Aliexpress naročanje

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Včeraj in danes (na drugem računalniku) sem želel naročiti nekaj drobnarij pri Aliexpress, vendar, ko pritisnem gumb BUY ali ADD TO CART se ne zgodi nič. Včeraj sem po večkratnih poskusih le uspel naročiti nekaj zadev, vseh žal ne. Zanima me, ali ima še kdo podobne težave?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Adblocker imam na domačem računalniku. Na službenem ga ni, pa prav tako ne dela.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Poskusi drugi browser - IE, Chrome, Firefox...
Meni na chromu nikoli ne dela problemov...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Tudi preko Chrome mi ne dela. Zanimivo pa je, da lahko dodajam na Wish list. Kitajska posla...
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
468
16
18
Pri nekaterih artiklih ti da na izbiro več barv. Dokler ne izbereš barve, ti artikla ne da v košarico.

LP Sandi
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Sem izbral barvo in ni delalo. Določeni artikli sploh ne delajo. Mogoče jih ni več na zalogi, ali karkoli. Je pa res potrebno biti previden da označiš in barvo in velikost itd...
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Namenska aplikacija za Android Aliexpress ti omogoča precej cenejše naročanje artiklov.Cena na stacionarcu je ponavadi kar precej višja kot na mobilu.
11.11. so še dodatni popusti ki jih lahko zbukiraš že sedaj,plačaš popust in ob navedenem datumu doplačaš še razliko.Če ne kupiš dobiš vračilo predplačila.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Lahko pa skeniraš QR kodo na spletni strani in dobiš to ceno. Ni pa nekih hudih razlik ponavadi, par c. :) 11.11. je pa nateg, ceno zvišajo, potem pa kao popust. Še vsako leto je bilo tako. :)
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
468
16
18
Naročil izdelek. Banka mi je trgala nekaj pod 22€. Carina mi pošlje naj jim pošljem koliko sem plačal. Jim pošljem izpisek Mastercarda.
Oni mi računajo 12,35€ postne storitve in uvozne dajatve, ker sedaj izdelek na strani stane 28,80 USD takrat pa je stal 24,40 USD. Jih ne briga koliko sem plačal za njega.

LP Sandi
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Izpisek mastercarda ni glih ustrezen dokument, jaz jim vedno pošljem račun, ki ga dobim na mail.
 

AlexaD

Zelenc'
25. okt 2018
3
0
1
Lahko da so problemi z Javo. Sam imam v Chrome Quick Javascript switcher in če je izklopjen mi aliexpress ne deluje pravilno.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Naročil izdelek. Banka mi je trgala nekaj pod 22€. Carina mi pošlje naj jim pošljem koliko sem plačal. Jim pošljem izpisek Mastercarda.
Oni mi računajo 12,35€ postne storitve in uvozne dajatve, ker sedaj izdelek na strani stane 28,80 USD takrat pa je stal 24,40 USD. Jih ne briga koliko sem plačal za njega.

LP Sandi
Ko naročaš si naredi print screen naročila in dodaj še izpisek kartice in to vsaj pri meni vedno velja
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Ko naročaš si naredi print screen naročila in dodaj še izpisek kartice in to vsaj pri meni vedno velja

Ja, to dela (vsaj pri meni)...
Lahko pa narediš print screen naročila kadarkoli - na zavihku "My Ordes" klikneš na "View detail" (nad sliko naročila, desno od "order ID"), pa dobiš to, kar si ti plačal, ne glede na to, kaj je bilo podraženo kasneje... Pa Print screen, pa v (jaz) .jpg in upoštevajo...
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
KSZ, meni tega na carini niso upoštevali, kupil slušalke po hudo dobri akciji, ki so jo imeli na originalnem Blueedio shopu na Aliju. Potem pa na carino pošljem tale invoice iz Alija, pa izpisek iz kreditne kartice, pa nič. Oni so gledali link na izdelek, ki je bil potem seveda 50% dražji. In sem plačal carino na to.... J... jim mater.
Obstaja sploh kak način, da do tega ne bi prišlo, kakšna uredba da jim jo za brišem v glavo :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Jah čisto zakonsko je vrednost blaga vedno enaka njegovi dejanski tržni vrednosti. To tudi je smisel carine, da se ščiti gospodarstvo. Če si dobil nekaj zelo poceni ti BP nabijejo dejansko tržno vrednost ki jo pač določijo po nekih kriterijih, enako velja za zastonj stvari ki ti jih pošlje stric iz amerike. Na srečo so vsaj toliko neumni da vzamejo "kitajske" cene, če bi se šli čisto po "pravilih" bi morali vzeti cene na domačem trgu ki ga ščitijo, saj je to ves namen uvozne carine.