Alternativa Adobe readerju

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Kot v naslovu, adobe reader postaja nagravžno vsiljiv, updejta v ozadju brez kontrole, reklamira polno verzijo.

Gledam open source alternativo:


Nenavadno ime Sumatra, ampak ne sodimo po imenu?

Morda še kakšna opcija?
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz sumatro uporabljam že leta. Čisto majhen programček, nič ne najeda, odpira vse PDF-je, edina pomanjkljivost je da nima ok prikaza digitalnih podpisov na PDF-jih (pa podpisovat ne moreš z njim). Če tega ne rabiš, ampak imaš za branje PDF-ov, potem je to to. Obstaja celo portable verzija. Skratka jaz imam default za odpiranje Sumatro ker je res hitra stvar, če moram pa kaj podpisovat ali preverjat pa desni gumb v Explorerju-> open as Acrobat...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Jaz sumatro uporabljam že leta. Čisto majhen programček, nič ne najeda, odpira vse PDF-je, edina pomanjkljivost je da nima ok prikaza digitalnih podpisov na PDF-jih (pa podpisovat ne moreš z njim). Če tega ne rabiš, ampak imaš za branje PDF-ov, potem je to to. Obstaja celo portable verzija. Skratka jaz imam default za odpiranje Sumatro ker je res hitra stvar, če moram pa kaj podpisovat ali preverjat pa desni gumb v Explorerju-> open as Acrobat...
Sumatra je top shit, vendar je na žalost prikazovanje podpisanih pdfjev in podpisovanje must have....
Jebiga pr nas pogodbe že od nekdaj elektronsko podpisujemo, praktično ni ene stvari več na roke podpisano in skenirano.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Jaz sumatro uporabljam že leta. Čisto majhen programček, nič ne najeda, odpira vse PDF-je, edina pomanjkljivost je da nima ok prikaza digitalnih podpisov na PDF-jih (pa podpisovat ne moreš z njim). Če tega ne rabiš, ampak imaš za branje PDF-ov, potem je to to. Obstaja celo portable verzija. Skratka jaz imam default za odpiranje Sumatro ker je res hitra stvar, če moram pa kaj podpisovat ali preverjat pa desni gumb v Explorerju-> open as Acrobat...
kako to misliš da ne pokaže podpisa ok?
podpisovanje me tolko ne zanima, branje
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Sam uporabljam foxit reader, se mi zdi, da podpira tudi podpisane dokumente.
Izjemno zadovoljen.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Rukni oboje gor (foxit pa sumatro, slednja je itak portable tako da ni treba nič inštalirat), pa preizkusi kaj ti bolj sede.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Rukni oboje gor (foxit pa sumatro, slednja je itak portable tako da ni treba nič inštalirat), pa preizkusi kaj ti bolj sede.
Sem oboje sedaj pogledal pa v obeh pokaže enako (mislim na podpisan .pdf, enako je zgoraj desno pri obeh).

Sumatra ultra kratka, foxit pa kar obsežen program.

Zaenkrat ne vidim problema pri Sumatri... za branje vseh .pdfjev...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Super, samo da si našel pravo stvar zase. Pristnosti podpisa ne moreš preveriti, pa če PDF nima vizualne interpretacije podpisa (nalepke na PDF-ju) potem ne veš ali je PDF podpisan ali ne (če seveda to rabiš). PDF je namreč lahko veljavno podpisan brez vizualne interpretacije (to je tista nalepka). Adobe ti ga označi kot podpisanega tudi brez tega stickerja (nalepka gor itak ni podpis).
Pa še par drugih stvari nima, mislim da so s formsi (obrazci) neke stvari, ampak jih skoraj ne srečujem tako da ni težav.
Kot si napisal - za branje je meni top tako glede velikosti samega programa kot hitrosti delovanja.
Foxit je pa bolj alternativa Acrobatu, za tiste ki želijo v tej smeri.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP

pa ta?
Screenshot_20231231_085326_Chrome.jpg