Antipsihotik

Alien122

Zelenc'
7. feb 2020
5
0
1
Pozdravljeni!

Stara sem 23let, pred dvema letoma sem bila 10dni v psihiatrični bolnišnici. Začelo se je tako, da sem se vedno bolj začela zapirati vase in bila večino dneva v sobi v samoti, popolnoma zgubila 'veselje' do vsega. Zacela sem slišati glasove v glavi s katerimi sem se v mislih pogovarjala, narekovali so mi kaj moram narediti. Med vožnjo z avtom npr. so mi govorili naj vozim počasi in previdno. Imela sem tudi dva previda. Enega dneva pa sem se začela jokati prav zmešalo se mi je, tako sem pristala v psihiatrični bolnišnici. Tam so mi predpisal antipsihotik Aryzalera 5mg.

Še vedno pijem tablete. Ampak se vedno nisem ok. Problem imam z koncentracijo, misli mi kar uhajajo... So razpršene, nisem fokusirana. To mi predstavlja problem saj se npr. zelo, zelo težko učim ali ko poslušam sogovornika težko sledim. Kot bi vse pozabila kaj je povedal.

Glasovi v glavi in previdi se niso ponovili odkar sem odšla iz bolnišnice.

So mogoče problem te tablete glede koncentracije in zmedenih misli?

Psihiater mi je rekel, da imam tesnobo. Jemljem pa antipsihotike, torej je huje kot tesnoba. Kar sem po googlu brala bi najbolj primerna diagnoza bila bipolarna motnja.

Lep pozdrav
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Tukaj si na pravem mestu. Tudi jaz bi ob pojavu prEvidov najprej vprašal vsevedni Alter za mnenje in nasvete!
Obstajajo sicer osebki, ki take zadeve študirajo ohoho let... sam mi tukaj že vse to vemo in nam ni treba študirat, da bi lahko delili nasvete.
 

Alien122

Zelenc'
7. feb 2020
5
0
1
Tukaj si na pravem mestu. Tudi jaz bi ob pojavu prEvidov najprej vprašal vsevedni Alter za mnenje in nasvete!
Obstajajo sicer osebki, ki take zadeve študirajo ohoho let... sam mi tukaj že vse to vemo in nam ni treba študirat, da bi lahko delili nasvete.
Kot sem napisala hodim k psihiatru. A mi ta ne dovolj pomaga, se svoje diagnoze ne vem. Mislim, da ni prav nič narobe če malo povprašam za mnenje ljudi. Mogoče se pa kdo najde z podobnimi problemi.
Lp
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pojacaj spanje na 8 ur...
Kako se prehranjujes? Morda ti manjkajo kaki vitamini in minerali in se posledicno mozgani ne opomorejo...posledica se na tebi pac morda tako odraza. Na drugemu pac drugace...
Pri spanju mozgani cistijo odpadne snovi in se obnavljajo...z dodatnim spanjem bos pripomogla k temu, s pravilno prehrano pa omogocila, da mozgani sploh dobijo ustrezne snovi.
Tablet ne morem komentirat...preglej komplet navodila, ki so noter...
Vsak dan pejd na sprehod v naravo...psiha je k.urba in ce se dovolj sprostis pri sprehodu, dodatno pripomores, da se sproscajo snovi v telesu, ki pomagajo. Pocasi bi moglo bit bolje, ampak ne cez noc.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Alien122

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
Ali si imela kakšen zelo stresen dogodek v življenju? Ali te kakšna stvar zelo skrbi?

6 ur spanja je premalo. Kako pogosto sanjaš?
 

Alien122

Zelenc'
7. feb 2020
5
0
1
Ko so toplejši dnevi grem vsake tolko s kolesom, drugače ne kaj preveč. Prej sem bila veliko več aktivna.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Mogoče obstaja skupina, kjer se zbirajo ljudje s podobnimi težavami in poteka izmenjava izkušenj. Načeloma bi zanjo morali vedeti v bolnišnici, kjer so te zdravili.
Za veliko stvari pomaga rutina. Če je fizična aktivnost delna rešitev, potem si izberi tisto, kar je možno v VSAKEM vremenu in jo delaj po urniku. Denimo hoja ali tek sta možna v Sloveniji prav vsak dan. Ali pa kake skupinske vadbe v notranjem prostoru.