Analogni telefon ne zvoni

m_k

Pripravnik
3. okt 2007
32
0
6
Sedaj imam telefon preko Telemacha, kabelski modem. Ta modem ima analogni izhod, naprej gre pa IP. Gor je priklopljen analogni brezvrvični aparat Siemens Gigaset 2010. Vse deluje vredu, samo telefon (bazna enota), ne zazna zvonenja, ko linija zvoni. Včasih za trenutek zazna in zazvoni samo enkrat. Če gor priklopim en star predpotopen telefon, zvonenje deluje. Prej je bil ta Gigaset priklopljen na analogno Telekomovo linijo in je zvonenje delalo OK.

V čem bi bil problem, oz. ali je že kdo imel podobne težave. Na Telemachu pravijo, da niso nič krivi.

Hvala za odgovore.

lp
 

m_k

Pripravnik
3. okt 2007
32
0
6
Odvisno kaj pomeni navaden. Je pa telefon, ki je sestavljen iz bazne enote in prenosne slušalke. Bazna enoto je mogoče priklopiti samo na analogno linijo. Na bazno enoto se lahko registrira do 6 slušalk, prenos med njimi pa je po standardu DECT. Bazna enota ima tudi zunanje napajanje.
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
telefoni baje zvonijo zato, ker se v času klica na liniji poveča napetost. Mislim, da je še dandanes tako - lahlo pa kdo da merilnik gor pa se pokliče
smile-1.gif
Stari telefon je verjetno bolj občutljiv na to napetost in zazna, medtem ko ta novejši ne. Predlagam da poskusiš še s kakim tretjim telefonom. Možno je, da modem oddaja prešibke signale ob zvonenju in jih bazna postaja ne zazna. Potem lahko prosiš svojega operaterja za nov modem...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.501
4
38
m_k, ali imaš telefon direktno povezan na modem, ali je vmes še telekomova inštalacija po hiši/stanovanju? Če imaš telefon direktno na modem v tel1 priključen, pa se ti to dogaja, potem ni druge kot menjava telefona, ker ali dela ali pa ne dela na voip-u... jebiga
frown-1.gif
 

m_k

Pripravnik
3. okt 2007
32
0
6
Sem uspel rešiti problem par dni nazaj.

Po razbijanju glave in študiranju, različnih povezavah telefona z modemom, načrtih kako bom priklopil osciloskop in meril signal zvonenja, je rešitev bila zelo preprosta.

Reštartal sem modem in od takrat deluje vse normalno.

Še vedno mi ni jasno zakaj prej samo zvonenje ni delovalo.
Sem pa opazil, da sedaj ko dvignem slušalko se sliši neprekinjen ton ('tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu').
Pred reštartom, je bil ton takšen kot je pri navadnih analognih linijah ('tu tuuu tu tuuu tu tuuu ...').

Nič mi ni jasen, sem to sporočil tudi Telemachu, pa tud njim ni bilo čist jasen, vendar se noben sedaj ne sekira ker stvar super deluje.

lp