Ali je važno kakšno prenapetostno zaščito imaš?

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem gledal prek ceneje.si prenapetostne zaščite, pa me zanima ali obstajajo razlike med njimi. Res sem gledal tiste cenejše in sicer Belkin. Ali mogoče ve če kdo od proizvajalcev nudi kakšno garancijo oziroma denarno nadomestilo v primeru poškodbe odjemalcev priklopljenih na zaščito? Načeloma bo gor priklopljena klimatska naprava pa občasno še kak manjši porabnik (napajalnik od laptopa, lampa).

Hvala.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Povprašaj pri zavarovalnici, kjer imaš zavarovano hišo/stanovanje.

btw prenapetostna zaščita ne deluje dobro, če nimaš dobre ozemljitve
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa še en en kup drobnega tiska je potebno prebrat in upoštevat marsikatero stvar, zato da ti priznajo njihovo napako in vrnejo denar. v realnosti ni tko na izy, da pošlješ skurjen podaljšk, oni pa teb dnar.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Imam zavarovan samo direktni udar strele, za indirektnega moram doplačat. Moram še zvedeti kolikšno je doplačilo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Imam zavarovan samo direktni udar strele, za indirektnega moram doplačat. Moram še zvedeti kolikšno je doplačilo.
Ponavadi ni veliko...

S tem da prenapetostna zaščita ne zaščiti v primeru strele.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Dobra ja. Ostalo je pa prodajanje megle oz. kontra vprašanje - od kje pa naj še pride dovolj velika prenapetost, da kuri porabnike?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Kaj pol ena prenapetostna zaščita od Belkina, ki je kao tudi zaščita proti streli in nudijo nekih 55 tisocakov garancije (nimam pojma kako to deluje) je ok zaščita al niti ni zaščita? Sem vprašal na svoji zavarovalnici (Tilia) kjer imam zavarovano opremo - standardni paket me pride 45 EUR letno, ce pa hocem se doplacati indirektni udar do vrednosti 1200 EUR pa je za doplacat 18 EUR letno, s tem da je predpogoj da moras kao koristiti prenapetostno zaščito, da bi lahko uveljavljal škodo v primeru udara. In pol se vprašam, kaj sploh zavarujejo? Zatajitev prenapetostne zaščite?
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Poceni prenapetostne zaščite, ščitijo ponavadi samo fazo. Sam sem pa doživel, da je vdarlo po nuli ni skurlo vse. Najbolša varjanta zaščite je spipat kabel ven iz vtičnice.
Te zaščite varujejo le pred manjšimi sunki oziroma nihanji. Sam razmišljam o montaži odvodnikov v elektro omarco, ki so še najbolj "zanesljivi" in varujejo celo hišo.