Apple iPhone XR, XS, XS Max

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Kakšna drama, mislim da je po tem škandalu življenja kot ga poznamo konec.

Kako nam lahko naredijo kaj tekega? Grooooza.

(Škoda da ne morem k sporočilu pripet dramatične muzike)
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kakšna drama, mislim da je po tem škandalu življenja kot ga poznamo konec.

Kako nam lahko naredijo kaj tekega? Grooooza.

(Škoda da ne morem k sporočilu pripet dramatične muzike)

Veš kaj, zdaj sem pa že 7 let na applu in da kupim telefon za 1200+ in se mi ne fila ga zabijem nekomu v rit.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Veš kaj, zdaj sem pa že 7 let na applu in da kupim telefon za 1200+ in se mi ne fila ga zabijem nekomu v rit.

Ce si ze toliko let na Applu... potem bi lahko tudi vedel, da je veliko teh "groznih" problemov lansiranih predvsem s strani takih youtubarjev, ki se jim gre zgolj za klike ($$$) :) ... in pojavijo se vsako leto VEDNO ob lansiranju novega modela :) ...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ce si ze toliko let na Applu... potem bi lahko tudi vedel, da je veliko teh "groznih" problemov lansiranih predvsem s strani takih youtubarjev, ki se jim gre zgolj za klike ($$$) :) ... in pojavijo se vsako leto VEDNO ob lansiranju novega modela :) ...

Ma ne v bistvu ne vem, ker ne spremljam youtuberjev, pač če se kak v taki temi pojavi kliknem, to je pa to.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Moraš pa vseeno priznati, v kolikor je seveda res, da določeni ne filajo, da je "sramota" za proizvajalca ozr. razvijalca.

So pa taki "kiksi" v zadnjem času precej običajni v tehnološkem svetu - hiter razvoj, našpanani termini, premalo izkušenih in kvalitetnih razvijalcev (kar je "dobro" gre naprej - in se tam spet "lovi"), šparanje (glej prejšnjo opombo - kar je dobrega "gre", ker ga ne moreš plačati - ozr. bi moral "vsem" plačati - kar pa stroškovno ne gre) in na to niso imuni ne jabuk, ne Garmin, ne Suunto, ozr. kar celotna "end consumer" branža.

Upam samo, da se trend ne prevesi tudi na industrijsko stran in bodo vsaj pri razvoj nukleark, letal in vozil ostali na realnih tleh. Čeprav se tudi, vsaj v slednjem, trend spreminja v zgoraj opisanega - glej Uber in njihov razvoj samovozečih vozil.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Veš kaj, zdaj sem pa že 7 let na applu in da kupim telefon za 1200+ in se mi ne fila ga zabijem nekomu v rit.

Pol itak veš da se v lightning portu čez čas nabere svinjarija in moraš itak v vsakem primeru preverit a se je začel filat ko si ga štekal noter al ne.

Sicer pa tud če se ne začne filat. Hujših posledice, kot to da bo kakšen milenijc fasal eksistenčno krizo, ne vidim.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pol itak veš da se v lightning portu čez čas nabere svinjarija in moraš itak v vsakem primeru preverit a se je začel filat ko si ga štekal noter al ne.

Sicer pa tud če se ne začne filat. Hujših posledice, kot to da bo kakšen milenijc fasal eksistenčno krizo, ne vidim.

In s vključitvijo ekrana (tap na ekran) XS spiha nabrane "mucke" iz lightening porta?? Cool ... :cool:
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Nabere se je, samo ne tako hitro. Meni se je recimo po dobrih dveh letih.

Prej gre za kak glup "energy saving".
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ma ne v bistvu ne vem, ker ne spremljam youtuberjev, pač če se kak v taki temi pojavi kliknem, to je pa to.

Konkretno tega tipa se spomnim, da je začel bend gate za iPhone 6 plus. Video je mel toliko ogledov, da je tip zaslužil miljone z njim. Mislim, da je bil video tedaj eden najbolj gledanih videov na YT sploh tisto leto. Zato ima tip še kako interes da najde te "škandale".
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
nositi ga moreš stran od popka:rolleyes:
Drugače pa je za preživetje v naravi , za podkurit so mucke super
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
No, jest ga uporabljam zdaj en dan in dela vse ok, polni normalno, signal ok, ostalo zankrat tudi.

Xs max, iOS12.1 beta