Aplikacija za boj proti koronavirusu?!

telefonist

Zelenc'
15. sep 2019
10
8
3
Še vedno se smejim tej ideji. Upam, da se bom še naprej in bodo ljudje le dojeli kakšna burleska je ta ideja!

Se pravi, naložil naj bi si človek aplikacijo, ki bi odajala bluetooth sevanje skozi cel dan. Človek ki nosil pametnjakovića v žepu je ves čas podvržen sevanju, ker zadeva se povezuje z wifiji, GSM odajniki, odajala GPS lokacije,...in sedaj bo še sevala z bluetoothom. Če ne boste sedaj dojeli, da se je temu treba izobniti za vsako ceno potem res ni več upanja za našo civilizacijo. Vse kar so vsi naredili za nas pred nami je izgubljenega. V bistvu bi bil naš propad najboljša rešitev za nas, ker sicer bo zgodovina pisala o naši generaciji kot o najbolj debilni v zgodovini človeštva. Izrečmo si slovo, spomnimo se najlepših trenutkov,...ker konec je sedaj za ovinkom. Zase lahko rečem, da sem ponosen na to kar sem do sedaj dosegel samo rad bi še marsikaj več dosegel. Probajte enkrat mislit še na koga drugega poleg vas samih!
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Mene ne skrbi sevanje, temveč baterija. Če bo BT stalno v Scan modu, bo mimogrede skuril baterijo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Ta aplikacija bo fail, če ne bo neke stimulacije za uporabo. Najmanj, kar bodo morali storiti, je kakšno sodelovanje v nagradni igri (kot je bilo pri FURS-ovi aplikaciji za slikanje računov). Ali pa kakšna davčna olajšava.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Aplikacija ni čarobna palica s jedrom iz feniksovega perja. Sledenje kontaktom so delali praktično povsod po svetu s pogovori in vabili identificiranim osebam. Težave tega postopka so seveda, da terja čas in ljudi. In da okuženi tudi brez pritiska novoodkrite okužbe morda ne bi znali (ali hoteli) identificirati vseh, s katerimi so bili dovolj časa v dovolj tesnem stiku. Sam se za dva dni nazaj ne spomnim praktično nič - s tem da običajno pol ljudi, ki se kvalificirajo, niti opaziš ne niti jih ne poznaš.
Aplikacija informatizira zajem potencialnookuženih ljudi in tako pospeši proces potrjevanja (ali zavračanja) novih okuženih. Ker ne bo javila vseh okuženih (nekateri nimajo telefona ali aplikacije, drugi so se nalezli pred predpisanimi 15 minutami, kaj kitajski virus ve, koliko je 15), bo še vedno potreben postopek z pogovori in vabili, samo da bo večina (in še ko) že vedela, da so potencialno bolni.

In tu se zaplete. Če za te identificirane (ali potencialne) nimamo ustreznih postopkov, nismo naredili veliko. Če ga pošljemo v karanteno, pri tem pa tvega izgubo službe - kdo se bo sploh javil na pregled? Nekateri si realno ne morejo privoščiti bolniške, tudi v normalnih časih ne. Ne pozabimo, da smo v Sloveniji imeli začetno iskanjekontaktov, pa je popustilo - ni bilo ustrezno, ni prineslo rezultatov in končali smo v zaprtju. En zdravnik smučar se je javil, da je bil na smučanju, pa so mu rekli, lepo, sedaj pa na delo. Lahko bi vzel dopust in šel v samoizolacijo - ampak koliko ljudi bi to v resnici naredilo?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Kako že pravijo... korenček ali palica. Če bi začeli z represivnimi prijemi, bi bil to zame razlog, da iz omare potegnem dovolj star telefon, da aplikacija ne bo podprta. Potem pridemo pa počasi do ustavnih pravic, preko katerih tudi veliki vodja ne more.
Glej, če ne zlepa pa zgrda. Korenček in tisto.
Glede starega tel in nedelujoče aplikacije. Ja boš pa peš šel, pa nekdo drug v trgovino, pa v park ne. itd. Zopet o kerončku
Do sedaj so ljudje brez prisile ali z prisilo dali tak program gor. In koliko je bilo ustavnih pritožb? In koliko je bilo ustavnih pritožb rešenih v prid unih?

korenček ali palica? roka roko umije! skupaj (naj)močnejši! ti meni, jaz tebi! roka ima 5 prstov, ne enega!
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Stvar je zelo preprosta. Diskriminacija ljudi glede na kupno moč pač ni ustavna in tudi v izrednih razmerah ne bo. Ljudem glede na finančne zmožnosti (in nakup telefona je finančen zalogaj) omejevati dostop do trgovin, javnega prevoza ali drugih stvari pač nikoli ne bo prestal ustavne presoje... niti v izrednih razmerah. Pa naj mi država kupi kompatibilen telefon (korenček). Jaz aplikacije nalagal ne bom... javnega prevoza ne uporabljam, v trgovinah pa že od marca nisem bil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: telefonist

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Maš point. Res je. Glede na opisano, pa ne da bi ti jaz dovolil, je aplikacija pri tebi nesmiselna! Lajko da paziš(?) kaj in kako s stiki.
Tisti, ki pa skrbi za zdravje, lahko zahteva aplikacijo. Je masko, je dal karanteno, je dal omejitve gibanja in zbiranje. Rezultat so JASNI!
Bolezen, kot je konkretna ta viris, lahko potamani 90% SLO ali blažno oteži življenje 2 mil. In kot so že dejali - in jim dali prav, je skupina pred posameznikom.
So jedli mrtvece, so pili urin, so si roko odreazl. Vse v zadnji 30 letih. Ogroženo max 20 ljudi, ne 2 mil kot tu.
Kaj misliš, kaj je bolje, da v vojni ubiješ ali raniš nasprotnika? Virus vs Človek? Gledano s stališča napadalca, virusa!
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Samo zato, ker si si izmislil diskriminacijo glede na kupno moč, še ne pomeni, da imamo s tem opravka. Niti ne bi nič kaj dosti rešili, če bi vsakumu, ki telefona nima, potisnili v roke en odslužen samsung. Ali novega.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Dajte no; BT imam vklopljen 24/7 pa ni problema z baterijo - dva dni če imam malo klicev, če več pa je zvečet na 40%.
Tudi jaz imam vklopljenega 24/7, samo to pri tem nima veze. Tvoj in moj telefon gledata samo to, če so v bližini naprave, s katerimi si bil že prej sparjen. Pri tej aplikaciji boš pa neprenehoma v modu, ko skeniraš, če so v bližini druge naprave z BT. in v tem modu je velika poraba baterije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: telefonist

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Tudi jaz imam vklopljenega 24/7, samo to pri tem nima veze. Tvoj in moj telefon gledata samo to, če so v bližini naprave, s katerimi si bil že prej sparjen. Pri tej aplikaciji boš pa neprenehoma v modu, ko skeniraš, če so v bližini druge naprave z BT. in v tem modu je velika poraba baterije.
Pa saj so znižali cene elektrike.
Boš že napolnil.!!!

Glede na to kakšne fobije z baterijo imaš sem prepričan da si lastiš Iphona.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Samo zato, ker si si izmislil diskriminacijo glede na kupno moč, še ne pomeni, da imamo s tem opravka. Niti ne bi nič kaj dosti rešili, če bi vsakumu, ki telefona nima, potisnili v roke en odslužen samsung. Ali novega.
1.) Moje osebno mnenje je pač, da je taka aplikacija bullshit. Sploh pri nas, kjer virusa v prostem okolju praktično ni več.
2.) Primarni namen aplikacije ni to, da bodo tebe opozorili "ej mogoče si okužen", ker predenj bi bil eden izmed tvojih stikov potrjeno okužen, bi bilo že dolgo prepozno... s takimi aplikacijami želijo predvsem "raziskovati", kako se virus širi... v takih raziskavah pa enostavno ne mislim sodelovati.
3.) Tisti, ki pravi, da take aplikacije ne posegajo v privacy, naj pa še enkrat razmisli. Če Apple in Google ne delita podatkov s tretjimi osebami, še ne pomeni, da jih nimata sama. Za Apple me še ne skrbi toliko... Google jih bo pa na dolgi rok gotovo izkoristil. Poleg tega se pa marsikje ne strinjajo s politiko Appla in Googla, ki prepovedujeta vzporedno uporabo GPS-a in zato razvijajo svoje aplikacije, kjer pa nihče pojma nima, kaj počnejo s podatki. In če komu ne zaupam, so to politiki.
4.) Dejstvo je, da marsikdo nima dovolj novega telefona, da bi na njem poganja tako aplikacijo. Kar poglej trend pri razvoju aplikacij... nove delajo večinoma na 2 leti starem OS-u. Potem je pa še vedno kar nekaj ljudi (predvsem kritične skupine... khm... penzionisti), ki niti nimajo pametnega telefona.
 
  • Všeč mi je
Reactions: telefonist