konfiguraciji zelo konkurenčna, tako da se ne morem odločiti, kateri bi bil bolj primeren. Sodeč po konfiguraciji ima Asus hitrejši procesor, več RAM-a, DVI izhod, Toshiba pa grafično, ki nima defektnega jedra, hitrejši RAM, boljše vgrajene zvočnike, zaslon z višjo resolucijo in polno nekih varnostnih mehanizmov (so sploh uporabni?).

Kaj pa vi priporočate? Si mogoče lastite katerega izmed modelov in lahko opišete uporabniške izkušnje? S katero znamko ste bolj zadovoljni? Prosim za čim več nasvetov.

Za pomoč in svetovanje se vam že vnaprej zahvaljujem.

lep pozdrav,
Mitja
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Sem napisal že na ST, da če te moti grafična pri M51, se prodaja tudi verzija z Radeonom.

Drugače pa odvisno za kaj točno ga želiš uporabljati. Če ga misliš uporabljati kot zamenjavo za desktop-a potem verjetno Asusa, ker ne boš potreboval hudo zelo dobrega ohišje ampak je bolj pomembna sama konfiguracija, ki pa je bolj na asusovi strani zaradi boljšega cpu. Ne vem sicer, če si opazil ampak asus je brez viste in ni driverjev za xp, če ti to kaj pomaga...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
za toshibo:
- za moje pojme boljši procesor
- lepši design
- boljša grafična
- operacijski sistem v ceni
- boljša resolucija ekrana
- en kup priloženih gadgetov k lahko pridejo tudi prav
- mednarodna garancija


za asus
- več rama pa vendar neuporabenega
- cenejši

za mene je odločitev lahka, več plusov mi pomeni boljši nakup če seveda ni nenormalna razlika v ceni, kar za moje pojme v tem primeru ni