Ali naj prodam delnice?

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Imam nekaj delnic Istrabenza in ne vem, če jih je pametno sedaj, ko je Petrol ponudil 110€ za delnico prodati. Za Mercator so vsak dan obveščali kako kaže in da bo posel padel v vodo in tako je tudi bilo, tukaj pa nič ne vem kaj se dogaja. Zasledil pa sem, da Bavčar kupuje delnice Petrola, kar mi je spet čudno. Časa imam samo še do 19.11.
Za Merkurjeve so lepo povedali, da bodo tiste male delničarje, ki jih ne bodo sedaj prodali "iztisnili" iz družbe
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Osebno sem imel 2 kolega ki sta poleti jih prodala za cca 90-95€ vendar sta denar naložila drugam in jima ni žal.
Če boš denar pametno naložil naprej se ti mogoče splača toda noben ti ne bo ziher rekel ja jaja ajajaja oz. ne
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Meni se drugače ne gre, da bi nekam drugam vlagal, samo skrbi me, da ne bi potem, ko bi se zgodil prevzem delnice preprosto umaknili iz borze ali da bi jim vrednost drastično padla.
Ali tako kot moj stari ata, ki jih je vložil tam, ko je bil zaposlen v neko Iskro. Delnice nikoli niso kotirale na borzi in niso imele nobene cene. Pred kratkim je dobil ponudbo, da jih odkupi direktor firme po 2€, če bo čakal naslednji mesec po 1,5€, če bo pa še čakal pa po 1€ in tako je za vse svoje delnice dobil 500€.
bonk.gif
 

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Za Merkurjeve so lepo povedali, da bodo tiste male delničarje, ki jih ne bodo sedaj prodali "iztisnili" iz družbe

Kaj ni tako, da delnic ne morejo umakniti iz borze, dokler ne kupijo vseh 100% ?
 

Cavalierka

Pripravnik
19. sep 2007
118
0
16
osrednje-slovenska
Ne, ni tako. Če se na skupščini sprejme sklep o umiku delnic z borze in če se noben delničar v roku 3 mesecev ne pritoži nad sprejetim sklepom na skupščini delničarjev, sledi umik delnic z borze. To je eno.

Do iztisnitve malih delničarjev pa lahko v skladu z Zakonom o gospodarskih družbah pride takrat, ko ima glavni delničar več kot 90 % delnic. Takrat on določi pošteno ceno za iztisnitev (squeez out) in ko so vsi postopki izpeljani (če ni nobene pritožbe malih delničarjev na odpravnino), ima glavni delničar vseh 100 % delnic in dolžnost izplačati vse male delničarje.
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
saj kratkoročno bo takoj po koncu prevzema padla. kako bo naprej pa težko rečt. za iztisnitev rabjo 90%, kar pa ne bojo dobil, v bistvu gre sam za legalen umik države iz firme (nazaj v na pol državno firmo, skratka iz enga varžeta v druzga) kaj se bojo pa pod mizo zmenil, pa vprašanje