Covid-19 Aplikacija za sledenje

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Če bi 80% folka v prvih tednih naložilo aplikacijo in se obnašalo razsodno bi bile cifre okuženih, umrlih lahko za nekaj velikostnih razredov ničžje. Ja itak gre za beta testiranje ampak ideja pije vodo. Amak ker sledili mi pa ne bodo je vpila predvsem opozicija, smo pa tam kjer smo. Pač ena relativno poceni zadeva za omejevanje virusa ni naredila kar bi lahko.
za nekaj velikostni razredov nižje pri 211 umrih? Velikostnih razredov pri 211? Pri tem da večina umrli ne bi videla, da so imeli stik, ker je 175 umrlih starejših od 75, še 20 pa od 65. Ti ne vidijo na telefon.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Treba pogledati širšo sliko. Verjetno se je kar nekaj teh starostnikov okužilo od mlajše populacije, ki pa bi lahko preprečili nadaljno širjenje virusa, če bi pravočasno vedeli da so imeli rizičen stik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
"Verjetno" je zgolj ugibanje.

Ko si enkrat starostnik, ti je najpomembnejši osebni stik s svojimi potomci, te ne zanima več telefon, računalnik, internet, tv...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
......bi lahko preprečili nadaljno širjenje virusa, če bi pravočasno vedeli da so imeli rizičen stik.
Aplikacija te ne opozori pravočasno, tako da kljub aplikaciji lahko širiš virus.

Pravzaprav je še slabše, si se okužil, in ker te aplikacija ni pravočasno opozorila, da si se okužil, misliš da si zdrav in se obnašaš, kot da si zdrav, hodiš na obiske in širiš virus........ če bi bil v negotovosti, bi se bolj zaščitniško obnašal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Ne razume niti kako se po trenutnih dognanjih obnaša virus. Zaenkrat ni sistema, ki bi človeku preprosto povedal, da je (že) kužen. Ker tega ne veš, je zelo preprosta in učinkovita rešitev, da se pač ne družiš, ne hodiš na obiske, se ne bližaš preveč ljudem in drugim ne dovoliš, da se ti preveč približajo.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj in mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Ti še vedno ne razumeš pomena in namena aplikacije...
O namenu ne bom sedajle nič napisal, ampak samo o delovanju.
Aplikacija te pa opozori ko si že zbolel in to itak že veš in čutiš. Do takrat si pa virus nevede širil dalje.

Te pa opozori tudi na stike z zdravimi (ki so se okužili kasneje), = lažno opozorilo,
pa ne opozori če si bil v stiku z okuženim krajši čas kot 15 min, če si prijel za okuženo ograjo, si stopil v oblak aerosolov, ki ga je spustil 5min pred tabo sprehajajoči v naravi (vir: tina bregant)..... = ti daje občutek lažne varnosti.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Nekateri so tako pametni, dajim kar škodi. Napiši aplikacijo, ki bo to zmogla.
mirsi zaupam ti nekaj: ko smo imeli samo stacionarne telefone, si dvignil slušalko in poklical. To je delalo. Vsaj pri nas. Zmeraj.
Potem smo dobili prenosne telefone. Tam pa ni delalo zmeraj. Si stopil v "senco", kjer ni bilo signala in ni bilo nič od klica. Je bilo novo leto, omrežje prezasedeno in ni bilo nič od klica. Po tvoje občutek lažne varnosti in danes prenosnih telefonov noben ne uporablja, ker še danes imajo enake bolezni. Mar ne?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Nekateri so tako pametni, dajim kar škodi. Napiši aplikacijo, ki bo to zmogla.
mirsi zaupam ti nekaj: ko smo imeli samo stacionarne telefone, si dvignil slušalko in poklical. To je delalo. Vsaj pri nas. Zmeraj.
Potem smo dobili prenosne telefone. Tam pa ni delalo zmeraj. Si stopil v "senco", kjer ni bilo signala in ni bilo nič od klica. Je bilo novo leto, omrežje prezasedeno in ni bilo nič od klica. Po tvoje občutek lažne varnosti in danes prenosnih telefonov noben ne uporablja, ker še danes imajo enake bolezni. Mar ne?
Ja, nobene aplikacije ni, ki bi te zmogla opozorit, tik preden bi se okužil. In edino takšna bi bila smiselna. In tudi ta naša ni taka. Da te opozori, ko si že bolan, ali pa če se nisi okužil, je useless.
Ta aplikacija pa bi omogočala z manjšo nadgradnjo oz. posodobitvijo tudi marsikaj, kar koga zanima, (in ga nima kaj brigat), pa to nima veze z virusom.

Da je bila včasih velikokrat linija (vmes) zasedena, pa da klicani ni bil ob telefonu, smo pa že kar pozabili.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Namen je osnova za način delovanja aplikacije. Ti ne razumeš niti namena aplikacije, zato je povsem brezpredmetno tvoje prdenje o delovanju aplikacije.
Ti ne razumeš, da je namen aplikacije vohunjenje za državljani, Spremljanje, s kom si se družil, iskanje virusa je samo pretveza, da si jo naložil. Da je za virus neučinkovira vidimo.
In če v prvi verziji app še nima te funkcije, bi jo lahko v eni naslednjih posodobitvah imela.

Poglej nove elektronske vinjete. A misliš da je država zapravila miljone za razvoj in uvedbo elelektronskih vinjet (ki pridejo naslednje leto) zato, ker se ji smiliš, ko praskaš vinjeto dol? haha. Državo zanima, kje si se gibal, koliko si uporabljal AC, kam si šel, v povezavi z aplikacijo bo pa še s kom si se tam dobil. ( In kdor ima nadzor nad tako aplikacijo, ti lahko tudi telefon ali kamero naskrivaj vklopi) . ....
zato so uvedli elektronske vinjete, ne pa zato, da ti ni treba menjat nalepke, kot pravijo. Samo ti to ne verjameš si mislim.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.142
1.183
113
Glede na vse imam občutek, da je edini namen aplikacije psihiranje ljudi. Kaj mi pomeni da mi pravi app da sem bil v stiku z okuženim. Samo preplaši me, naredit pa itak nimam kaj, v službo moram, če se hočem testirat se moram lagat al pa plačat....
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
...... Ker tega ne veš, je zelo preprosta in učinkovita rešitev, da se pač ne družiš, ne hodiš na obiske, se ne bližaš preveč ljudem in drugim ne dovoliš, da se ti preveč približajo.
Ja, da se ne družiš, ne hodiš na obiske se ne bližaš ljudem..... to je prava rešitev. Ne pa aplikacija.
Imamo tu enga zagrizenega SDS-ovca, si je naložil aplikacijo prvi dan. Je že v rizični skupini, prestrašen pred virusom, spomladi je bilo pri njegovi ljubici (tja večkrat grem poslovno) obvezno razkuževanje rok, pred vstopom v stanovanje, ko sem nekoč prišel po nek paket, sem ga dobil pred vrati, je spomladi pizdil, ko je gledal skozi okno ljudi, ki po dvoje-troje hodijo v naravo na sprehod, kako ga bodo ubili, ker se ne držijo navodil - sebe, pa da sam ni bil doma pa ni videl. :)
Navodila NIJZ je kršil že prej, odkar ima pa aplikacijo pa še bolj. Samo da so mejo odprli je rinil na takrat rdečo hrvaško, doma ni skoraj nič - je več pri tej ljubici, bi hodil tudi sedaj na potovanja izven slo (pa ljubica noče).
Pravi da če bi ga aplikacija opozorila, bi pa šel k ljubici v izolacijo (zakaj ne k sebi domov?)

Point tega, kar sem napisal pa je to, da se tip, ker ima aplikacijo obnaša neodgovorno, ker misli, da je z njo varen. In pravi da šele ko bi ga app opozorila da je bil v stiku, bi se ravnal tako, kot si napisal, se ne druži, ne hodi na obiske.....vsaj ne po nepotrebnem. Pri njemu je aplikacija slabše kot nič.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ti ne razumeš, da je namen aplikacije vohunjenje za državljani, Spremljanje, s kom si se družil, iskanje virusa je samo pretveza, da si jo naložil. Da je za virus neučinkovira vidimo.
In če v prvi verziji app še nima te funkcije, bi jo lahko v eni naslednjih posodobitvah imela.

Poglej nove elektronske vinjete. A misliš da je država zapravila miljone za razvoj in uvedbo elelektronskih vinjet (ki pridejo naslednje leto) zato, ker se ji smiliš, ko praskaš vinjeto dol? haha. Državo zanima, kje si se gibal, koliko si uporabljal AC, kam si šel, v povezavi z aplikacijo bo pa še s kom si se tam dobil. ( In kdor ima nadzor nad tako aplikacijo, ti lahko tudi telefon ali kamero naskrivaj vklopi) . ....
zato so uvedli elektronske vinjete, ne pa zato, da ti ni treba menjat nalepke, kot pravijo. Samo ti to ne verjameš si mislim.

Še enkrat: preko te aplikacije ni možno "vohuniti za državljani".

Pri elektronskih vinjetah je malo drugače, ampak te kamere so itak že lep čas tam in te lahko "nadzorujejo" ne glede na to ali že imamo elektronske vinjete ali ne. Sicer pa so naši obveščevalci itak nesposobni obdelati te podatke v karkoli uporabnega, tako da se ne rabiš nič sekirati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in CLIO15

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Glede na vse imam občutek, da je edini namen aplikacije psihiranje ljudi. Kaj mi pomeni da mi pravi app da sem bil v stiku z okuženim. Samo preplaši me, naredit pa itak nimam kaj, v službo moram, če se hočem testirat se moram lagat al pa plačat....
Si predstavljaš, da si namestiš alarm, ki te obvesti da si pred 1 tednom morda jedel meso okuženo s sarmonelo? Kaj boš zdaj ko dobiš to obvestilo? Nič, isto kot če tega ne bi zvedel. Ker če do danes nisi zbolel, je podatek nepomemben. Boš pa se sekiral kaj za enega hudiča si žrl in 3 dni ne boš spal, ker boš premleval kje bi to sranje lahko jedel (čeprav ga zelo verjetno nisi jedel). Če si vmes zbolel, pa se itak že zdraviš in ti niso povedali nič novega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še enkrat: preko te aplikacije ni možno "vohuniti za državljani".

Pri elektronskih vinjetah je malo drugače, ampak te kamere so itak že lep čas tam in te lahko "nadzorujejo" ne glede na to ali že imamo elektronske vinjete ali ne. Sicer pa so naši obveščevalci itak nesposobni obdelati te podatke v karkoli uporabnega, tako da se ne rabiš nič sekirati.
Pojasni prosim, katere kamere in kje in s kakšno funkcijo.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Te iste kamere, ki jih uporabljajo za cestninjenje tovornjakov. Na AC imaš med vsakim izvozom te čitalce za tovornjake, na določenih pa je obešeno gor še en kup kamer. In te kamere se bodo uporabljale tudi za elektronske vinjete.

Evo ti še sliko:
1603442650446.png
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Še enkrat: preko te aplikacije ni možno "vohuniti za državljani".

Pri elektronskih vinjetah je malo drugače, ampak te kamere so itak že lep čas tam in te lahko "nadzorujejo" ne glede na to ali že imamo elektronske vinjete ali ne. Sicer pa so naši obveščevalci itak nesposobni obdelati te podatke v karkoli uporabnega, tako da se ne rabiš nič sekirati.
Glej če bi tiste kamere, ki so že tam lahko ali smeli "nadzorovali " vse, nebi uvajali elektronskih vinjet.

Ta trenutek mogoče z app res ni še možno v celoti vohuniti za državljani, bo pa v prihodnosti pa pravgotovo. Se bo aplikacija posodobila, obdelava pohitrila....

In takrat bodo rekli, pa saj to imamo že x let, zakaj se šele sedaj pritožujete LOL. Pa kamere pa el. vinjete, pa aplikacijo imamo že dolgo, dosedaj je blo uredu, kaj vas sedaj kar naenkrat moti?

Saj zato je sedaj važno, da uvedejo to aplikacijo. Prvič imajo za izgovor virus, drugič pa da itak vohunjenje itak ne dela. Država to postavlja na daljši rok.

Enako z obvezno aplikacijo. Danes ta ki jo imamo ni obvezna, čeprav je obveza v zakonu sprejeta. In ko bodo nekoč zahtevali obvezno uporabo, folk se bo bunil, bodo pa folku rekli, pa saj obveza je v zakonu že od leta 2020, zaka se šele sedaj bunite? Kje ste bili prej. Ja žaba se počasi kuha.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
S tem bodo verjetno tudi lažje ugotavljali ob katerem času je kateri AC odsek bolj ali manj obremenjen. Kako hitro vozijo udeleženci v prometu. Spremljanje dogajanja prometnih nesreč. S temi podatki, če veš kaj si z njimi početi, lažje načrtuješ prenove in nove cestne odseke.

Spotoma pa ti še avto čipirajo :D
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Glej če bi tiste kamere, ki so že tam lahko ali smeli "nadzorovali " vse, nebi uvajali elektronskih vinjet.

Ta trenutek mogoče z app res ni še možno v celoti vohuniti za državljani, bo pa v prihodnosti pa pravgotovo. Se bo aplikacija posodobila, obdelava pohitrila....

In takrat bodo rekli, pa saj to imamo že x let, zakaj se šele sedaj pritožujete LOL. Pa kamere pa el. vinjete, pa aplikacijo imamo že dolgo, dosedaj je blo uredu, kaj vas sedaj kar naenkrat moti?

Saj zato je sedaj važno, da uvedejo to aplikacijo. Prvič imajo za izgovor virus, drugič pa da itak vohunjenje itak ne dela. Država to postavlja na daljši rok.

Enako z obvezno aplikacijo. Danes ta ki jo imamo ni obvezna, čeprav je obveza v zakonu sprejeta. In ko bodo nekoč zahtevali obvezno uporabo, folk se bo bunil, bodo pa folku rekli, pa saj obveza je v zakonu že od leta 2020, zaka se šele sedaj bunite? Kje ste bili prej. Ja žaba se počasi kuha.

Elektronska vinjeta zgolj sredstvo za plačilo cestnine. To nima nobene veze z nadzornimi kamerami, ki so tam že od pamtiveka. Tudi pri klasični (nalepka) vinjeti te lahko preko teh obstoječih kamer "vohunijo". Enako ti lahko "vohunijo" preko telefona, ki ga imaš v žepu (vidijo bazne postaje na katere si priklopljen, potem pa je tu še triangulacija). "Vohunijo" te tudi preko plačilnih kartic in turističnih bonov. Da domačega interneta niti ne omenjam...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe