Alter knjižnica

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Mogoče malce čuden naslov, vendar naj obrazložim.

Vsako leto kupim kar lepo število knjig in ko jih preberem, jih običajno posodim še prijateljem,... nato pa te knjige končajo na polici regala. Kupujem več ali manj potopise, se pa najde vmes tudi kaj kuharskega, zgodovinskega, gradbeniškega,...

Tukaj se na vas obračam z eno željo. Namreč, tu smo zbrani z vseh vetrov in je spekter prebranih knjig, ki jih imate na policah verjetno zelo širok. Ste za to, da bi npr če nekdo povpraša po določeni knjigi, bili pripravljeni to knjigo posoditi? Nekateri boste verjetno skomignili z rameni in si mislili 'pejd si to sposodit v knjižnico' ali pa kupit. Vendar temu žal ni tako. Mnoge starejše in že zdavnaj uničene knjige so namreč 'svetlobna leta' pred dandanašnjimi (npr. učbenika anorganske kemije letnik 1967 sta še danes pojem kvalitetne razlage). Pa ne gre tu le za učbenike, gre za knjige na splošno!

Bi sodelovali v takšni izposoji knjig?

Btw: če kdo od vas študira ali pa ga zanima kaj o gradbeništvu, lepo prosim. Imam par 10 kg knjig, par 10 kg člankov in par 100 pdf publikacij s področja gradbeništva.

Bom pa kot prvi povprašal: ima kdo za posodit knjigo 'Beton: struktura, svojstva i tehnologija' avtorja Ukrainczyk (l 1994).

Hvala.

LP
Franci
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Jaz lahko posodim 4to in 5to knjigo A song of ice and fire by George RR Martin.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
Dobra zamisel. Če se v moji skromni knjižnici kaj najde, se odzovem. Bom spremljal zadevo.

Knjiga, ki jo iščeš je na voljo v pdf obliki na Scribd . Za mesečno naročnino pričakujejo 9$ oz. 5$ za enkraten download (če sem prav razumel).
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
O podobnem sem razmisljal tudi sam. na voljo mam nekaj zadev o PHPju, centOS kar se tice strokovnih zadev. Pol pa se kar nekaj romanov. Ko dobim nazaj, bo na voljo RAF survival handbook (ki naj bi bil pod vsakim sedezem RAFovih letal), london underground (razlicni podzemni sistemi v londonu - ja tube je le eden izmed njih) itd...

Feel free to ask.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Mogoče malce čuden naslov, vendar naj obrazložim.

Vsako leto kupim kar lepo število knjig in ko jih preberem, jih običajno posodim še prijateljem,... nato pa te knjige končajo na polici regala. Kupujem več ali manj potopise, se pa najde vmes tudi kaj kuharskega, zgodovinskega, gradbeniškega,...

Tukaj se na vas obračam z eno željo. Namreč, tu smo zbrani z vseh vetrov in je spekter prebranih knjig, ki jih imate na policah verjetno zelo širok. Ste za to, da bi npr če nekdo povpraša po določeni knjigi, bili pripravljeni to knjigo posoditi? Nekateri boste verjetno skomignili z rameni in si mislili 'pejd si to sposodit v knjižnico' ali pa kupit. Vendar temu žal ni tako. Mnoge starejše in že zdavnaj uničene knjige so namreč 'svetlobna leta' pred dandanašnjimi (npr. učbenika anorganske kemije letnik 1967 sta še danes pojem kvalitetne razlage). Pa ne gre tu le za učbenike, gre za knjige na splošno!

Bi sodelovali v takšni izposoji knjig?

Btw: če kdo od vas študira ali pa ga zanima kaj o gradbeništvu, lepo prosim. Imam par 10 kg knjig, par 10 kg člankov in par 100 pdf publikacij s področja gradbeništva.

Bom pa kot prvi povprašal: ima kdo za posodit knjigo 'Beton: struktura, svojstva i tehnologija' avtorja Ukrainczyk (l 1994).

Hvala.

LP
Franci

Odlična ideja!
smile-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ko dobim nazaj, bo na voljo RAF survival handbook (ki naj bi bil pod vsakim sedezem RAFovih letal).

Take in podobne zadeve bi znal najt na zbiralci.com, kolekcionari.com, wermacht odlikovanja itn...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ja jaz bi rad dobil nazaj od cloveka ki sem mu zadevo posodil cca 3 leta nazaj in mi je do danes ni vrnil
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ja vem, saj sem razumel.
grin1.gif


V mislih sem imel, če bi želel nabavit še kaj podobne literature.

Meni je eden dolžan Krautov priročnik še od srednje šole.
10.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
ksz

Vidim, da vas je nekaj zainteresiranih za tovrstno posojanje knjig. Apollo, za RAF survival book se priporočam (sem pa tudi zasledil, da je SAS izdal podobno publikacijo), če jo boš dobil nazaj. Zanimivo, imel jo je tudi moj brat, posodil jo je nekemu 'prijatelju' in je nikoli ni dobil nazaj.

Lahko povem, da se je med vami že našel nekdo, ki ima pdf knjige po kateri sem v uvodnem postu povpraševal. Čakam le še, da jo pošlje na mail.

Drugače pa, glede na temperature in dopustniške zadeve, ki dogajajo te dni, imam pri roki tri jadralske potopise:
Jure Šterk - V modri neskončnosti
Jože Mušič - Melodije vetra
Miran Tepeš - Z vetrom


Sicer pa, skupaj bomo zadevo očitno (glede na začetni interes) dograjevali in nadgrajevali.

LP
Franci
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Odlično. Tudi sam imam nekaj knjig doma sicer v tiskani izvedbi bolj iz smeri računalništva.
Lahko se pa deli tudi pdf-je?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
S "talanjem" pdf-jev smo že začeli
smile-1.gif
Seveda se lahko deli pdf-je, saj smo v 21. stoletju :D Mogoče bi lahko razmišljali v smeri skupnega spletnega prostora, kjer bi zadeve uredili tematsko in bi vsakdo lahko nalagal in vlekel, kar želi...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ja skupni prostor bi bila fantastična zadeva. Osebno še nimam serverja doma, da bi gor zmetal zadeve, je pa v planu v kratkem.
Če ni skupnega prostora, bi bil dobrodošel vsaj kakšen spisek, kaj kdo ima?
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Pomoje spisek kaj kdo ima niti ni potreben. Enostavno vprašaš, če ima kdo to in to publikacijo (bodisi v knjižni izvedbi, pdf,...u name it), ali pa vprašaš npr za določeno področje in počakaš na morebiten odgovor. Sam imam namreč toliko knjig, da če bi začel pisati spisek, bi to pomoje marsikoga odvrnilo od prebiranja, kaj vse se nahaja na mojih policah. Pa da ne omenim še ogromnega števila pdf člankov etc. No, to je zgolj moje razmišljanje, verjetno bi se pa res dalo na nek način izdelati nek 'katalog' knjig, ki so na voljo. Bo očitno treba razmisliti v tej smeri.

Sicer pa, meni je mistique poslal pdf, po katerem sem spraševal in danes je moja diploma spisana do konca
smile-1.gif
).
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Ja, ampak kako bi pa taka izposoja izgledala, mislim fizično? A to bi šlo preko pošte, a bi se bilo treba nekje srečat in si knjigo izmenjat al kaj?
cheer.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
jest pa iščem:
g

nikjer ne najdem "free" pdf.
 
Nazadnje urejeno:

Jst10

Pripravnik
1. sep 2008
149
0
16
Super ideja. Sam sem zaenkrat večino knjig v "močnejših" tujih jezikih (predvsem angleščini) dobil na portalu: http://library.nu/
Upam, da bo tudi vam v pomoč
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno: