Android ne prepozna PIN-a za odklep

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Pozdravljeni,

danes se mi je mobitel samodejno ponovno zagnal. PIN za sim prepozna za odklepanje zaslona pa ne. PIN je seveda pravi samo android ga kar naenkrat ne prepozna več.

Kakšna ideja kaj storiti?
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Sprememba...sedaj je prepoznal PIN.

Sem notri ampak razen nastavitev in morda še kakšne malenkosti ne morem nič odpreti. Piše "uporabniški podatki zaklenjeni"
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Če je tvoj telefon, zna bit, da crkuje SIM-ka ... meni je tako po 3-h letih počasi crknila od HOT. Najprej je hitreje spraznila baterijo, pol pa se en dan ni hotela več povezat na omrežje ...
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Telefon je moj. PIN za SIM je ok in jo odklene.

Za odklepanje sem imel nastavljeno prepoznavo obraza (Huawei). Danes pa se mi samodejno ponovno zagnal. Od takrat naprej prepoznava obraza ne deluje več ampak zahteva nadomestni PIN.

PIN seveda poznam, saj sem ga dostikrat vpisal zaradi maske =)

PIN za odklepanje zaslona odklene telefon in pridem notri ampak samo vidim ikone....lahko odprem nastavitve in brišem programe in še kaj. Ne morem pa recimo odstaniti zaklepanja zaslona. Ko vpišem enak PIN ostane zaslon črn in dam nazaj....vse enako kot prej....

Na google najdem samo to, da jim PIN-a ne sprejme oz. so ga pozabili. Ne najdem pa primera, da te spusti notri in potem nič ne moreš....nikamor...tudi do slik ne, SMS. klicev, imenika.....lahko pa klice sprejemaš....
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Samo razmišljam. Telefon ti je ponudil odpiranje s PIN kodo. Ko si tako odprl telefon s PIN kodo, ima morda telefon še vedno v spominu tvoj obraz za prepoznavanje. Pokusi v nastavitvah za odklepanja kaj urediti. Zbriši prepoznavo obraza? Morda je to to.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Po ponovnem zagonu prideš v telefon samo s pinom. Prstni odtis in prepoznava obraza se aktivirata naknadno.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Samo razmišljam. Telefon ti je ponudil odpiranje s PIN kodo. Ko si tako odprl telefon s PIN kodo, ima morda telefon še vedno v spominu tvoj obraz za prepoznavanje. Pokusi v nastavitvah za odklepanja kaj urediti. Zbriši prepoznavo obraza? Morda je to to.

Sem poizkusil ampak se ne da. Vpišem PIN in samo "utripne" in se ponovno pojavi polje za vnos PIN-a. Če ga še enkrat vnesem se pa samo zapre in me vrže na osnovni zaslon z ikonami.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Kaj pa Factory reset? Kombinacija za prit v Recovery ti je verjetno znana, če ne pogooglaj, potem pa Factory reset...

To je seveda opcija vendar zadnja. Danes sem počistil še predpomnilnik.

Samo je enako pridem notri kjer pa nič kaj dosti ne morem. Nekako kot, da na pol prepozna PIN.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
veš ko je cigan ciganki za hec nogo bek ftrgal, ciganka je pa umrla, ker ni poznala heca