Apple ID - težave z dvostopenjskim preverjanjem

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Pozdravljeni,

že nekaj časa uporabljam dvostopenjsko preverjanje uporabnika ob prijavi v različne Applove sisteme, na primer www.icloud.com.

Zadnje dni tekom prijavljanja nikakor ne uspem prejeti enkratnega gesla na svojo tel. številko (preko povratnega klica z avtomatskim odzivnikom).

Prosim, da kdo preizkusi zadevo pri sebi na enak način in sporoči rezultat.
 

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Torej lahko prejmeš enkratno geslo preko povratnega klica? Sporočanje gesla preko SMS sporočila ali neposredno aplikacije na napravi mi namreč deluje brez težav.
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Ne geslo sem prejel preko obvestila - POPup-a in ga nikdar nisem dobival preko SMS-ja, ali pa preko povratnega klica.
2F pa imam aktiviran.
 

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Glede na navedeno te naprošam, da storiš naslednje:

odpri www.icloud.com, vnesi Apple ID z geslom, ne vnašaj kode, ki jo boš prejel v POP-upu temveč klikni na Didn't receive code..., potem pa izberi Text me, in še enkrat Didn't receive code ter Call me... Če bo situacija enaka kot pri meni, boš uspešno prejel SMS sporočilo ne pa tudi klica.
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Jap imaš prav,
dobil sem popup
dobil sem sms
vendar nisem dobil klica
je pa res, da tam ko je delno napisana tf. številka - je videti da je slovenska, torej 041 123 456
in ne v mednarodni kodi: +386 41 123 456
mogoče so kaj shackali vsi skupaj sami sebe,
pa itq icloud dela full počasi :)
 

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Hvala za opravljen preizkus. Težavo so potrdili tudi drugi naročniki Telekoma Slovenije. Odprl sem zahtevek pri Apple podpori - čakam na povratno informacijo.

Velja še omeniti, da so pri Applu pred dnevi uporabnike obveščali o težavah z delovanjem spletnih storitev, med njimi iCloud. Od takrat dalje tudi ne deluje omenjeni povratni klic.
 
Nazadnje urejeno:

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Dokler mi dela vsaj ena od zgoraj navedenih storitev je meni OK,
za Icloud pa vem, sem dobil sporočilo.
lpp