Ali res rabimo umetnike?

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Pr'Hostar je bil edini slovenski film, ki je od predvajanja v kinih naredil nekaj dobička - pač bi posnet z minimalnimi stroški.
Vsi ostali državno financirani filmi, vključno s Petelinjim zajtrkom, ki je bil do Pr'Hostar najbolj gledan slovenski film v kinu, pa delajo samo izgubo.
In, če je Petelinji zajtrk imel izgubo, potem si verjetno sam lahko predstavljaš, kako to šele izgleda pri kakšnih drugih bolj "umetniških projektih" npr. tipa "Jaz sem Janez Janša" itd...:valjamse:
.
Kar se državnega financiranje filmov tiče je že pred 10+ leti Mitja Okorn vse povedal - in zdaj ni nič drugače.
Financiranje NAŠIH™ oz. tistih "ki se ne znajdejo" itd... ...pač "zastonj kosila" plačana z davkoplačevalskim denarjem.

Ali obstojajo finančni podatki dobrih slovenskih filmov kos so Kekci, pa To so Gadi in podobni res uspešni filmi?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.130
113
Ko slišiš "slovenski film" veš da gre za presežek umetnosti tudi na svetovni ravni. Še bolj smešno je, ko gledaš v eltu recimo 5 filmov in pa kakšno nadaljevanko in noter 5 istih igralcev, kot da slovenija res nič ne premore..seznami pa neskončni. Slo sklad bi moral dat keš za en film na letu, in tistega sforsirati tudi na svetovno sceno. Ostali lahko pa delajo kratke agrft filme...če smo že pri filmu... potem bi mogoče mogoče bil kak preboj in bi se vsaj pri filmu začele tudi nedržavne produkcije. Če je lahko hofer posnel reklamo , ki jo že celo leto vrtijo z onim paglavcem...potem lahko tudi drugi kaj naredijo. Kolk je sicer umetniškega v tisti reklami je druga zgodba...sicer pa repajo, potem je ziher na seznamu. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Kamele0N

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.711
113
kod Džej-Zija
Potem imaš pa film Circus Fantasticus, ki so ga želeli nominirani celo za tujejezičnega oskarja, pa ga je tajnica menda pozabila prijavit. :valjamse:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.130
113
ja sej ti odločevalci, verjetno fikusi na seznamih so še bolj svojga denarja vredni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.130
113
ce gledamo umetnike iz preteklosti svetovnega kova, Da vinci, Michelangelo.... so delali umetnine "po naročilu" in prašičje zaslužili, in še danes jokamo poleg, vsak bi mel monalizo doma (magar v kleti), ker slika sama je ološ, daleč od lepe. :evil:

v glavnem možakarji so se znali prodat...ko cekuta... :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ko je Mona Liza nastala folk ni bi razvajen od vsega digitalnega sranja, ki je danes.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Če bi me prej prebral, bi ugotovil, da od dobrega umetnika pričakujem odlično obrtniško znanje in še idejo za povrh. To je tisto, kar da stvaritvi vrednost. Vrednost se pa vidi tudi po tem, kaj o stvaritvi pove test časa. In kot rečeno, Zlatanovih stihov čez nekaj let nihče ne bo poznal, ker nimajo niti vsebinske niti oblikovne presežne vrednosti. Po drugi strani pa Šalamun presega tako čas kot prostor, je znan krepko preko slovenskih meja.

ko že omenjaš Šalamuna, sem vrgel en kolofon na skener...
predvsem, da bomo videli o kakšni nakladi govorimo... in pozor; to je šalamun in to je druga izdaja (po 30 letih od samozaložbe) Pokerja:

IMG.jpg
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.130
113
lahko si pa včeraj pogledal slo film Polsestra...tipični slovenski film...dosti kletja in razklana družina, bizarno. glesdal 15 minut in šel spat.

zmaga 1:33:30 slovenski film v pol minute