Alu-kamnita ograja (z "gitrami")

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Torej omislil bi si tako ograjo, pa me zanima, če je kak mojster pri nas, kake so kaj cene metra ipd...

Torej kaj takega, samo da bi bilo 200cm visoko in ne predebelo;


kamnite-ograje2.jpg



- kako se to dela, se betonira "škarpa" v tla ali je to napol samostoječe?
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Tako balkonsko ograjo ima OPARA v trebnjem------čeprav sem prištaš lesenih ograj-sem jo vseeno kr nekaj časa gledal in se čudil ,kaj se vs ljudje ne spomnijo
Drugač pa kr dobro zgleda.
Je pa OPARA-gostilna in pražarna
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Problem je ravno v tem da m2 zicnega skeleta stane se mi zdi okoli 50eur(mogoce pa tudi z kamenjem vred), prava skarpa pa recmo 80eur, kar je seveda razlika, ampak je zame razlika med prav skarpo in tole.

V kranjski gori pri smuciscu imajo zelo velko razlicico te zicne skarpe
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Pa te firme so čisto f*kjene s temi cenami, da mi obkolijo grunt z nekaj železja in kamenja, bi oni meli preko 9 jurjev.


Boma lepo s fotrom pri švabih kupla toto žico, stric ki je specalist za nizke gradnje nama bo naredil "škarpo" v
tla, betona nevem če bo za več ko 200€, nato bomo te stebriče zakoličli not in zadevo napolnili s kamenjem ki mi ga rade volje
šenka kolega ko imajo doma šoderjamo.

Nevem če vidim preko jurja tukaj, bol 800 kot jurja, vsi stroški kompletno, zadeva pa bo zgledala identično.


Za 9 jurjev si postavim pred bajto fontano in to tako da se z avtom zapelješ okoli nje do vhoda, pa še bi ostalo za 3 tedne
Španije.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Predračun za podobno ograjo..35 metrov 180cm višine, brez kamenja brez dela 2.600€ +ddv...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Mah prevara je ta ograja, v osnovi se gre za nekaj železja in nekaj betona + delo zahtevno za enega domačega mojstra
ki zna sam nekaj naredit okol koče.

Mater, marleska stane 50k, ograja pa 17 + še kamenje, pa kaj so zmešani?

Za 17k morem met kovano ograjo z cimpresami in elektro pomičnimi vrati na pilota, vseskupaj pod kamerami celo posestvo.
Ma 5 jurjev nebi dal, sam sem računal tu 3k komplet, pa bi še s fotrom malo asistirala pri fizičnem delu.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
He he to sm ti jest hotel povedat, pac nekaj zice in kamenje ki je itak "zastonj", pac misli folk da bo taka ograja stala 2000eur okol bajte pa je samo cca 30% cenejsa od prave skarpe.

Pac danes iscejo in najdejo zalo enostavnejse izvedbe in posledicno tudi slabse, vsaj 10x enostavnejse, a nakoncu je se cena samo 20% ceneje od prave zadeve. To mi nikoli ne bo slo v racun in ko ti zraven se obrtnik joka da je dal ze toliko popustov da se za kruh nebo imel.

PS: enkrat mal za stos vprasaj koga koliko je dal dnarja za kaksno ograjo okol bajte 40m ki ima pravo kovano ograjo gor, te bo na rit fuknilo. Je priblizno glih toliko kot ti omenjas da stane marleska
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ju3 sem v .de, pa sem nasel eno firmo ki majo to ograjo (80%-a-like), torej samo "kovino", 679€
wink-1.gif
, s stebrički vred.

Beton še, kamenje mam napol zastonj, + stricu simboličnih 50 za 3 dni popoldanskega dela, tako sn reko, pod jurja jo vidim.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Ju3 sem v .de, pa sem nasel eno firmo ki majo to ograjo (80%-a-like), torej samo "kovino", 679€
wink-1.gif
, s stebrički vred.

Zaupaš to širni Sloveniji, mogoče še bo kdo rabil?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
ksz..

sosed si je omislil takšne ograjo, mislim da je tista ožja, in ima "problem", ker je not nametal kar veliko kamenje in sedaj ima luknje, oz se vidi skozi.
Kakšno kamenje se sploh priporoča za takšno ograjo, oz če ima kdo ozko kamnito ograjo, kakšno kamenje ima, da ni vmes lukenj?