Ali je Trdi Disk odpotoval v večna lovišča?

mer

Pripravnik
23. sep 2013
51
0
6
Td 1,5TB se večkrat oglasi s par zaporednimi poki, potem se to neha,
ampak diska ne pokaže v sistemu in tudi Windows se ne zažene, dokler ne izklopim Td.
Mogoče se je zaskočila bralna glava???
Upam na ugodno rešitev - rešitev podatkov.
 

mer

Pripravnik
23. sep 2013
51
0
6
Najprej grem kupiti novi Td, da bom v primeru uspešne ohladitve ali segrevanja, lahko prekopiral na novi disk.

Kateri program, mi priporočate za obnovitev podatkov?
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Dokler ga ne "vidiš", ne bo nič z reševanjem podatkov. Nekateri hvalijo program Recuva. Tisto z zmrzovanjem in podobna igračkanja je bolj kot ne "blažev žegen". Možnost je, da boš zadevo samo še poslabšal.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.916
8.963
113
EU
Da bo disk viden?. Ehm, nič razen da ga vzameš ven iz računalnika
grims-1.gif
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.789
66
48
Saj ti je Gonzo prav odgovoril... Če ga vzameš ven, ga boš fiizično videl.

Če pa hočeš, da bo viden v sistemu, pa kaj dosti ne moreš narediti... če ga sistem ne zazna, je torej zelo majhna verjetnost, da dobiš podatke nazaj. Žal... Zato je tako, da obstajajo backup programi... a zdaj ti ne bodo pomagali.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.936
1.253
113
Citat:
Uporabnik mer pravi:
Kaj pa lahko naredim, da bo disk viden?

Začni šparat € za reševanje podatkov če so ti tako pomembni, kakih 40€ bo prišla samo diagnostika.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
iz prve roke 2 primera.

disk 1:
Škrtal ko sem ga priklopil. Dal v zmrzovalnik in pozabil nanj (tako da je bil tam več kot mesec dni
bonk.gif
), ga vzel ven in se ni niti prižgal. Ko se je čez 2-3 ure odtajal, sem ga uspel pognat in ga je windows prepoznal, tako da sem lahko videl kaj je sploh gor (na srečo nič kaj drastično pomembnega). V 5-6 minutah kar je delal mi je uspelo rešiti par GB podatkov, sedaj spet škrta, mogoče ponovim kdaj spet tole z zamrzovanjem.

disk 2:
Štrajknil (WD my book), sem nekaj popravljal z windowsi, ki so začeli reševati "drevesno strukturo" na disku, nakar je dokončno crknil. Dal popravit v pržan (Mikro sistemi), dal zraven še en stari disk (ki je bil že vsaj 4-5 let v predalu), oba so rešili za ~700eur, s tem, da so povedali, da če se ne bi drevesna struktura sesula (če ne bi sam šaril po njej) bi bilo reševanje lažje in cenejše.
 

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Če ti nič ne uspe, lahko poizkusiš tu, http://www.tannaris.si/
Je ceneje kot v kdorkoli v okolici Ljubljane. Do sedaj mi je rešil 90 % diskov. Za ceno se boš dogovoril, sam. Lahko greš tudi preko mene, meni naredi diagnostiko zastonj.. Več lahko na zs,
 

mer

Pripravnik
23. sep 2013
51
0
6
V BIOSU je disk viden, dodeljen ima pogon D zdrava primarna particija.

V raziskovalcu ni viden, če ga hočem uporabljati gamoram formatirati, tako se izpiše.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Kako pa imaš disk priklopljen? Preko zunanjega USB, ali pa je v računalniku preko SATA?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.196
5.584
113
Testdisk za dos (free) ali getdataback (plačljiv).
Kar najdeta od podatkov kopiraj na drug disk !